Úprava vody pro vířivky

Kategorie
 
 
 
Úprava vody pro vířivky
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Úprava vody pro vířivky
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Čtvrtek, 17 května 2018

S otázkou, jak řešit úpravu vody pro vířivky a bazény, se setkáváme poměrně často. Možností je mnoho, ovšem základem je úprava tvrdé vody a dezinfekce.

Uvažujete nad pořízením, případně už máte ve své domácnosti vířivku nebo bazén a nejste spokojeni s kvalitou vody? Protože dopřát si takový luxus ani dnes nepatří zrovna k levným záležitostem a je nutné, aby se při provozování nezapomínalo na jejich údržbu. Ukáži vám pár rad, které by se vám pří úpravě vody mohly hodit.

Úprava vody pre vírivky

Tvrdost vody

Na tvrdost vody bych rád apeloval, protože je to snad nejdůležitější faktor pro správný a dlouhodobý chod vířivky. Pokud je voda příliš tvrdá, vzniká vodní kámen. Ten zanáší potrubí ve vířivce i v tryskách, a dokonce může nenávratně poškodit čerpadlo nebo ohřev vody ve vaně. Postupně to zaznamenáte na zvýšených nákladech na ohřev a celkový chod vířivky. Řešením je kvalitní změkčení vody pomocí katexu, které dostane tvrdost vody pod hodnotu 6-7°dH. To je hodnota, kdy se vodní kámen již neusazuje, případně usazuje jen ve velmi malém množství.

Železitá voda ze studny 

Používáte na chod vířivky vodu ze studny? Ve mnoha případech obsahuje železo či mangan. To se projevuje zvýšeným zápachem, zažloutnutím či zahnědlou vodou. Co je horší, že železitá voda při ohřevu způsobuje podobné problémy jako vodní kámen. Avšak velmi těžko se rozpouští. V takovém případě ani nedoporučujeme vířivku s vodou napouštět. Nejlepším řešením může být novodobý multifunkční přístroj s extrémně jemnou pryskyřicí, který je vhodný přímo na studniční vody - Aquaphor Waterboss spolehlivě odstraní vodní kámen spolu se železem.

Prěchlorování vody

Voda vo vírivke

Chlor patří stále k ověřeným dezinfekčním prostředkům. Pokud chlor správně naředíte, dokážete vodu ve vířivce ideálně vydezinfikovat. Největším problém je předávkování. Protože se jedná o relativně malý objem vody s vysokou teplotou, je třeba si dát na chlor obzvlášť pozor. Pokud dojde k přechlorování, v první řadě je koupání v takové vodě nevhodné až zdraví škodlivé. Přechlorování nejlépe poznáme podle zápachu chloru, který je agresivní a nepříjemný vůči pokožce či sliznici. První pomocí při přechlorování je nechat vířivku otevřenou, v žádném případě nezavírat, protože chlor by dokázal poškodit plastové a nerezové části vířivky. Ideální volbou je použít chlorovací tablety určené pro vířivky a umístit je do plováku, který zaručí rovnoměrné šíření dezinfekce.

Věřím, že těchto pár rad vám pomůže k bezproblémovému užívání vašeho mini domácího wellness. Nicméně rád bych ještě podotkl, že instalací kvalitní úpravny vody do domácnosti pocítíte efekt všude. Ať už při sprchování nebo praní. Také se zbavíte nekonečného zanášení vodním kamenem v konvici. Dnes se již žádná moderní domácnost bez úpravy vody neobejde.

Původní článek ze dne 28. 7. 2017, aktualizován dne 17. 5. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze