Zjistěte přesnou tvrdost vody ve vaší domácnosti

Kategorie
 
 
 
Zjistěte přesnou tvrdost vody ve vaší domácnosti
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Zjistěte přesnou tvrdost vody ve vaší domácnosti
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Čtvrtek, 09 srpna 2018

Usazuje se ve vaší domácnosti ve velké míře vodní kámen? Pokud vás už nebaví neustále čištění usazenin z rychlovarné konvice či vodovodních baterií a chcete investovat do zařízení na změkčení vody, je na začátek třeba zjistit, jaká je reálná tvrdost vody. Nejrychlejším a zároveň přesným způsobem je použití německých kapek. 

 

Vodní kámen na vodovodní bateriiUsazuje se ve vaší domácnosti ve velké míře vodní kámen? Pokud vás už nebaví neustále čištění usazenin z rychlovarné konvice či vodovodních baterií a chcete investovat do zařízení na změkčení vody, je na začátek třeba zjistit, jaká je reálná tvrdost vody. Nejrychlejším a zároveň přesným způsobem je použití německých kapek.
 

Jak zjistíte, zda máte tvrdou vodu?

Měření je možné více způsoby, ne všechny jsou však stejně přesné:

Nejméně konkrétní a spíše jen informativní domácí test tvrdosti vody jsme vám sepsali nedávno v článku. Postup je opravdu jednoduchý a postačí vám na něj PET láhev a trocha tekutého mýdla. Na základě výsledku můžete snadno posoudit, zda je voda tvrdá nebo měkká.

Měření za pomoci lakmusu je velmi podobné měření pH. Není 100% přesné, ale určíte ním alespoň přibližnou hodnotu tvrdosti vody. Specializované laboratoře používají k měření kvality iontový chromatograf či speciální přístroj s názvem fotometr. Ten prosvěcuje vodu a zobrazuje přesné parametry látek ve vodě.

 

Jde to rychle, jednoduše a přesně

Našim klientům doporučujeme měřit tvrdost vody pomocí německých kapek. Jejich použití je opravdu jednoduché a zároveň velmi přesné. Při práci je dokonce používají i naši servisní technici.

Sada pro měření tvrdosti vody

Při použití sady pro měření tvrdosti vody postupujte následovně:

  1. Do lahvičky o objemu 5 ml (je součástí balení) nalijte po rysku vaši vodu.
  2. Následně kapejte po jedné kapce přiložený roztok (1 kapka představuje 1 °dH).
  3. Kapejte dokud voda v lahvi nezmění barvu. Počet kapek, které jste dosud přidali do vody představují výslednou tvrdost vody v °dH.

To znamená, že pokud jste nakapali 6 kapek, dokud nastala změna barvy vody, výsledná hodnota tvrdosti vody je 6 °dH.

Pokud uvažujete nad řešením problémů s vodním kamenem a chtěli byste ho konzultovat s odborníkem, neváhejte se na nás obrátit. V rámci našich služeb vám rádi poskytneme obhlídku a měření tvrdosti vody zdarma přímo u vás doma.

Kontaktujte nás

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze