Na co myslet před koupí změkčovače?

Kategorie
 
 
 
Na co myslet před koupí změkčovače?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Na co myslet před koupí změkčovače?
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Čtvrtek, 28 března 2019

Mnoho lidí si už zakoupilo změkčovač vody z pohodlí domova a po obdržení objednávky zjistili, že úkon je přece náročný. Článkem chceme vyvrátit mýty a pochybnosti související s instalací změkčovače vody. Přinášíme vám alternativu, jejímž prostřednictvím by jste samostatnou montáž zařízení měli zvládnout i sami a několik užitečných rad – co třeba mít na paměti ještě před samotnou koupí zařízení.

Tentokrát přinášíme článek "z jiného soudku". Chceme jím vyvrátit mýty a pochybnosti související s instalací změkčovače vody.

Mnoho lidí si už zakoupilo změkčovač vody z pohodlí domova a po obdržení objednávky zjistili, že úkon je přece náročný. Následně se dovolávali vodárenským společnostem či sháněli pomoc rodinných příslušníků. Tato možnost však stoprocentně nezaručuje, že zařízení bude namontováno správně a s profesionálním přístupem, který garantuje společnost ČistáVoda.

Přinášíme vám ale alternativu, jejímž prostřednictvím by jste samostatnou montáž zařízení měli zvládnout i sami. Pokud jste alespoň trochu technicky zdatní a šikovnost je vaší silnou stránkou, sami zjistíte, že instalace není taková složitá jak se na první pohled zdá. V případě, že obavy a nejistota přemohou vaši snahu, stále je zde možnost svěřit montáž změkčovače do rukou jednoho z našich odborně vyškolených techniků. Je však třeba brát v úvahu, že jde o finančně nákladnější řešení.
Pojďme společně vyvrátit nejistoty pomocí našich rad, o kterých se postupně dočtete.

Jak si poradit se samotným nákupem změkčovače vody?

Jakmile jste se rozhodli objednat si jeden z našich prémiových změkčovačů, ještě před finálním odesláním objednávky máte možnost využít naše chatové okénko (zákaznický servis) nebo můžete přímo telefonicky kontaktovat jednoho z našich odborných technologů, kteří vám ochotně poradí s výběrem, jakož i s následnou instalací.

Splňujete praktické požadavky?

Před zakoupením změkčovače vody je rovněž na začátku třeba věnovat pozornost tomu, zda místnost, v níž se má zařízení instalovat, splňuje následující podmínky:

  • zda je v ní dostatek místa a prostor není stísněný. Nejlépe uděláte, když si předem zkontrolujete rozměry změkčovače vody.
  • velmi důležitým krokem je kontrola dodávky elektrické energie v místnosti a přístup k ní. Změkčovač vody musí být připojen k přívodu elektřiny kvůli nastavení řídící jednotky.
  • ve vybrané místnosti musí nacházet i odtok do kanalizace. V ideálním případě by měl být co nejblíže k místu instalace změkčovače vody. Pokud to však není možné, neznepokojujte se. Zda bude odtok umístěn dále nebo dokonce nad změkčovačem vody, nic se nestane, protože zařízení je schopno tisknout výplachy až 2 metry nad úroveň řídící hlavice.

Níže prostřednictvím ilustrací, uvádíme dvě možnosti připojení změkčovače vody. První zapojení je jednodušší, protože nezahrnuje bypass a druhé zapojení (prostřednictvím bypassu) je o něco profesionálněji. Obě verze jsou plnohodnotné a splňují účel. Všechny naše změkčovače disponují bypassem.

První možnost instalace změkčovače vody

Na následujícím obrázku vidíme schéma jednoduchého a rychlého připojení změkčovače vody k hydraulickému systému. Zařízení je instalováno při vstupu studené vody do budovy. Předtím by měl být instalován mechanický filtr, který ochrání zařízení na změkčování vody před velkými mechanickými částicemi, které by mohly vést k poruše. Kromě toho, by měl být změkčovač vody napojen na elektřinu a ke kanalizaci. Jeho připojení k hydraulickému systému může být mnohem jednodušší díky instalačnímu kitu, který si můžete zakoupit na našem e-shopu k vlastní montáži změkčovače za zvýhodněnou cenu.

Samotné změkčovače vody mají často odtok, díky čemuž mohou být odpojeny od přívodu vody v hydraulickém systému. Pro úspěšné dokončení instalace jednoduše zapněte filtrační zařízení a naprogramujte ho podle pokynů v návodu k obsluze.

schéma instalace změkčovače1

Druhá možnost instalace změkčovače vody

Druhá schéma je o něco složitější a časově náročnější, ale má své výhody. Můžete si všimnout, že většina montážních operací týkajících se změkčovače vody je stejná. Rozdíl je v dodatečné instalaci s odtokem na troubě. Takže místo jedné instalace (jako v prvním případě), získáme dvě: první vám umožní používat filtrovanou (měkkou vodu), druhá zahrnuje jednoduchou instalaci s přístupem pouze k neupravené vodě (přístup k instalaci s vodním filtrem je pak uzavřen). Proč takové řešení? Při tomto typu instalace je třeba otočit ventil a zcela vypnout hydraulický systém "filtrační části". Díky tomu lze i nadále používat vodu a užívat si její příznivé účinky.

schéma instalace změkčovače2

Věříme, že s naším návodem jednoduše a rychle zvládnete instalaci změkčovače vody i sami.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze