Voda z kohoutku vs. minerálka. Čeho se napít?

Kategorie
 
 
 
Voda z kohoutku vs. minerálka. Čeho se napít?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Voda z kohoutku vs. minerálka. Čeho se napít?
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Pondělí, 28 října 2019

Stále více regionů světa trpí alarmujícím nedostatkem čisté pitné vody, také vody určené k zavlažování zemědělských území. Téma kvality pitné vody je akutním problémem, mnohdy podceňovaným. Odpověď na otázku: "Která voda je lepší a jakou vodu bych měl pít?" Hledá stále větší počet lidí... 

Čistá sladká voda byla nedávno považována za nevyčerpatelný přírodní zdroj, ale lidstvo ji změnilo na deficit a stala se předmětem vážné obchodní soutěže. Stále více regionů světa trpí alarmujícím nedostatkem čisté pitné vody, také vody určené k zavlažování zemědělských území. Téma kvality pitné vody je akutním problémem, mnohdy podceňovaným. Odpověď na otázku: "Která voda je lepší a jakou vodu bych měl pít?" Hledá stále větší počet lidí... 

Voda z vodovodu – jiný region, jiná chuť

Voda – obecně amorfní bezbarvá tekutina, bez chuti, bez zápachu. Nejpřístupnější je samozřejmě ta z vodovodu. Stalo se vám už někdy, že jste se napili "kohoutkové" vody u známého, který bývá "na konci republiky" a chutnala úplně jinak než u vás doma, měla zvláštní pachuť nebo dokonce bílé zabarvení? Většina z nás se častokrát setkává s vodou, která má kovovou chuť, nepříjemný zápach, není průhledná, což rychle ucítí naše smysly, jak se dočtete v našem publikovaném článku. Voda může mít dokonce žlutý až hnědý odstín, naznačující zvýšený obsah železa a dalších nečistot, které mohou být nebezpečné pro zdraví lidí i domácí mazlíčky. Pít takovou vodu nebo ji používat na vaření bez předběžné filtrace a úpravy vody pro domácnost je obzvláště riskantní.

Faktem je, že kvalitu kapaliny přímo ovlivňuje její zdroj. Prostřednictvím vodovodních systémů voda vstupuje do našich domovů z řek, potoků, nádrží a jiných vodních ploch, které jsou často znečištěné vnějšími faktory, mezi které patří největší nebezpečí – lidská činnost. Mnoho velkých průmyslových podniků ukládá své odpady do řek a moří, kromě toho lidé vyhazují všechny druhy odpadů do světových vod. To vše vede k tomu, že voda, která teče z kohoutků obsahuje celou řadu různých nebezpečných látek včetně solí kovů, chlóru, virů, bakterií a dalších sedimentů. Pití takové vody přináší více škody, než užitku a může mít negativní dopad na lidské tělo.

Strašák chlor

Obecně, voda z vodovodu není schopna způsobit významné poškození organismu, protože podléhá přísné a stálé kontrole kvality. Dezinfekční prostředky však tvoří obrovské množství nových chemických sloučenin a je známo, že i ve vodě bez trvalého zápachu chlóru existuje speciální činidlo nazývané chlornan sodný. Jeho přítomnost v kohoutkové vodě pomáhá snižovat přítomnost patogenních bakterií asi o 99 %, ve velkých množstvích žijících v takové vodě. Přesto, zůstávají ve vodě odumřelé bakterie a tvoří organické vedlejší produkty, které se drží v lidském těle a způsobují problémy s trávicím traktem či dýchacím systémem. Filtrace vody se obzvlášť doporučuje zejména při zvýšené hodnotě chlóru, aby se zabránilo jeho hromadění v lidském těle, což může negativně ovlivnit reprodukční funkci mužů i žen.

Jakékoliv pochyby o kvalitě vody vyvrátí nebo naopak potvrdí rozbor vody.

Voda z přírodních zdrojů

Jakákoliv pramenitá voda se musí před použitím podrobit kompletní laboratorní analýze, pokud jde o užitečnost a bezpečnost, protože informace, že jakákoliv pramenitá voda je stále prospěšnější než voda z vodovodu, je mýtus. Voda z pramene může být mnohem škodlivější a dokáže způsobit infekci, otravu až selhání ledvin. Přestože vám voda z otevřeného zdroje chutí, měli byste ji ještě před pravidelným používáním odebrat do specializované laboratoře. Pramenitá voda z téměř jakéhokoliv městského zdroje nebo z průmyslové zóny je potenciálně zdraví škodlivá. Kromě toho, její složení se liší v závislosti na environmentální situace, kterou ve skutečnosti není možné kontrolovat. Zejména na jaře je zvýšená přítomnost hnojiv, chemikálií a jiných látek, výrazně poškozujících zdraví člověka.

water

Balená voda

Za účelem ochrany sebe a své blízké před nadměrným pitím vody z vodovodu, mnoho lidí nakupuje balenou vodu sycenou nebo nesycenou, dostupnou téměř v každém obchodním řetězci. Celosvětový prodej balené vody roste v průměru o 10 % ročně, což přináší výrobcům a obchodníkům fantastické zisky. Taková voda může být užitečná, pokud splňuje všechny doporučené normy, ačkoli je třeba zohlednit skutečnost, že balené vody prakticky nekontrolují příslušné služby a nad vodou z vodovodu se provádí přísná a stálá kontrola kvality. Je logické předpokládat, že "kohoutková" voda převyšuje kvalitu plastů. Ani štítek populárních značek pitné vody, s nápisem "voda nejvyšší čistoty" nevyvrátí fakt, že spolu s minerální vodou pijete sloučeniny bisfenolu A, styrenu či antimonu. Aby nedošlo k příjmu mikročástic tohoto druhu, neměla by být voda uchovávána v plastu, ale ve skle. Takové opatření však 1,5 – 2-násobně zvýší své náklady a zaručí neustále plýtvání finančními prostředky.

water out

Sto lidí – sto chutí a každý si samozřejmě vybere podle sebe. Nezávislí odborníci se však shodují v tom, že výhodnější a bezpečnější je pít obyčejnou vodu z vodovodu, kterou bezpečně ochráníte s použitím domácího filtru na vodu. Otevřete si naši nabídku vodních filtrů a udělejte něco pro zdraví už dnes. Nevíte si vybrat? Nechte to na nás, rádi Vám poradíme a najdeme řešení "šité na míru", jak jsme to udělali už pro množství našich spokojených zákazníků.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze