Písek ve vodě. Co dělat?

Kategorie
 
 
 
Písek ve vodě. Co dělat?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Písek ve vodě. Co dělat?
SLEVY NA DEN VODY 2020
 
 
 
 
Úterý, 09 července 2019

Máte podezření, že hladina vody ve vaší studni je každým rokem nižší a nižší? Cítíte, že její chuť a kvalita není jako na počátku, pozorujete zákal a mechanické znečištění vody? Laický rozum nám napoví, že něco není v pořádku a pití takové vody nemusí být vždy zárukou bezpečnosti.

Problém se zhoršenou kvalitou vody se může týkat jednak lidi, kteří disponují vlastním zdrojem vody (studna, vrt); no například i zahrádkáře, jejichž studna se nachází v poměrně zastavěné oblasti. Mechanické nečistoty rovněž vznikají i z důvodu postupného ucpávání potrubí, v důsledku čehož dochází ke škodám v systémech distribuce vody (čerpadla, bojler, zásobníky). Opravy poškozených zařízení jsou nezbytné a v takovém případě je třeba počítat s vyššími finančními ztrátami. Jak tomu předejít? 

Prvotním krokem je dát si provést rozbor vody. Na našem e-shopu najdete hned několik druhů. Na základě přesného výsledku ví náš technologický poradce určit rozsah znečištění a odborně vybrat vhodné zařízení pro zajištění účinné filtrace vody. Mechanické znečištění se projevuje výskytem hlíny, rzi, štěrku, kalu a písku ve vodě. Ačkoli, v případě písku jedná o přírodní materiál, stále je to sediment, který umí nadělat hodně škody. Osvědčené a spolehlivé řešení představuje písková filtrace, která garantuje výrazně lepší účinek oproti klasickým mechanickým filtrem.

piskova filtrace

Náš TIP: Pískový vodní filtr Aquatip BNT s účinnější garancí odstranění mechanických nečistot a zákalu ve vodě, který nabízíme hned ve dvou velikostech. Oproti klasickým mechanickým filtrem disponuje výhodou v podobě inteligentní řídící hlavice BNT, která automaticky řídí proces filtrace vody.

Pískový filtr BNT

Můžete si ji nastavit podle konkrétních požadavků, což úspěšně zvládnete díky nové níže přiložené videorecenzií, kterou najdete i na našem Youtube kanálu - Nastavení hlavice BNT 165 a BNT 765.

Jak probíhá filtrace?

Prvotřídní filtraci zajišťuje pískové filtrační médium Turbidex, které zachycuje veškeré mechanické nečistoty větší než 5 μm, ať už ve studni, nebo na přívodu. Postará se o vyčištění potrubí, membrán, čímž zřetelně přispívá k ochraně zařízení. Tento způsob filtrace šetří vaše finance spojené s koupí chemikálii na čištění, což představuje ekologické řešení pro vaši domácnost či pro šetrné průmyslové objekty. Pro srovnání: tradiční mechanické filtry na vodu (vložky či rukávy oblíbené značky Cintropur) odstraňují pevné usazeniny z vody, čímž předcházejí tvorbě zákalu. Důsledkem zachycování nečistot je ale nutné je pravidelně měnit. Turbidex však zaručuje i iontovou výměnu spolu s flokulaci, díky čemuž je výsledkem křišťálově čistá, chutná voda s mírou zákalu <0,1 NTU.

Dominantní výhody zařízení

  • na rozdíl od mechanické filtrace, písková filtrace nevyžaduje pravidelnou výměnu filtračních vložek;
  • zařízení si poradí i s vysokými provozními průtoky až 0,75 m 3*h -1/m 2 ;
  • není nutný častý zpětný proplach;
  • dlouhá životnost (v závislosti na vstupní kvality vody);
  • vhodný do domácnosti i do průmyslu.
 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze