Živá voda, která pomáhá

Kategorie
 
 
 
Živá voda, která pomáhá
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Živá voda, která pomáhá
COVID-19
 
 
 
 
Čtvrtek, 17 května 2018
Živá voda, která pomáhá

Víte, jaké výhody s sebou přináší pití živé vody? Přesvědčte se o nich sami používáním vlastního ionizátoru vody.

V dnešní době plné stresu, znečištěného ovzduší, nesprávných stravovacích návyků a dalších problémů, které negativně ovlivňují naše zdraví, bychom se měli zamyslet nad tím, co svému tělu dopřejeme. Jednou ze základních látek pro správné fungování našeho organismu je voda. Dennodenně ji vypijeme několik litrů, a právě proto bychom měli dbát na to, aby nám více neškodila než prospívala. Pomoci nám v tomto směru mohou ionizátory vody proměňující obyčejnou vodu na živou, která náš organismus nejen hydratuje, ale také léčí.Co ionizátor vody představuje?

Schéma zapojenia ionizátora vody

Jde o elektronický filtr na vodu, díky kterému získáváme nejen zásaditou/alkalickou - živou vodu, ale vedlejším produktem procesu filtrace je i kyselá/acidická - mrtvá voda, která má však také v domácnosti své využití. Voda prochází nejdříve předfiltrem, který je umístěn buď samostatně nebo tvoří součást ionizátoru, kde je zbavena škodlivých chemických látek a mechanických nečistot. Při ionizování vody v samotném přístroji dochází už jen ke změně pH a ORP bez přidání či odstranění dalších látek, jako je tomu u jiných procesů úpravy vody. Více informací najdete v našem druhém článku o tom, jak ionizátor vody pracuje.

Oxidačně-redukční potenciál (ORP), ve zkratce redoxní potenciál, představuje hodnotu v mV oxidačních a redukčních látek ve vodě. Proces oxidace představuje výměnu elektronů mezi dvěma atomy, přičemž chemické látky (jako například chlor či aktivní kyslík) oxidují, tedy odebírají elektrony, a naopak, redukující látky elektrony odevzdávají. Pokud tedy chceme zabránit nepřiměřené oxidaci našeho organismu, měli bychom přijmout co nejvíce látek s vysokým záporným ORP - ideální je pití živé ionizované vody s ORP alespoň -300 mV, v porovnání s obyčejnou pitnou vodou, jejíž hodnota redoxního potenciálu se pohybuje od +200 a více.
 

Jaké jsou hlavní výhody ionizované vody?        

Ionizátor vody Aquatip® ION GOLD

Antioxidace - Běžnou pitnou vodu bychom měli nahradit ionizovanou vodou zejména kvůli jejím silným antioxidačním vlastnostem, které mají díky aktivnímu vodíku získanému při elektrolýze vody. Taková voda tedy odplavuje z těla kyselé odpadní látky a tím zpomaluje proces stárnutí.

Zásaditost - Nesprávnou životosprávou, nedostatečným pohybem či stresem se naše tělo prokysličuje, což má negativní vliv na naše zdraví a vede ke stárnutí pokožky, srdečním onemocněním, osteoporóze, rakovině či dalším chorobám. Živá voda s vysokou hodnotou pH má schopnost neutralizovat kyselý odpad v těle, a tak vyrovnat pH organismu a udržovat v těle zásadité prostředí prospěšné pro jeho správné fungování. 

Hydratace - Další výhodou jsou i její hydratační schopnosti, díky kterým váš organismus jen tak lehce nepřemůže únava, ale budete se moci lépe soustředit na práci či jiné povinnosti. Každý přece ví, že pitný režim je základ a při správné hydrataci naše tělo pracuje mnohem lépe - ionizovaná voda má několikanásobně silnější hydratační schopnosti než běžná, protože se mění její struktura z makro (cluster s 10-13 molekulami) na mikrostrukturu (cluster s 5 -6 molekulami), díky čemuž se rychleji vstřebává do buněk.

Jak jsme již zmínili, i tzv. mrtvou vodu můžete využít například při mytí, čištění potravin, dezinfekci či ošetřování ran, protože snadno ničí škodlivé bakterie. Je také výborným pomocníkem v kosmetickém průmyslu, protože naše pokožka má pH přibližně 5,5, díky čemuž kyselá voda pomáhá při zánětech, ekzémech a jiných problémech spojených s pokožkou. 

Porovnanie pH vody


Používání ionizátorů vody není prospěšné jen pro naše zdraví ale pomáháme tím i životnímu prostředí, které tak můžeme ušetřit od plastů z kupovaných balených vod. Vzhledem k tomu, kolik dokážeme s ionizátory vody ušetřit, jsou přiměřené jejich ceny, které se pohybují v rozmezí od několika stovek až po pár tisíc eur, přiměřené. V tomto případě se však opravdu vyplatí zainvestovat do dražšího certifikovaného filtru, který se oproti levnější variantě liší nejen kvalitním zpracováním, ale i výdrží. Jde o bezporuchové přístroje, které po prvotní investici nevyžadují žádnou údržbu i několik let. Na jejich konečné ceně se odráží i to, jaké materiály jsou při výrobě použity - v dražších variantách jde o elektrolytické desky vyráběné z platiny a titanu, zatímco u levnějších jsou to desky měděné.

 

Původní článek ze dne 28. 07. 2017, aktualizován dne 17. 05. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze