Jak odstranit vodní kámen?

Kategorie
 
 
 
Jak odstranit vodní kámen?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Jak odstranit vodní kámen?
SLEVY NA DEN VODY 2020
 
 
 
 
Středa, 11 dubna 2018

Tvrdá voda je problémem mnoha domácností v Česku. Ptáte se, jak odstranit vodní kámen? U nás vám navrhneme nejefektivnější odstranění vodního kamene v celém rodinném domě, bytě nebo firmě. Nechte měření tvrdosti vody a následné změkčení vody na nás.

Vodny kamen v horninach

Odstranění a průběžné odstraňování vodního kamene z vody

Problém, který trápí téměř každou domácnost v Česku. Tvrdá voda je každodenní nepřítel, ať už jde o výrazně nižší životnost všech spotřebičů, přes které tvrdá voda protéká nebo několikanásobně vyšší náklady na energii v domácnosti.

 

Co vodní kámen představuje?

Za vodní kámen jsou považovány usazeniny, které mohly vzniknout postupně z různých vápenatých a hořečnatých solí rozpuštěných ve vodě. Vodní kámen má obvykle bílou barvu, někdy je nahnědlý, případně nažloutlý. Vodní kámen se pak usazuje všude tam, kde je ohřívána tvrdá voda. Tedy například v bojlerech, v pračce, v konvici, kávovaru ale i jiné vodovodní armatuře. Samotná tvrdá voda vzniká tak, že měkká dešťová voda protéká skalnatým podložím, které obsahuje vápenec a rozpouští tak uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý v minerální formě. Čili tvrdá voda je voda, která obsahuje zvýšeně množství vápníku a hořčíku.

Hrozby vodního kamene začínají u každého spotřebiče, který přichází do kontaktu s tvrdou vodou. Například je prokázáno, že tvrdá voda snižuje účinnost pračky až o 30%. Avšak nejvíce ohroženy jsou topná tělesa, u nich nejen výrazně klesá životnost, ale i úměrně rostou náklady na ohřev a tím pádem i provozní náklady. V praxi dokáže už 1 mm vrstva vodního kamene na jakémkoliv spotřebiči (kávovar, myčka nádobí, konvice, bojler ..) způsobit pokles účinnosti až o 10%, při 3 mm je to téměř 30%! Se sníženou účinností samozřejmě rostou náklady na provoz. Tvrdá voda také výrazně snižuje účinky pracího prášku a aviváže, prádlo zůstává tvrdé a nedokonale vyprané. Rozdíl mezi měkkou a tvrdou vodou je opravdu markantní. Po změkčení vody pocítíte rozdíl i ve sprchování nebo mytí vlasů (hlavně u žen).  

Vodný kameň

Důsledky tvrdé vody:

  • výrazně vyšší náklady na provoz a energie,
  • zanášení a usazování vodního kamene na potrubích, kohoutcích a jiné vodní armatuře,
  • problémy s poruchovostí elektrických spotřebičů (neuznané reklamace),
  • výrazně vyšší spotřeba pracích a čisticích prostředků u tvrdé vody,
  • zničený lesklý povrch vodovodních baterií,
  • menší účinnost chemických saponátů míchaných v tvrdé vodě,
  • vysušuje pokožku, vlasy jsou suché, ztrácejí lesk a lámou se,
  • po sprchování změkčenou vodou je pokožka vláčná a jemná.
 
Tvrdá voda páchá nezanedbatelné finanční výdaje v rodinném rozpočtu. Co tedy zaručeně pomůže v boji proti vodnímu kameni? Náš tým ČistáVoda již dlouhá léta preferuje klasické katexové změkčení vody - tedy permanentní odstraňování vodního kamene. Jde o zařízení, která vyměňují soli vápníku a hořčíku a nahrazují je za jiné, neškodné. Všechny naše přístroje pracují plně automaticky a jediné, co je potřeba je dosypávání tabletované soli. Změkčovač vody je investice do budoucnosti, minimálně na 10 let. Přístroj potřebuje jedině tabletovanou sůl a nejlepší na tom je, že po instalaci změkčovače budete mít změkčenou vodu v celém rodinném domě, bytě či provozu. Změkčovače vody se postarají o odstranění vodního kamene z potrubí, bojlerů, pračky a všech domácích spotřebičů, které přicházejí do kontaktu s vodou. Odstraníte také nehezké usazeniny vodního kamene na bateriích a po sprchování změkčenou vodou bude pokožka vláčná a jemná.
 

Nabízíme vám nejideálnější řešení odstraňování vodního kamene ve 4 krocích:

1. Měření tvrdosti vody. Přijedeme bezplatně za vámi, změříme tvrdost vody, pokud to bude nutné, dohodneme se na komplexním rozboru vody na všechny látky ve vodě.

2. Návrh přístrojů na úpravu vody po projednání vašich požadavků a očekávání.

3. Kompletní montáž všech potřebných zařízení s garancí výsledků, které jsme si dohodli. Odměříme tvrdost vody, případně jiné parametry na vstupu a na výstupu.

4. Pravidelný servis (dezinfekce, doplnění zásob soli 100kg, kontrola těsnění) + záruka (při dodržení servisních podmínek až 5 let).

 

Pokud vás zaujalo naše komplexní řešení změkčení vody, nevyznáte se ve změkčovačích, montáži a zkrátka chcete mít už navždy klid s tvrdou vodou, tak nás neváhejte kontaktovat v našem formuláři. Pokud máte zájem si jen prohlédnout nabídku našich změkčovačů vody navštivte náš e-shop.

Kontakt - Cista Voda
 
Původní článek ze dne 13. 11. 2015, aktualizovaný dne 11. 04. 2018.
 
 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze