Ideální úprava vody ze studny - Aquaphor WaterBoss

Kategorie
 
 
 
Ideální úprava vody ze studny - Aquaphor WaterBoss
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Ideální úprava vody ze studny - Aquaphor WaterBoss
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Čtvrtek, 17 května 2018

Uvažujete o užívaní vody v domácnosti ze studny? Výborná volba z dlouhodobého hlediska. Avšak jaké to přináší dodatečné náklady? Podívejme se na příklady, které ve většině případů budete muset řešit.

Uvažujete o užívaní vody v domácnosti ze studny? Výborná volba z dlouhodobého hlediska. Avšak jaké to přináší dodatečné náklady? Podívejme se na příklady, které ve většině případů budete muset řešit. Ukáži vám možnosti úpravy vody pro studny, které postačí ve více než 90% případů!


Mechanická filtrace

UV lampa Cintropur 10000

Při každém čerpání studniční vody budete muset instalovat kvalitní mechanickou předfiltraci. Úplně první volba filtrování těch největších částic z vody, které by mohly poškodit celý vodní systém, a zároveň přispět k čištení vody ze studny. Kvalitní mechanická předfiltrace zachytí mechanické nečistoty ve vodě (písek, hlínu, rez, jíl) a další části, které by mohly poškodit rozvody v domě.

UV desinfekce

Protože voda z vlastních zdrojů není žádným způsobem dezinfikována (na rozdíl od obecní vody, která je dostatečně chlorovaná), v rámci čištění vody ve studni je třeba zajistit kvalitní dezinfekci vody. V drtivé většině studničních vod se vyskytují velké hodnoty bakterií a virů. Pozor, i v případě, že vám rozbor vody ukáže nulové mikrobiologické znečištění, je velmi pravděpodobné, že v budoucnu do vody bakterie prosáknou a rozmohou se. Protože úprava vody chlorem není úplně nejvhodnější z ekonomických a zdravotních důvodů, alternativou se staly UV lampy. Ty vodu dezinfikují bez přidání jakýchkoliv látek a nevyžadují žádnou přehnanou péči.

Filtrácia vody zo studne Aquaphor WaterBoss

AQUAPHOR WATERBOSS 3v1

Častým problémem českých vod je vodní kámen spolu se zvýšeným obsahem železa a manganu, a to hlavně při hlubších vrtech. Tyto látky se usazují v potrubí, topném systému, koupelně a podobně. Využívání vody se zvýšenými hodnotami těchto látek je nejen nekomfortní, ale i neekonomické. Řešením může být novinka, přístroj, který byl přímo navržen na extrémní hodnoty látek v studničních vodách - Aquaphor Waterboss. Filtr na vodu s velmi jemnou pryskyřicí dokáže odfiltrovat hodnoty železa a manganu až do 15 mg/l, respektive 5 mg/l v případě manganu. Další výhodou je však multifunkčnost přístroje, protože dokáže zároveň trvale odstranit vodní kámen a to až do hodnot 80°dH! 

Kombinací těchto strojů dosáhnete ve více než 90% případů bezproblémové kvality vody, ať už při kolaudaci, ale i dlouhodobém užívání a to na několik desítek let. Pokud máte o někteřý z nich zájem, nebo se chcete na něco zeptat, kontaktujte nás.

 

Kontaktujte nás

Původní článek ze dne 28. 7. 2017, aktualizován dne 17. 5. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze