Kategorie
 
 
 
Reverzní osmóza Aquaphor Morion 300GPD
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Reverzní osmóza Aquaphor Morion 300GPD
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 

Reverzní osmóza Aquaphor Morion 300GPD

0 (0 hlasů)
Kód:000424
Výrobce:Aquaphor
Inovativní, zesílená a extra výkonná reverzní osmóza Aquaphor Morion.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 12.992 Kč bez DPH
15.590 Kč s DPH
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.
Speciální nabídky platné pouze s koupí tohoto produktu
Přidat označené nabídky, spolu s Reverzná osmóza Aquaphor Morion 300GPD
Zobrazit více
Zobrazit méně

Reverzní osmóza vznikla dlouholetým odborným zkoumáním a vylepšováním poznatků o úpravě pitné vody. Při navrhování této reverzní osmózy byly použity ty nejmodernější technologie pro filtraci vody spolu s ekologickým přístupem.

 

ZDRAVÍ A REVERZNÍ OSMÓZA: 

Při filtraci osmotickou membránou voda projde tak malými filtračními póry, že je prakticky zbavena veškerého znečištění, které se v ní nachází. Takto upravená voda se stává čistou a po příchodu do organismu začne na sebe s mnohem lepší účinností navazovat škodlivé anorganické minerály (usazeniny) v kloubech, tepenných stěnách, dutinách a podobně. Taková voda slouží v těle jako detox, čili výrazně pomáhá tělu zbavit ho všech škodlivých látek. 


Jak postupně protéká voda přes reverzní osmózu?

Reverzní osmóza Aquaphor Morion1.) Polypropylenový mechanický filtr 20μm K5 (výměna každých 3-6 měsíců): Voda protéká přes malé filtrační póry velikosti 20 mikrometrů, díky tomu už dál nepustí mechanické sedimenty jako písek, hlína, rez, vlasy a podobně. Mechanické filtrační vložky je vhodné vyměňovat při viditelném znečištění, také to lze poznat na sníženém průtoku vody.

2.) Filtr s lisovaným aktivním uhlím K2 (výměna každých 6 měsíců): Filtr zachycuje hlavně chlor a jeho sloučeniny. Filtr odstraní i některé další oxidační sloučeniny, například železo. Jeho hlavním úkolem je ochrana osmotické membrány právě před těmito oxidačními činidly, kvůli kterým by nastalo fyzické poškození membrány, které by se projevilo vysokým průnikem solí přes membránu. Zalisované aktivní uhlí odstraní z vody také trihalometany, takzvané "THM", které vznikají při reakci chloru s mikroorganismy a jsou vysoce karcinogenní. Filtr zbaví vodu i dalších škodlivých organických látek jako jsou bakterie, pesticidy, herbicidy, těžké kovy a fenoly, tímto filtr zároveň zbaví vodu nepříjemné chuti a vůně.

3.) Osmotická membrána K50 (výměna každé 2 roky): Membrána s opravdu malou propustností propustí jen zcela čistou vodu bez dalšího znečištění. Membrána má tak malé póry, že si poradí i s viry a bakteriemi.

4.) Mineralizátor K7M (výměna každých 6 měsíců): Voda je zpětně obohacena o minerály.

Všechny filtrační vložky jsou samozřejmě dodávány v balení a reverzní osmóza je plně připravena na zapojení ihned po koupi.

 

Opravdu jednoduchá výměna filtračních vložek:

Beztlakové zásobníky jsou navrženy tak, aby zajistily co nejsnadnější přístup při údržbě, čištění a výměně filtračních vložek. Každou jednu filtrační vložku je možné samostatně vyměnit, včetně membrány. Reverzní osmóza také disponuje nejnovějším bajonetovým způsobem výměny filtračních vložek. U klasických reverzních osmóz je potřeba mít trochu zručnosti a i tak vám to zabere přibližně hodinu práce, zde stačí jen stisknout pojistné tlačítko a bez kapky vody vytáhnete a vyměníte starou vložku za novou!
 

Výrazně menší spotřeba vody oproti "klasickým reverzním osmózám":

Díky novějšímu, efektivnějšímu čištění membrány (proplachování), se výrazně snížil poměr upravené a odpadní vody. V reverzní osmóze Crystal PREMIUM je použítý beztlakový zásobník s 5 litrovým objemem upravené vody, připravené k pití. Díky beztlakové zásobníku produkuje tato reverzní osmóza až o 50% méně odpadu než klasické osmózy, přičemž poměr je přibližně 1 : 4 (čistá : upravená voda).
Porovnání produkce vody při reverzní osmózy

Pracuje i při nízkém tlaku ve vodovodním potrubí:

Při běžných reverzních osmózách je potřebný tlak na provoz minimálně 3,0 až 3,5 baru. Jinak je nezbytné použít elektrické čerpadlo, které tlak uměle zvýší. Tento problém se netýká reverzní osmózy Crystal PREMIUM, která pracuje již při tlaku od 1,9 baru.
Zasobníky vody Crystal PREMIUM

Šetří místo, vejde se téměř všude:

Aquaphor Morion  zabírá přibližně až o 50% méně místa než klasické reverzní osmózy,  a to hlavně díky zabudovanému zásobníku. Díky této kompaktnosti se vejde už téměř pod každý kuchyňský dřez.
 

Certifikáty reverzní osmózy Aquaphor Morion:

Certifikáty RO Crystal PREMIUM

Reverzní osmóza Aquaphor Morion používá vysoce kvalitní materiály a součástky od předních světových výrobců v oboru úpravy pitné vody (např. Purolite, BASF, Mitshubishi, John Guest..). Výrobce reverzní osmózy Crystal PREMIUM, tedy firma Aquaphor, prochází každoroční přísnou certifikací ISO 9001.
 
Reverzní osmóza také získala certifikáty NSF a LGA, dostupné u nás na požádání. Značka BPA Free znamená, že výrobek neobsahuje škodlivý uhlovodík Bisfenol A, který je považován za karcinogenní. Také certifikát zaručuje, že plasty neobsahují toxické látky a ftaláty.
 • Rozměry (V, Š, H): 53 x 37 x 19 cm
 • Rozměry zásobníku (V, Š, H): zásobník je zabudovaný
 • Hmotnost zařízení: 11,8 kg
 • Počet filtračních stupňů: 5
 • Objem zásobníku: 5 litrů
 • Průtok: 190 litrů vody denně
 • Provozní tlak: 0.8 - 6 bar (4 bary optimální)
 • Provozní teplota: 5-38 °C
 • Připojení: 1/2"
 • Elektrické připojení: 200-250 V / 50-60 Hz pro UV lampu (6 W)
 • Doporučený servis: minimálně každých 10 měsíců
 • Záruka: 2 roky

Množství minerálů ve vodě po přejetí zpětnou mineralizací:

Katióny koncentrace Anióny koncentrace
Ca2+ 26,4 mg/l CO32- 25,1 mg/l
Mg2+ 20,1 mg/l HCO32- 30,6 mg/l
Na+ 1,3 mg/l SO42- 12,4 mg/l
K+ 0,7 mg/l Cl- 5 mg/l


avatar

Kvalitu vody ovplivnuje dĺžka trubky od zariadenia/osmózy

...
avatar

Dobrý deň, pán Michal,

ďakujeme za Vašu otázku. Nie, dĺžka hadičky neovplyvňuje kvalitu vody.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@cistavoda.sk.

S pozdravom,
Katarína, ČistáVoda

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze