Vodovodní baterie – stylový doplněk vaší kuchyně

Kategorie
 
 
 
Vodovodní baterie – stylový doplněk vaší kuchyně
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Vodovodní baterie – stylový doplněk vaší kuchyně
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Pondělí, 16 září 2019

Zařizujete si novou kuchyň nebo plánujete výměnu staré kuchyňské armatury? Pamatujte, že vedle nábytku a domácích spotřebičích je vodovodní baterie nejvíce využívaná součást kuchyně, která významně ovlivňuje komfort práce v domácnosti. V článku vám poradíme, co zohlednit při jejím výběru?

V současnosti je na trhu velké množství výrobců, nabízejících široké spektrum vodovodních baterií: od klasických minimalistických modelů, přes moderní s nádechem luxusu až po retro edice. Rovněž se nám "pod ruce" dostávají nové povrchové úpravy, které postupně nahrazují klasické ocelové provedení. Při výběru kuchyňské baterie třeba zohlednit množství atributů, a přestože jde o malý prvek, zajisté vytvoří z vaší kuchyně stylovou místnost, ze které nebudete chtít odejít.

Aquaphor Sora

Zaostřeno na funkčnost

Faktem je, že kuchyně je poměrně nejvíce využívaná místnost z celé domácnosti. Příprava jídel a jejich následné vychutnávání se neobejdou bez nutnosti mytí. Zde ovoce, tam zelenina, nezapomenout na ruce, opláchnout spotřebiče, ... "A kdo umyje špinavé nádobí?" Tyto běžné rutiny vedou k tomu, že baterie se v průměru otevírá a zavírá přibližně 100-krát za den, proto musí splňovat kritéria pevnosti, spolehlivosti a trvanlivosti. Z hlediska materiálu, je stále volbou číslo jedna nerezavějící ocel určená pro lidi, kteří kladou důraz na kvalitu spojenou právě s dlouhou životností. Nerezová ocel patří k nejpraktičtějším a nejelegantnějším surovinám používaným při výrobě kuchyňských baterií. Její dominantami jsou především síla, záruka životnosti, jakož i odolnost vůči chemikáliím, vysoké teplotě či korozi.

washing Grapes child

Pohodlí nadevše

V případě kuchyňských baterií zohledňujeme při výběru praktičnost a komfortní používání. Z tohoto důvodu, převažují mezi vodovodními bateriemi ty s jednou pákou, které umožňují rychlou regulaci teploty a proudu vody. Jejich výhoda oproti dvoupáková bateriím je zřejmá při měření průtoku vody – jednopáková baterie snižuje spotřebu vody až dvakrát ve srovnání se dvěma kohouty. Další výhodou jednopákových baterií je ovládání jen jednou rukou, což je další plus z hlediska praktičnosti. Pozornost se obvykle věnuje i tomu, zda kuchyňská baterie disponuje perlátorem (provzdušňovačem), který vizuálně zvyšuje průtok vody jeho výrazným provzdušňováním. Technologický progres nám postupem času přinesl praktickou novinku v podobě výsuvné sprchové hlavice, která umožňuje změnit směr proudění vody v mnohem širším rozsahu, zajistí pohodlné napuštění vysokého kbelíku vodou, mytí ovoce či zeleniny, velkých hrnců, jakož i samotného dřezu. Touto neocenitelnou výhodou disponuje právě Baterie na filtrovanou vodu BLANCO FONTAS-S II (v kovovém a v silgranitovem provedení) od renomované německé značky Blanco, jejíž baterie jsou horká novinka našeho e-shopu. Trend se posunul do takové míry, že baterie dosahují zvýšený úhel otáčení 180 ° či dokonce vykonávají úplnou rotaci kolem své osy. Touto vymožeností disponují právě zmíněné vodovodní baterie kategorie Blanco.

V naší nabídce naleznete široký výběr vodovodních baterií: jednocestné (jedna páka, levnější řešení, velká míra obliby), dvoucestné (dva kohoutky na přívod studené a teplé vody, přičemž každý z nich reguluje intenzitu proudu vody) až po třícestné baterie pro zajištění jako užitkové vody, tak i filtrované vody. Třípolohové baterie jsou navrženy speciálně při používání vodních filtrů a reverzní osmózy.

Blanco batérieBlanco

Shora nebo zboku?

Tentokrát se problematika týká výlučně modelů baterií s jednou pákou, ve kterých je ovládací páka umístěna na boku nebo nad směšovačem. Poloha v zásadě závisí na výšky hubice. Ve většině případů je směšovač s vysokou hubicí doplněn pákou na boku a s nízkou hubicí – nahoru. Obě možnosti zajišťují téměř stejné pohodlí. Záleží od osobních preferencí, přičemž je třeba poznamenat, že páka umístěná na boku je o něco praktičtější, neboť voda nebo čisticí prostředek nekape na samotnou baterii. Údržba bude o to jednodušší.

Pokrokovost

Významný posun vpřed zaznamenáváme zejména při trojcestných vodovodních batériech, tzv. 2v1, které představují ideální řešení při instalaci vodního filtru či reverzní osmózy do vaší kuchyně. Toto dokonalé kombo vám kromě užitkové vody navíc zajistí přísun filtrované vody, o které se více dozvíte v článku zde.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze