Jak pečovat o reverzní osmózu? 1. část

Kategorie
 
 
 
Jak pečovat o reverzní osmózu? 1. část
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Jak pečovat o reverzní osmózu? 1. část
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Úterý, 09 dubna 2019

Článek je určen pro lidi, kteří se v rámci úpravy vody rozhodli pro systém reverzní osmózy a chtějí se dozvědět více o údržbě a servisu zařízení, ale stejně pro ty, co uvažují o koupi tohoto účinného filtru. V 1. části vám přinášíme text nabitý množstvím ověřených a pravdivých informací, pomocí kterých zvládnete údržbu reverzní osmózy spojenou s dezinfekcí zcela sami.


Reverzní osmóza blogSystémy reverzní osmózy jsou jedním z nejoblíbenějších filtrů instalovaných pod umyvadlem přímo v domácnostech. V čem spočívá jejich popularita? Jde o  jednu z účinných metod čištění vody dostupných na trhu. Osmotická membrána je schopná odstranit částice do 0,0005 mikronů. Filtrací se likviduje z vody: chlór, těžké kovy, pesticidy, bakterie, viry a mnoho dalších látek, např. dusitany, dusičnany, mikročástečky plastů, hormony či antibiotika.
Správné fungování reverzní osmózy vyžaduje několik činností údržby a servisu, abychom díky ní měli celoročně k dispozici skutečně čistou a upravenou vodu, stoprocentně bezpečnou pro zdraví.

Jak obsluhovat reverzní osmózu?

Pravidelná údržbaservis systémů zařízení jsou činnosti, které je třeba mít na paměti při obsluze reverzní osmózy. Všechny vodní filtry, které jsou "povinnou výbavou" reverzní osmózy mají specifickou životnost a jejich účinnost klesá. Proč je to tak? Velké množství nečistot, které filtrační materiál vložky zachytí na něm zůstává, což vede k jeho přetížení. Důsledkem procesu je absence možnosti další absorpce znečišťujících látek stejným a účinným způsobem.

dezinfekce reverzní osmózy

Chemické čištění reverzní osmózy

Systémy reverzní osmózy patří k vodním filtrem, které jsou obzvláště náchylné k akumulaci znečišťujících látek. Po určitém čase provozu se mohou uvnitř zařízení vytvořit usazeniny.
Akumulační usazeniny mohou být anorganické povahy (vápník, mangan, železo), ale rovněž se mohou tvořit sedimenty organického původu (bakterie, zárodky a j.). Takový druh znečištění je zvláště nebezpečný pro lidské zdraví. Oba typy usazenin výrazně ovlivňují a zhoršují kvalitu vody, která se získává po filtraci a průtoku kapalného proudu.
K hromadění bakterií dochází například v době vaší delší nepřítomnosti (dovolená), kdy zůstává upravená voda v zásobníku bez jejího následného použití. Doporučujeme vám ještě předtím vodu vypustit prostřednictvím přívodního ventilu, který slouží k uzavření přívodu vody a její následné vypuštění přes baterii.
Aby se předešlo sedimentaci znečišťujících látek, doporučujeme majitelům reverzní osmózy vyčistit její vnitřek pomocí dezinfekční sady, která účinně odstraní vzniklé usazeniny a garantuje očekávané výsledky. Dezinfekce zařízení by měla být provedena přibližně jednou ročně.

V pokračování článku se budeme věnovat výměně filtračních vložek, které jsou nedílnou součástí reverzní osmózy.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze