Změkčení vody v průmyslu

Kategorie
 
 
 
Změkčení vody v průmyslu
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Změkčení vody v průmyslu
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Pátek, 11 října 2019

Vysoký stupeň tvrdosti vody způsobuje nemalé problémy nejen v domácnostech, ale také v průmyslu. Spouštěčem nenávratných ztrát či havárií v podnicích může být právě vodní kámen – často skloňovaný, málokrát řešen. Jak ho odstranit? Nabízíme východisko...

Vysoký stupeň tvrdosti vody způsobuje nemalé problémy nejen v domácnostech, ale také v průmyslu. Spouštěčem nenávratných ztrát či havárií v podnicích může být právě vodní kámen – často skloňovaný, málokrát řešen. Jak ho odstranit? Nabízíme východisko...

Proč vzniká vysoká tvrdost vody?

Tvrdost vody je přirozeně se vyskytující jev, který se objevuje při nadměrných množstvích vápníku a hořčíku ve vodě. Taková tvrdost vody je proměnlivá zejména v důsledku toho, že sloučeniny, které ji tvoří jsou tepelně nestabilní a přeměňují se na formu uhličitanů nerozpustných ve vodě. Nechtěným výsledkem je vysrážený sediment problém, zvaný vodní kámen, který umí způsobit neuvěřitelné škody ve výrobních procesech nebo při používání vody pro technické účely v průmyslových podnicích.
Na našem blogu jsme na téma vodní kámen napsali množství užitečných článků: jak vypadá, jak se ho zbavit nebo jak odstranit usazeniny z pračky.

Aby se předešlo problémům s tvrdou vodou v podnicích, v továrnách a zabránilo se kazivosti výrobních strojů, tentokrát přinášíme doporučení i do odvětví průmyslu.

Nejlepší řešení?

Měkká voda se musí používat v mnoha technologických systémech a její kvalita umí přinést skutečné zisky. Často se ukazuje, že náklady na instalaci vhodných filtračních zařízení jsou mnohem nižší než náklady spojené s opravou poruch stroje způsobených důsledkem vysoké tvrdosti vody. Jakákoliv porucha průmyslového zařízení přináší se sebou zastavení veškeré práce závodu, což způsobuje nepředstavitelné ztráty.
Mezi nejúčinnější způsoby boje proti tvrdé vodě v průmyslových podnicích patří průmyslové změkčovače vody, protože jsou vysoce efektivní, pohodlné a navrženy speciálně tak, aby vyhovovaly výše kladeným nárokům.

prumyslovy zmekcovaczmekcovac do prumysluprumyslovy zmekcovac vody

Princip změkčení vody a výstavba průmyslových změkčovačů

Průmyslové změkčovače vody se z hlediska provozu neliší od domácích řešení. Proces snižování tvrdosti vody se provádí osvědčeným způsobem pomocí iónovýměny na bázi regenerace solí, kdy se z náplně obsahující katex odstraňují ze vstupní tvrdé vody kationty vápníku Ca2+ a hořčíku Mg2+ způsobující usazeniny vodního kamene, přičemž jsou nahrazeny ionty sodíku Na+. Celý proces by nefungoval bez důležitého prvku zvaného řídící hlavice, přes kterou vstupní tvrdá voda nejprve protéká, díky tlaku z vodoovodného potrubí. Naše inovativní řídící hlavice s označením BNT® obsahují uživatelsky přívětivý LCD displej, který zaručí snadnější instalaci a servis zařízení. Jejich výrobní kvalita garantuje nižší pravděpodobnost selhání a delší životnost zařízení. Samozřejmostí je také manuální nastavení pozice cyklu, které hravě zvládnete prostřednictvím naší níže uvedené video instruktáže. (Zdrojem je náš Youtube kanál, kde najdete množství dalších užitečných videorecenzií).

Využití průmyslových změkčovačů vody

Instalace přináší řadu výhod, jakými jsou: eliminace rizika tvorby sedimentů v nádržích, v mechanismech na ohřev vody, ve vykuřovecích objektech nebo v sanitárních zařízeních.
Průmyslové změkčovače nacházejí své využití také v hotelech nebo v gastronomii, kde je úprava vody skutečně důležitá, co jsme vysvětlili v již publikovaném článku.
Kromě toho, se průmyslové změkčovače ve velké míře využívají v odvětvích, jako jsou například: řeznictví, zpracování mléka a mléčných výrobků, čokoládové závody, ovocinářské závody, pivovarnictví, výroba zmrzliny, myčky aut, v neposlední řadě zemědělství a i.

industry  factory water

Jak si vybrat průmyslový změkčovač vody?

Při výběru průmyslových změkčovačů vody je samozřejmě nejdůležitějším krokem analýza vody, resp. rozbor vody a výsledek ukazující její přesné fyzikálně-chemické vlastnosti. Úspěšnému finále předchází komunikace, na kterou klademe přísný důraz. Navrhneme Vám řešení, zajistíme montáž, spuštění a poskytneme pravidelný servis se zárukou. Kontaktujte nás a udělejte ze své společnosti lídra mezi konkurencí.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze