Myslete na pitný režim svých zaměstnanců

Kategorie
 
 
 
Myslete na pitný režim svých zaměstnanců
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Myslete na pitný režim svých zaměstnanců
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Pátek, 18 května 2018

Jako zaměstnavatel máte povinnost zajistit svým zaměstnancům na pracovišti pitný režim. Ideálním řešením je bezbarelový automat na pitnou vodu.

Pitný režim

Jako zaměstnavatel jistě znáte všechny povinnosti, které máte vůči státu, pojišťovnám a v souvislosti se zaměstnanci. Neměli byste zapomínat ani na povinnost zajistit pitný režim pro své zaměstnance. Velkým pomocníkem vám v tomto směru může být pitný automat se zabudovaným filtrem na vodu.

Možná si řeknete, že je to věc, kterou velmi řešit nemusíte, protože každý zaměstnanec se samozřejmě napije, když pocítí žízeň. Nicméně víte, kolik vody by měl dospělý člověk vypít během dne? Pro člověka s průměrnou hmotností se doporučuje denně dodat tělu alespoň 2-3 litry tekutin. A teď si to porovnejte s tím, kolik reálně vypijete vy či vaši zaměstnanci.

Znáte následky nedodržování pitného režimu? Jedním z nich je i zhoršení pracovního výkonu, což je nežádoucí pro samotného zaměstnance, ale především pro jeho zaměstnavatele. Automat na vodu je jednoduchým řešením, které se postará o zvýšení spokojenosti a pracovního výkonu vašich zaměstnanců a navíc s ním i ušetříte náklady.

Vyhněte se dehydrataci

To, že zapomeneme dodržovat pitný režim, nám naše tělo jednoduše připomene nepříjemnými příznaky. Může jít například o:
- bolesti hlavy až migrény,
- únavu, špatnou náladu, nervozitu, podrážděnost,
- zhoršené trávení,
- narušené jsou i intelektové funkce a pozornost, s čímž souvisí i zhoršení pracovního výkonu.

Nespoléhejte se na to, že vás před dehydratací ochrání pocit žízně - ten se totiž dostavuje až tehdy, když je ztráta tekutin v těle výrazná a efektivní pracovní výkon narušen.

Automat na pitnú voduNení voda jako voda

Podstatné je zaměřit se také na to, co pijeme. Nejlepší a pro naše tělo nejvhodnější variantou je čistá voda. Pitná voda z vodovodu není však vždy tak "čistou", jakou bychom čekali - na její dezinfekci se používá pro zdraví nebezpečný chlor a s velkou pravděpodobností se v ní nacházejí i další škodlivé látky či nečistoty z potrubí, kterým voda ve vaší firmě protéká. S bezbarelovým automatem na pitnou vodu budete mít vy i vaši zaměstnanci vždy po ruce čistou filtrovanou vodu, navíc ušetříte náklady za pravidelné dodávání barelů a další starosti spojené s provozováním klasických zastaralých automatů na vodu. 

Původní článek ze dne 28. 7. 2017, aktualizován dne 18. 5. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze