Kategorie
 
 
 
Změkčovač vody maiCat® BigBlue 10"
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Změkčovač vody maiCat® BigBlue 10"
SLEVY NA DEN VODY 2020
 
 
 
 

Změkčovač vody maiCat® BigBlue 10"

0 (0 hlasů)
Kód:000942
Výrobce:maiCat
Katalytický změkčovač vody maiCat s průtokem do 900 litrů za hodinu.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 8.658 Kč bez DPH
10.390 Kč s DPH
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.
Speciální nabídky platné pouze s koupí tohoto produktu
Přidat označené nabídky, spolu s Zmäkčovač vody maiCat® BigBlue 10"
Zobrazit více
Zobrazit méně

Základní informace

Katalytický změkčovač vody maiCat®, také známý pod názvem CrystaliT, představuje účinnou a spolehlivou ochranu před tvorbou vodního kamene. Je možné jej použít v domácnostech ale i v průmyslových provozech - je velmi často využíván pro úpravu pitné vody, protože není chemický a do vody nepřidává žádné chemikálie ani neuvolňuje žádné minerály.

Proces kryštalizácie vodného kameňa - katalytické zmäkčovače vodyJak změkčovač vody maiCat® pracuje?

V porovnání s běžnými katexovými změkčovači vody, které fungují na bázi iontovýměny a vodu reálné změkčují (což je možné ověřit měřením výstupní tvrdosti vody) pracují katalytické změkčovače vody na jiném principu.

Pomocí fyzikálních procesů přirozené krystalizace minerálů způsobujících tvrdou vodu a vodní kámen (vápník a hořčík) na vysoce-porézních površích zabraňují jejich usazování. "Tvrdé" minerály jsou přeměněny na mikro-krystalky, které nejsou schopny vázat se na povrchy. Tedy i přesto, že ve vodě tyto látky zůstávají, procházejí vodovodním systémem a neusazují se v něm. Stejně vodní kámen nevzniká ani na spotřebičích, topných či dalších zařízeních v domácnosti/objektu. Po vysušení vody (např. na vodovodních bateriích a armatuře) vzniká jen jemný bílý povlak, který lze následně snadno setřít.

 

Výhody přístrojů maiCat®

Výhoda maiCat - žiadna údržba zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - ekonomická prevádzka zmäkčovača vody     Výhoda maiCat - bez použitia chemikálií     Výhoda maiCat - dlhodobá investícia     Výhoda maiCat - variabilita a garancia

 • ŽÁDNÁ ÚDRŽBA ZAŘÍZENÍ- nevyžadují žádnou údržbu a obsluhu po dobu minimálně 5 let. Speciální směs maiCat® uvnitř zařízení má životnost až 10 let, přičemž není potřeba žádný proplach nebo regenerace, jako je tomu u jiných typů změkčovačů vody.
 • EKONOMICKÉ - katalytické změkčovače vody nevyžadují žádnou regeneraci, což znamená, že mají nulovou spotřebu vody. Výhodou je také téměř nulová tlaková ztráta (do 0,2 bar).
 • EKOLOGICKÉ - zařízení pracuje bez použití chemikálií pouze na bází fyzikálních procesů. Je šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro použití úpravy pitné vody. Žádným způsobem neovlivňuje a nemění kvalitu vody.
 • DLOUHODOBÁ INVESTICE - náplň uvnitř změkčovače vody má životnost až 10 let, působí tak jako dlouhodobá účinná ochrana před vodním kamenem. Proces krystalizace ovlivňuje i již vytvořené usazeniny vodního kamene, které postupně měknou a jsou vyplavovány obtékanou vodou. Následně na kovových plochách vytváří anti-korozní ochranný film (složený z vyšších oxidů železa Fe304, Fe506).
 • ŠIROKÉ VYUŽITÍ - změkčovače vody maiCat, resp. CrystaliT jsou dostupné ve více velikostech a provedeních, díky tomu je možné je použít v bytových prostorech, rodinných domech ale i v průmyslových objektech. Udržitelný a garantovaný efekt ochrany před vodním kamenem při různé teplotě nebo tlaku vody.

 

V čem je rozdíl?

Rozdíl mezi katalytickými (maiCat, CrystaliT) a katexovými změkčovači vody:

Základní rozdíl mezi katalytickými změkčovači vody a zařízeními pracujícími s katexovou náplní (klasické změkčovače vody) je následující: za pomoci katexové pryskyřice jsou z vody odstraněny ionty vápníku a hořčíku, jejichž usazování způsobuje vodní kámen - to znamená, že voda je změkčená a výsledek je nejen pozorovatelný, ale také měřitelný. Na řídicí hlavici katexového změkčovače vody je možné nastavit požadovanou hodnotu tvrdosti vody, které chceme dosáhnout.

Oproti tomu katalytické změkčovače vody nesnižují tvrdost vody a minerály z vody neodstraňují, jen zabraňují jejich usazování, resp. spojení do formy vodního kamene. Výstupní tvrdost vody je tedy stejná jako vstupní a účinnost zařízení je pouze pozorovatelná - nevytváří se vodní kámen, případně jsou vyplavovány již vzniklé usazeniny. Nevýhodou při filtraci vody přostrednictvím změkčovače vody maiCat je tvorba bílého povlaku, který se však dá snadno otřít.

Porovnanie bez zmäkčovača voda a so zmäkčovačom vody maicat, crystalit

Kdy není vhodné maiCat použít?

Kdy není vhodné změkčovač vody maiCat použít?

 • při velmi nízkých průtocích vody (např. u kávovarů) nemusí být dosažena uvedena účinnost zařízení,
 • voda nesmí obsahovat v nadměrných hodnotách železo a mangan,
 • při použití bez mechanické předfiltrace (doporučujeme nainstalovat u všech typů změkčovačů vody).
Filtr je dodáván kompletně jako sada i s příslušejícím obalem, do poznámky můžete uvést velikost šroubení.
 

Certifikát kvality a účinnosti DVGW

Certifikát kvality a účinnosti katalytických zmäkčovačov vody maiCat a CrystaliT

Certifikát účinnosti DVGW:

Kvalita a účinnost katalytických změkčovačů vody je prokázána testy účinnosti provedenými v laboratořích Německé asociace plynu a vody (DVGW). Zkoušky byly provedeny v jižním Německu, neboť v tomto regionu je vysoký stupeň tvrdosti vody do hodnot až 26°dH - vodní kámen se začíná tvořit už při hodnotě 7°dH. Jako potvrzení kontroly kvality provedené v souladu s ZERT DIN EN ISO 9001-2008 slouží certifikát Certificate Nr. QS-4720 HH od Germanischen Lloyd Certification GmbH v Hamburgu.
 
Změkčovače vody maiCat jsou používány v průmyslu již více než 15 let - v roce 1998 byly jediné svého druhu a v testech účinnosti uspěli na 99%. Opakované zkoušky v roce 2012 potvrdili spolehlivost těchto zařízení a bezpečné používání na úpravu pitné vody podle zkušebních protokolů W 510 a W 512. V tomto případě simulátor změkčovače vody přefiltroval 300 000 litrů vody a prokázal 99,7% účinnost při ochraně topného zařízení před vznikem vodního kamene.
 
Změkčovače vody maiCat® byly testovány zkouškou účinnosti Německé společnosti vody a plynu (DVGW):
Certifikát: Registriernummer: DW-9191CO0200, Modell: maicat, Produktart: 9191- Kalkschutzanlage (platný do 10.07.2018)
 
 
 
 • Rozměry přístroje (Výška x Průměr): 35 x 18 cm
 • Hmotnost zařízení: cca 5 kg      
 • Objem pryskyřice v nádrži: žádná
 • Objem soli v nádrži: žádná
 • Spotřeba soli při regeneraci: neregeneruje se
 • Spotřeba vody při regeneraci: neregeneruje se
 • Maximální průtok vody: 0,9 m3/hod
 • Pracovní tlak: 0,5-6,5 bar
 • Pracovní teplota: 2 - 45 °C
 • Napájení el. energie: žádné
 • Pripojenie: 1", 3/4", 1 1/2"


avatar

Dobrý den,
mám na Vás ještě jeden dotaz a to, co mi doporučíte použít při celkové tvrdosti vody tvrdost 3,6mmol/l (tedy o 0,1).
Jestli bude pro byt pro asi 2 osoby stačit změkčovač typu maiCat (který má hodinový průtok 900l, což rozhodně neproteče) nebo je lepší řešení změkčovač typu eVOLUTION, AquaTip, atd. a proč.

Děkuji

...
avatar

Dobry deň,
určite odporúčam zmäkčovač na princípe výmeny iónov nakoľko je to rokmi overená a spoľahlivá varianta zmäkčenia pitnej resp. úžitkovej vody. Pre Vás ako spotrebiteľa je dôležitá aj merateľná funkčnosť zariadenia, ktorú si môžte kedykoľvek overiť prostredníctvom https://www.cistavoda.cz/sada-na-mereni-tvrdosti-vody/
Pokiaľ ide o konkrétny typ, môžem odporučiť napr. https://www.cistavoda.cz/zmekcovac-vody-aq-bnt-20/ popr. https://www.cistavoda.cz/zmekcovac-vody-aquatip-elegance-30/

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze