Dusitany a dusičnany ve vodě

Kategorie
 
 
 
Dusitany a dusičnany ve vodě
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Dusitany a dusičnany ve vodě
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Úterý, 10 dubna 2018

Máte novou studnu, případně vrt? Znáte hodnoty dusitanů a dusičnanů ve vaší vodě? Moderní doba fabrik a umělých hnojiv zapříčinila přímo alarmující problém. Přečtěte si všechny důležité informace, které byste o dusičnanech a dusitanech ve vodě měli vědět!

S narůstajícím počtem továren, velkých zemědělských polí a megafarem vznikl ve vodě akutní problém.

Dusitany a dusičnany ve vodě. 

Dusičnany a dusitanyVýskyt dusitanů a dusičnanů ve vodě má negativní vliv na zdraví. Tyto látky se v krevním oběhu chovají jako toxické. Do vody se dostanou ať už z umělých hnojiv, postřiků nebo ze žump, septiků, ba dokonce i z organického odpadu. Dusičnany se v lidském těle přemění na toxičtější dusitany bakteriální činností.

Z akutních poškození zdraví je to především dusičnanová methemoglobinémie, která může vzniknout po konzumaci kojenecké stravy připravované z vody s vysokým obsahem dusičnanů. Tato methemoglobinémie výrazně omezuje přenos kyslíku krví. U miminek, která k poměru své hmotnosti spotřebují mnohem více vody a zároveň nemají tak dobrou schopnost rozkládat methemoglobin, je omezená schopnost transportace krvi. Taková otrava se projevuje zmodráním rtů, rukou a chodidel, bolestí hlavy a může vést dokonce až k udušení. Nedokysličování je obzvláště nebezpečné pro vyvíjející se plod a pro kojence. Projevuje se poruchami ve vývinu centrální nervové soustavy a zpožděním psychického vývinu nebo duševní zaostalostí. Zvýšený obsah dusičnanů v pitné vodě může být také příčinou infarktu nebo zvýšeného srdečního tlaku.

Dusikaté postreky

Kromě dusičnanové methemoglobinémie, se dusičnany a dusitany podílejí jako prekurzory na tvorbě silně karcinogenních látek, které zvyšují riziko nádorových onemocnění trávicího systému a močového měchýře. V literatuře se uvádí i vztah dusitanů k výskytu nádorových onemocnění lymfatického systému.

Zarážející je, že podle platné české normy pro povolené množství rozpuštěných látek ve vodě č. 252/2004 je přípustná norma dusičnanů v pitné vodě (!) až 50 mg/l. Takové množství je prokazatelně pro dospělého člověka zdravotně škodlivé a karcinogenní. Nemluvě o miminkách. Zajímavostí je, že v USA je maximální povolené množství dusičnanů ve vodě jen 10 mg/l pro dospělého člověka. Co je až 5-násobně méně. Proč? Máme snad lepší obranyschopnost než oni?!

     Limit pro kojeneckou vodu       Limit pro vodu z vodovodu   
Dusičnany    10 mg/l  50 mg/l
Dusitany   0,1 mg/l 0,5 mg/l 


Doktoři se ohánějí tím, že výše uvedené limity pro dusičnany ve vodě jsou celosvětový standard a určené jsou podle WHO (World Health Organization - Světová zdravotnická organizace), avšak zapomínají dodat, že tato organizace určila tento limit pro země s nedostatkem pitné vody. USA jako jeden z mála států tuto problematiku pochopil a nastavil limit přijatelně a zdraví bezpečně.

Rozhodněte se, promyslete si a studujte. My jsme tu pro vás a nabízíme vám možnost prohlédnout si naši nabídku filtrů proti dusičnanům, případně nás neváhejte kontaktovat a my vám poradíme.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze