Kategorie
 
 
 
Změkčovač vody maiCat® SlimLine 10"
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Změkčovač vody maiCat® SlimLine 10"
COVID-19
 
 
 
 

Změkčovač vody maiCat® SlimLine 10"

0 (0 hlasů)
Kód:000941
Výrobce:maiCat
Malý katalytický změkčovač vody maiCat, který je vhodné umístit například před bojler, pračku atd.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 3.658 Kč bez DPH
4.390 Kč s DPH
seller_img
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.
Filip Smejkal
mob:+421 905 629 885
mail:smejkal@cistavoda.sk

Základní informace

Katalytický změkčovač vody maiCat®, také známý pod názvem CrystaliT, představuje účinnou a spolehlivou ochranu před tvorbou vodního kamene. Je možné jej použít v domácnostech ale i v průmyslových provozech - je velmi často využíván pro úpravu pitné vody, protože není chemický a do vody nepřidává žádné chemikálie ani neuvolňuje žádné minerály.

JProces kryštalizácie vodného kameňa - katalytické zmäkčovače vodyak změkčovač vody maiCat® pracuje?

V poronaní s běžnými katexová změkčovači vody, které fungují na bázi ionovýmeny a vodu reálné změkčují (což je možné ověřit měřením výstupní tvrdosti vody) pracují katalytické změkčovače vody na jiném principu.

Pomocí fyzikálních procesů přirozené krystalizace minerálů způsobujících tvrdou vodu a vodní kámen (vápník a hořčík) na vysoce-porézních površích zabraňují jejich usazování. "Tvrdé" minerály jsou přeměněny na mikro-krystalky, které nejsou schopny vázat se na povrchy. Tedy i přesto, že ve vodě tyto látky zůstávají, procházejí vodovodním systémem a neusazují se v něm. Stejně vodní kámen nevzniká ani na spotřebičích, topných či dalších zařízeních v domácnosti/objektu. Po vysušení vody (např. na vodovodních bateriích a armatuře) vzniká jen jemný bílý povlak, který lze následně snadno setřít.

 

Výhody zařízení maiCat®

Výhoda maiCat - žiadna údržba zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - ekonomická prevádzka zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - bez použitia chemikálií     Výhoda maiCat - dlhodobá investícia     Výhoda maiCat - variabilita a garancia

 • ŽÁDNÁ ÚDRŽBA ZAŘÍZENÍ- nevyžadujú žádnou údržbu a obsluhu po dobu minimálně 5 let. Speciální směs maiCat® uvnitř zařízení má životnosť až 10 let, přičemž není potřeba žádný proplach nebo regenerace, jako je tomu u jiných typů změkčovačů vody.
 • EKONOMICKÉ - katalytické změkčovače vody nevyžadují žádnou regeneraci, což znamená, že mají nulovvou spotřebu vody. Výhodou je také téměř nulová tlaková ztráta (do 0,2 bar).
 • EKOLOGICKÉ - zařízení pracuje bez použití chemikálií pouze na bází fyzikálních procesů. Je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro použití úpravy pitné vody. Žádným způsobem neovplivňuje a nemění kvalitu vody.
 • DLOUHODOBÁ INVESTICE - náplň uvnitř změkčovače vody má životnost až 10 let, působí tak jako dlouhodobá účinná ochrana před vodním kamenem. Proces krystalizace ovlivňuje i na již vytvořené usazeniny vodního kamene, které postupně měkknou a jsou vyplavovány obtékanou vodou. Následně na kovových plochách vytváří anti-korózní ochranný film (složený z vyšších oxidů železa Fe304, Fe506).
 • ŠIROKÉ VYUŽITÍ - změkčovače vody maiCat, resp. CrystaliT jsou dostupné ve více velikostech a provedeních, díky čemu je možné je použít v bytových prostorech, rodinných domech ale i v průmyslových objektech. Udržitelný a garantovaný efekt ochrany před vodním kamenem při různé teplotě nebo tlaku vody.

 

V čem je rozdíl?

RozdÍl mezi katalytickými (maiCat, CrystaliT) a katexovými změkčovači vody:

Základní rozdíl mezi katalytickými změkčovači vody a zařízeními pracujícími s katexovou náplní (klasické změkčovače vody) je následující: za pomoci katexové pryskyřice jsou z vody odstraněny ionty vápníku a hořčíku, jejichž usazování způsobuje vodní kámen - to znamená, že voda je změkčená a výsledek je ne jen pozorovatelný, ale také měřitelný. Na řídicí hlavici katexová změkčovače vody je možné nastavit požadovanou hodnotu tvrdosti vody, kterou chceme dosáhnout.

Oproti tomu katalytické změkčovače vody nesnižují tvrdost vody a minerály z vody neodstraňují, jen zabraňují jejich usazování, resp. spojení do formy vodního kamene. Výstupní tvrdost vody je tedy stejná jako vstupní a účinnost zařízení je pouze pozorovatelná - nevytváří se vodní kámen, případně jsou vyplavovány již vzniklé usazeniny. Nevýhodou při filtraci vody přostrednictvím změkčovače vody maiCat je tvorba bílého povlaku, který se však dá snadno otřít.

Porovnanie bez zmäkčovača voda a so zmäkčovačom vody maicat, crystalit

 

Kdy není vhodné maiCat použít?

Kdy není vhodné změkčovač vody maiCat použít?

 • při velmi nízkých průtocích vody (např. při kávovarech) nemusí být dosažena uvedena účinnost zařízení,
 • voda nesmí obsahovat železo a mangan v nadměrných hodnotách,
 • při použití bez mechanické předfiltrace (doporučujeme nainstalovat při všech typech změkčovačů vody).
Filtr je dodáván kompletně jako sada i s příslušejícím obalem, do poznámky můžete uvést velikost šroubení.
 

Certifikát kvality a účinnosti DVGW

Certifikát kvality a účinnosti katalytických zmäkčovačov vody maiCat a CrystaliT

Certifikát účinnosti DVGW:

Kvalita a účinnosť katalytických změkčovačů vody je prokázána testy účinnosti provedenými v laboratořích Německé asociace plynu a vody (DVGW). Zkoušky byly provedeny v jižním Německu, neboť v tomto regionu je vysoký stupeň tvrdosti vody do hodnot až 26°dH - vodní kámen se začíná tvořit už při hodnote 7°dH. Jako potvrzení kontroly kvality provedené v soulade se ZERT DIN EN ISO 9001-2008 slouží certifikát Certificate Nr. QS-4720 HH od Germanischen Lloyd Certification GmbH v Hamburgu.
 
Změkčovače vody maiCat jsou používány v průmyslu již více než 15 let - v roce 1998 byly jediné svého druhu a v testech účinnosti uspěli na 99%. Opakované zkoušky v roce 2012 potvrdili spolehlivost těchto zařízení a bezpečné používání na úpravu pitné vody podle zkúšebních protokolů W 510 a W 512. V tomto případě simulátor změkčovače vody přefiltroval 300 000 litrů vody a prokázal 99,7% účinnost při ochraně topného zařízení před vznikem vodního kamene.
 
Změkčovače vody maiCat® byly testovány zkouškou účinnosti Německé společnosti vody a plynu (DVGW):
Certifikát: Registriernummer: DW-9191CO0200, Modell: maicat, Produktart: 9191- Kalkschutzanlage (platný do 10.07.2018)
 
 
 
 • Rozměry přístroje (Výška x Průměr): 32 x 12 cm
 • Hmotnost zařízení: cca 2 kg      
 • Objem pryskyřice v nádrži: žádná
 • Objem soli v nádrži: žádná
 • Spotřeba soli při regeneraci: neregeneruje se
 • Spotřeba vody při regeneraci: neregeneruje se
 • Maximální průtok vody: 0,4 m3/hod
 • Pracovní tlak: 0,5-6,5 bar
 • Pracovní teplota: 2-45 °C
 • Napájení el. energie: žádné
 • Připojení: 1", 3/4"


avatar

Dobrý deň, ako viem, že filter je potrebné vymeniť? Dá sa to nejako zmerať, alebo...?
Peter

...
avatar

Dobrý deň,
ďakujem za Vašu otázku, veľmi rada pomôžem.

Pri správnom použití a umiestnení daného typu zmäkčovača je jeho životnosť 7-10 rokov. Tento konkrétny model nie je vhodný na centrálne použitie, odporúča sa len na použitie pred samostatný spotrebič. Výmenu filtra môže indikovať opätovná tvorba vodného kameňa.

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.
S pozdravom a prianím pekného dňa,
Barbora, Čistávoda.

...
avatar

Mozem tento zmekcovac pouzit na pripojenie na cely dom?

...
avatar

Dobrý deň pán Marek,

zmäkčovač vody MaiCat SlimLime 10" sa nepoužíva na pripojenie do celého domu, nakoľko kapacitne by nestíhal. Montuje sa len pred určité spotrebiče ako je práčka, kávovar...

Verím, že som pomohla.
Andrea

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze