5 hlavních výhod používání filtrační konvice na vodu

Kategorie
 
 
 
5 hlavních výhod používání filtrační konvice na vodu
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
5 hlavních výhod používání filtrační konvice na vodu
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Sobota, 19 května 2018

Pro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Aktivní uhlí uvnitř filtru na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody. Více o výhodách použití filtrační konvice se dočtete v článku.

Filtračná kanvica na pitnú vodu v domácnostiPro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Jde o plastový džbán, ve kterém je umístěn vyměnitelný filtr s granulátem s aktivním uhlím (většina modelů filtračních konvic). Aktivní uhlí na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody.

Kvalita takto filtrované vody se sice nevyrovná té, která projde filtrací přes kompletní systém reverzní osmózy či jinou úpravnu vody, přesto však používání filtrů na vodu v podobě filtračních konvic přináší řadu výhod:

   1. Zdravější a chutnější pitná voda

Mnoho lidí čistou vodu nepije zejména z důvodu, že jim nechutná. Druhým důvodem bývají obavy z toho, jaká je kvalita pitné vody a zda jim nemůže více uškodit než pomoci. Oba tyto problémy dokáže jednoduše vyřešit filtrační konvice na vodu. Přefiltruje vodu od nečistot a škodlivých látek, jakými jsou chlor ve vodě, organické nečistoty, sníží také obsah železa, manganu a vápenatých solí. Díky aktivnímu uhlí, které se u filtračních konvic používá, je upravena i vůně a chuť vody.

   2. Kompaktnost a praktičnost

Filtrační konvice na filtrování vody lze v podstatě použít kdekoliv a kdykoliv. Ať už v domácnosti, v práci nebo si ji s sebou vezmete někam na cesty. Díky filtru se nemusíte bát, zda je kvalita vody, kterou budete pít, v pořádku.

   3. Cenová dostupnost

Pokud nechcete nebo nemáte možnost do úpravy vody investovat vyšší částku, je samozřejmě výhodné pořídit si alespoň filtrační konvici na vodu. Na našem e-shopu se ceny těchto konvic pohybují již od 469 Kč, přičemž záleží na konkrétním typu, objemu či možnostech filtrace. Jde o nízkonákladovou investici - následně je třeba jen pravidelně vyměňovat filtr uvnitř konvice.

Ionizační konvice AQUAtip ION pitcherFiltr Brita Marella XL

 

   4. Snadná údržba

Většina filtračních konvic dokáže se základním filtrem na vodu (který dostanete při koupi konvice) fungovat v závislosti na typu cca 2 měsíce - závisí to i na množství přefiltrované vody a jejím znečištění. Po této době (případně jiné doporučené době používání konkrétního typu filtrační konvice) ztrácí filtrační médium svou účinnost a je nutná jeho výměna. Náhradní filtry pro filtrační konvice zajišťujíci filtrování vody najdete na našem e-shopu.

Filtračné kanvice na vodu

   5. Zvýšení kvality pitné vody

Na trhu je dnes již mnoho typů filtračních konvic na vodu, přičemž některé z nich kromě samotné filtrace vody zvyšují její kvalitu i např. ionizací. Jde o ionizační konvice na vodu, které způsobují změnu pH vody na hodnoty až 9,5, tedy produkují alkalickou, "živou" vodu. Pití takové vody pozitivně ovlivňuje lidský organismus - výhodami jsou zejména lehčí vstřebatelnost do buněk, lepší hydratace a zároveň působí jako silný antioxidant.

Filtrační konvice na vodu tedy představuje levnou možnost filtrace pitné vody v domácnosti pro vás i vaše děti. Mohou být také ideálním dárkem pro lidi, kterým chcete dopřát kvalitnější čistou vodu. V naší nabídce najdete filtry Brita, ale i jiné typy filtračních konvic na vodu - velmi oblíbená je i ionizační konvice Aquatip® ION pitcher.

 

Button - prohlédnout celou ponuku filtračních konvic na vodu

Původní článek ze dne 30. 10. 2017, aktualizován dne 19. 5. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze