Jak vyčistit pračku od vodního kamene?

Kategorie
 
 
 
Jak vyčistit pračku od vodního kamene?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Jak vyčistit pračku od vodního kamene?
MĚŘENÍ TVRDOSTI VODY ZDARMA
 
 
 
 
Čtvrtek, 02 května 2019
Jak vyčistit pračku od vodního kamene?

Saponáty důkladně nečistí? Mýdlo nepění? Pračka ztrácí funkčnost a prádlo je po praní zašedlá? Zřejmě nastal čas začít řešit podobné varovné signály, a především odhalit společného viníka opětovně vznikajících problémů.

Saponáty důkladně nečistí? Mýdlo nepění? Pračka ztrácí funkčnost a prádlo je po praní zašedlá? Zřejmě nastal čas začít řešit podobné varovné signály, a především odhalit společného viníka opětovně vznikajících problémů.

Trápení s tvrdou vodou

Snad není překvapením, že výše uvedené starosti, které řešíme téměř na denní bázi, způsobují nadměrné hodnoty tvrdosti vody. Jak vyplývá z  mapy tvrdosti vody, většinu českých domácností postihuje tvrdá voda. Co způsobuje? Přímým důsledkem takového znečištění vody je vodní kámen. Povlak, který vytváří se v oblibě usazuje na vodovodních bateriích, ve sprchových hlavicích, v kávovarech, no co je horší, drží se na těžko viditelných místech, kde nám oko nesahá. Zejména v potrubích, na spirálách v topných zařízeních, v myčce a nejčastěji v pračce. Častým používáním zařízení dochází k zahřívání a k následnému ochlazování vody, což vede nejen ke zvýšené tvorbě vodního kamene, ale rovněž k nadměrné spotřebě elektrické energie, což dá skutečně zabrat rodinnému rozpočtu. Ani zmíněné čisticí prostředky nepění kvůli reakci, ke které dochází mezi mýdlem s množstvím sodných a draselných solí a tvrdou vodou. Výsledkem takové reakce je dokonce nevzhledná vrstva sedimentu.

vodni kamen - spirala

Účinný odstraňovač vodního kamene

Pokud jde o usazování vodního kamene v pračce, ČistáVoda je jednička na trhu v poskytnutí účinného řešení. Náš e-shop nabízí množství prvotřídních změkčovačů vody, mezi nimiž najdete spolehlivé filtry pro pračky, které zajistí okamžité změkčení vody a co je podstatné, ochrání zařízení před zatvrdnutím nánosy vodního kamene na spirále či v samotném bubnu pračky. Lidově řečeno, jde o účinný "odvápňovač" vody, jehož hlavní předností je univerzální použití. Pračkový filtr je totiž vhodný i pro myčku, čímž rapidně předchází vzniku usazenin, nevábivého bílého povlaku a skvrn na již umytém nádobí, které jsou viditelné zejména na sklenicích, nádobách či na jídelním příborech.

Ekologické řešení

Naším nejčastěji vyhledávaným produktem je Pračkový filtr ECOZON. Používání filtru garantuje vyšší životnost zařízení (automatická pračka, myčka nádobí) a brání opětovné tvorbě vodního kamene. Produkt je vyroben z kvalitního materiálu v souladu s evropskými normami. Je vhodný do každé domácnosti, můžete jej bez obav používat a nebát se, že tím ohrozíte své zdraví či zdraví členů rodiny. Garancí kvality je speciálně navržena filtrační směs, patentovaná renomovaným výrobcem Ecosoft, která neobsahuje žádné fosforečnany ani polyfosfáty a přesto důkladně odstraňuje tvrdost vody.

filtr pro pracky

Hlavní výhody filtrů do pračky

  • Bezkonkurenční cena;
  • Okamžité změkčení tvrdé vody;
  • Úspora čisticích prostředků;
  • Žádné viditelné znečištění: stopy po nerozpuštěných pracím prostředku či skvrny od aviváže;
  • Prodloužená životnost zařízení, nižší riziko vzniku reklamací;
  • Výrazná úspora elektrické energie;
  • Šetření životního prostředí;
  • Bez potřeby dosypávání tabletování soli.

Pračkový filtr je zaručeným pomocníkem, avšak jde o krátkodobé řešení – vyžaduje častou výměnu. Pokud sháníte trvalé východisko v boji proti vodnímu kameni, doporučujeme katexová změkčovač. Montuje se na centrální přívod vody, díky čemuž ochrání všechny spotřebiče v domácnosti. Ačkoliv jde o vyšší investici, účinek je trvalý.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze