Co všechno dokáže reverzní osmóza odstranit?

Kategorie
 
 
 
Co všechno dokáže reverzní osmóza odstranit?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Co všechno dokáže reverzní osmóza odstranit?
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Sobota, 19 května 2018

Máte pochybnosti o kvalitě vaší pitné vody v domácnosti či jiném objektu? Jak postupovat, pokud jste se stali obětí znečištěné pitné vody? Všechny škodliviny spolehlivě odstraní filtr na bázi reverzní osmózy, který se postará o zachycení nebezpečných látek a produkci skutečně čisté pitné vody.

Reverzná osmóza pod drezom

Máte pochybnosti o kvalitě vaší pitné vody v domácnosti či jiném objektu? V mnoha případech je zjištěno překročení povoleného množství látek, které by se ideálně ve vodě neměly vůbec nacházet. Jak postupovat, pokud jste se stali i vy obětí znečištěné pitné vody? Všechny škodliviny spolehlivě odstraní filtrační systém na bázi reverzní osmózy, který se postará o zachycení nebezpečných látek a produkci skutečně čisté pitné vody.

Reverzní osmóza je univerzálním filtračním systémem, který se skládá z více typů filtrů. Jde o mechanické vložky zachycující sedimenty, uhlíkové vložky odstraňující nepříjemný pach a chuť vody, chlor a organické sloučeniny. Součástí jsou i doplňkové filtry, které mají za úkol následné doplňování minerálů do vody či její energetizaci. Nejdůležitějším prvkem každé reverzní osmózy je však osmotická membrána s velikostí pórů jen 0, 0001 mikronu. To znamená, že látky, které jsou větší, jsou zachyceny a přes membránu neproniknou.
 

První membránou byl močový měchýř

Osmóza je běžným procesem, který se v našem těle děje každodenně. Z vědeckého hlediska se procesem osmózy jako první zabýval francouz Jean-Antoine Nollet. Při jeho pokusech byl schopen replikovat osmotický proces použitím močového měchýře prasete jako membrány, přičemž dokázal, že molekuly rozpouštědla s nízkou rozpustností mohou protékat přes stěnu močového měchýře do vyšší koncentrace rozpuštěné látky z alkoholu. Dokázal, že rozpouštědlo prochází "membránou" procesem přirozeného osmotického tlaku až do dosažení rovnováhy na obou stranách močového měchýře.

Po tomto objevu se studiem osmózy dlouhou dobu nikdo nezabýval, až v 40. letech 20. století téma opět otevřeli výzkumníci z amerických univerzit. Tento zájem byl založen na touze najít způsob, jak filtrovat mořskou vodu - cílem bylo vyřešit problém s nedostatkem pitné vody v zemi. V roce 1959 byla vědci UCLA (University of California) vytvořena membrána, přes kterou bylo možné účinně filtrovat vodu. Vzhledem k tomu, že tato nová technologie pracovala na základě osmotického procesu, brzy se stala známá jako reverzní osmóza.
 

Co všechno dokáže reverzní osmóza odstranit?

Voda postupně protéká stupni systému reverzní osmózy (záleží na tom, z kolika stupňů je filtr složený) a je zbavena všech škodlivin, které vstupní voda obsahuje. Jde o praktické zařízení, které se montuje pod dřez přímo do kuchyňské linky. Naše reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO s doživotní zárukou obsahuje až 8 filtračních stupňů. To znamená, že znečištěná voda proudí:

Filtračné stupne reverznej osmózy

1. Mechanickým filtrem s větší propustností, který z ní odstraňuje větší sedimenty. Zároveň slouží i jako ochrana dalších jemnějších filtrů, které by mohly mechanické nečistoty poškodit a snížit tak jejich účinnost.

2. Lisovaným uhlíkovým filtrem zachycujícím chlor, organické sloučeniny, pesticidy, herbicidy (např nebezpečný Atrazin, jehož zvýšené hodnoty byly zjištěny v okolí Žitného ostrova) a další škodliviny. Kromě toho upravuje nepříjemný pach a chuť vody.

3. Mechanickým filtrem, který má však už propustnost nižší, což znamená, že zachytí všechny zbytkové mechanické nečistoty do velikosti 1 mikronu.

4. Osmotickou membránou, která je nejdůležitějším stupněm celé filtrace. Jak jsme popisovali výše, velikost jejích pórů zajišťuje, že přes ni proniknou jen samotné molekuly vody. Tím pádem se postará o odstranění až 97% kontaminantů nacházejících se ve vaší vodě.

5. UV lampou, která je účinným způsobem dezinfekce vody. V případě, že by se do systému reverzní osmózy dostali sekundární kontaminací bakterie a viry, právě UV záření je spolehlivě zneškodní.

6. Koncovým uhlíkovým filtrem - ten má zá úkol vodu dočistit, zlepšit její chuť a vůni, případně odstranit zbytkové organické sloučeniny.

Po těchto procesech jsou z vody již odfiltrovány všechny škodliviny a je vhodná k pití. Následně jsme ještě na přání klientů doplnily další stupně, které dodatečně upravují kvalitu vody - navracejí do ní minerály a zvyšují její zásaditost. Dalšími stupni filtrace jsou:

7. Mineralizační filtr na dodání minimálního potřebného množství minerálů do vody.

8. Energetizér, resp. ionizátor vody, obsahující speciální biokeramiku, díky které je voda obohacená a získává vlastnosti tzv. "živé vody". O účincích a výhodách ionizované vody jsme psali i na našem blogu.


V současnosti se reverzní osmóza a membránové filtrace používají při různých procesech po celém světě od domácností až po těžké průmyslové odvětví. Jelikož se zdroje přirozené čisté vody stávají stále větším nedostatkem, představuje reverzní osmóza produkt budoucnosti. Prohlédněte si naši nabídku reverzních osmóz pro běžné domácnosti i firmy:

Reverzné osmózy

Původní článek ze dne 9. 3. 2018, aktualizováno dne 19. 5. 2018.

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze