13.11.2015 14:57

Jak odstranit vodní kámen?

Vodny kamen v horninach

Odstranění a průběžné odstraňování vodního kamene z vody

Problém, který trápí téměř každou domácnost v Česku. Tvrdá voda je každodenní nepřítel, ať už jde o výrazně nižší životnost všech spotřebičů, přes které tvrdá voda protéká nebo o několik násobně vyšší náklady na energii v domácnosti.

Co vodní kámen představuje?

Za vodní kámen jsou považovány usazeniny, které mohly vzniknout postupně z různých vápenatých a hořečnatých solí rozpuštěných ve vodě. Vodní kámen má obvykle bílou barvu, někdy je nahnědlý, případně nažloutlý. Vodní kámen se pak usazuje všude tam, kde je ohřívána tvrdá voda. Tedy například v bojlerech, v pračce, v kanivici, kávovaru ale i jiné vodovodní armatuře. Samotná tvrdá voda vzniká tak, že měkká, dešťová voda protéká skalnatým podložím, které obsahuje vápenec a rozpouští tak uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý v minerální formě. Čili tvrdá voda je voda, která obsahuje zvýšeně množství vápníku a hořčíku.

Hrozby vodního kamene začínají při každém jednom spotřebiči, který přichází do kontaktu s tvrdou vodou. Například je prokázáno, že tvrdá voda snižuje účinnost pračky až o 30%. Avšak nejvíce ohroženy jsou topná tělesa, u nich nejen výrazně klesá životnost, ale i úměrně rostou náklady na ohřev a tím pádem i provozní náklady. V praxi dokáže už 1 mm vrstva vodního kamene na jakémkoliv spotřebiči (kávovar, myčka nádobí, konvice, bojler ..) způsobit pokles účinnosti až o 10%, při 3 mm je to téměř 30%! Se sníženou účinností samozřejmě rostou náklady na provoz. Tvrdá voda také výrazně snižuje účinky pracího prášku a aviváže, prádlo zůstává tvrdé a nedokonale opraté. Po změkčení vody pocítíte rozdíl iv sprchování, rozdíl v mytí vlasů (hlavně u žen) s tvrdou a měkkou vodou je opravdu markantní.

Vodný kameň

Důsledky tvrdé vody:

  • výrazně vyšší náklady na provoz a energie,
  • zanášení a usazování vodního kamene na potrubích, kohoutcích a jiné vodní armatuře,
  • problémy s poruchovostí elektrických spotřebičů (neuznání reklamaci),
  • výrazně vyšší spotřeba pracích a čisticích prostředků při tvrdé vodě,
  • zničený lesklý povrch vodovodních baterií,
  • menší účinnost chemických saponátů míchaných v tvrdé vodě,
  • vysušuje pokožku, vlasy jsou suché, ztrácejí lesk a lámou se,
  • po sprchování změkčenou vodou je pokožka vláčná a jemná.
Tvrdá voda páchá nezanedbatelné finanční výdaje v rodinném rozpočtu. Náš tým ČistáVoda již dlouhá léta preferuje klasické katexové změkčení vody - tedy permanentní odstraňování vodního kamene. Jde o zařízení, které vyměňují soli vápníku a hořčíku a nahrazují je za jiné, neškodné. Všechny naše přístroje pracují plně automaticky a jediné, co je potřeba je dosypávání tabletování soli. Změkčovač vody je investice do budoucnosti, minimálně na 10 let. Přístroj potřebuje jedině tabletovanú sůl a nejlepší na tom je, že po instalaci změkčovače budete mít změkčenou vodu v celém rodinném domě, bytě či provozu.

Nabízíme vám nejideálnější řešení odstraňování vodního kamene ve 4 krocích:
1. Měření tvrdosti vody. Přijedeme bezplatně za vámi, změříme tvrdost vody, pokud bude nutné, dohodneme se na komplexním rozboru vody na všechny látky ve vodě.
2. Návrh přístrojů na úpravu vody po projednání vašich požadavků a očekávání.
3. Kompletní montáž všech potřebných zařízení s garancí výsledků, které jsme si dohodli. Odměříme tvrdost vody, případně jiné parametry na vstupu a na výstupu.
4. Pravidelné servisování (dezinfekce, doplnění zásob soli 100kg, kontrola těsnění) + záruka (při dodržení servisních podmínek až 5 let).

Pokud vás zaujalo naše komplexní řešení změkčení vody, nevyznáte se do změkčovačů, montáže a jednoduše chcete mít už navždy klid s tvrdou vodou, tak nás neváhejte kontaktovat v našem formuláři. Pokud máte zájem si jen prohlédnout nabídku našich změkčovačů vody navštivte náš e-shop.
Kontakt - Cista Voda

Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/filtracna-kanvica-na-vodu.jpg

Pro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Aktivní uhlí uvnitř filtru na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody. Více o výhodách použití filtrační konvice se dočtete v článku.

Číst více
awblog/cista-pitna-voda-filter-s-aktivnym-uhlim.png

Co si představujete pod pojmem čistá pitná voda? My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit ji znečišťujících látek a navíc získáte vodu s výbornou chutí.

Číst více
awblog/kolko-vody-je-potrebnej-na-vyrobu-potravin-clanok.jpg

Uvažovali jste někdy o tom, kolik vody je spotřebováno nebo kontaminováno při výrobě běžných potravin a produktů, jako je čaj, rýže, chléb nebo čokoláda? V článku se také dozvíte, kolik vody potřebujete k výrobě jedné kávy, kterou vypijete spolu s přečtením tohoto článku.

Číst více