Kategorie
 
 
 
Změkčovač vody Ecowater ESM 42 HTE+
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Změkčovač vody Ecowater ESM 42 HTE+
COVID-19
 
 
 
 

Změkčovač vody Ecowater ESM 42 HTE+

0 (0 hlasů)
Kód:000336
Výrobce:Ecowater
Změkčovač vody s multifunkční náplní vhodný do velkých provozů, penzionů, hotelů a průmyslu.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena:
Zjistit cenu

O výrobci a samotném zařízení:
Společnost ECOWATER navrhuje a produkuje své systémy v USA, patří jednoznačně mezi největší výrobce zařízení pro úpravu vody na světě. Na trhu působí již od roku 1925, spoléhá se tedy na dlouholetou tradici a vizi firmy. Za tyto roky firma nasbírala stovky patentů na úpravu vody. Rovněž je členem světové neziskové organizace WQA (Water Quality Association), která dbá na kvalitu zařízení na úpravu vody po celém světě. Společnost ECOWATER v minulých letech odkoupila Tapworks, proto tato zařízení najdete už jen jako skladové zásoby v některých společnostech. Samotná zařízení Tapworks se již nevyrábějí.

Změkčovač vody ECOWATER ESM 42 HTE+ je plně automatická jednotka s multifunkční náplní, která vodu změkčuje (odstraňuje vápník, hořčík) a zároveň z vody odstraní i železo a mangan. Samotné zařízení zvládne průtok vody až do 3400 litrů za hodinu, montuje se na vstup vody do domácnosti nebo provozu, voda je tedy upravena v celém objektu. Zařízení s tímto průtokem se řadí do kategorií těch větších a většinou se používá například ve větších firmách, průmyslu a podobně. Změkčovač vody splňuje kritéria certifikátu ISO 9001. Systém je také vybaven elektronickým počítačem, díky kterému vidíte na displeji údaje jako čas regenerace, spotřeba soli, nízká hladina soli a různé jiné nastavení a informace.

Jak obecně funguje plně automatický změkčovač vody?
Změkčovač vody pracuje osvědčeným a nejrozšířenějším způsobem změkčování vody – pomocí výměny iontů na bázi regenerace soli (bez zvýšeného obsahu železa a manganu). Vstupní tvrdá voda díky tlaku z vodovodního potrubí protéká nejprve přes řídicí hlavici změkčovače vody a katexovou vložku, tzv. iontoměnič. Dále už voda vystupuje jako změkčená trubkou přes řídicí ventil do kotle, bojleru, vodovodní baterie, pračky, sprchy a podobně. Regenerace změkčovače vody probíhá solným roztokem, kdy se z náplně s velmi kyselým katexem z vody odstraňují kationty vápníku Ca2+ a hořčíku Mg2+, které způsobují tvorbu usazenin, a tyto jsou nahrazeny ionty sodíku Na+. Změkčovací filtr, katex se regeneruje chloridem sodným. Vyčerpaný regenerát, obsahující Ca2+ a Mg2+, se odvádí do odpadu. Toto zařízení se od ostatních změkčovačů vody v nabídce odlišuje hlavně tím, že nepoužívá klasickou katexovou náplň, ale speciálně vyvinutou a patentovanou ECOMULTI přímo od výrobce. Ta ve zvýšené míře odstraní z vody nejen vodní kámen, ale i problémové železo nebo mangan. Avšak ne s tak dokonalou účinností jako klasické odželezňovače vody s Greensand náplní. Tento přístroj je možné na přání předělat na čistý změkčovač vody s výhradně katexovou náplní, která je účinná na změkčení vody jako ECOMULTI. A hlavně má nižší spotřebu soli.

Mezi hlavní výhody používání změkčovače vody patří:

 • citelné zvýšení kvality vody, 
 • hebké prádlo, 
 • jemná pleť a hedvábně lesklé vlasy, 
 • garantovaná ochrana praček, myček nádobí, rozvodů vody, vodovodních baterií, topení, bojlerů, kotlů, bazénové technologie, kávovarů, žehliček a dalších, 
 • úspora elektrické energie až o 40 % při ohřevu vody, 
 • úspora čisticích a pracích prostředků až o 80 % (záleží od vstupní tvrdosti vody), 
 • zvýšení energické účinnosti kotlů, bojlerů a topných zařízení (bez vodního kamene se tato zařízení nezanesou). 


Časté dotazy týkající se změkčovačů vody a samotné úpravy vody změkčením:

Jaká je životnost náplně (katexu) v zařízení?
Přibližně 8 až 10 let.

Co je třeba při montáži tohoto zařízení?
Kanalizační odtok na odpadní vodu a elektrická zásuvka. Případně se podívejte na jednoduchou ilustraci montáže. V případě, že nemáte obecní vodovod, ale studniční vodu, je třeba nainstalovat před zařízení mechanický filtr.

Jak vybrat vhodný průtok (velikost zařízení)?
Zde nastává většinou velké dilema při výběru velikosti zařízení. Zákazníci často měří průměrnou měsíční nebo denní spotřebu. Tento údaj je však irelevantní. Při výběru je nejpodstatnější zohlednit maximální možný okamžitý průtok. To znamená, že pokud se stává, že máte více odběrů vody v objektu současně (2 sprchy + pračka + mytí nádobí), je třeba sáhnout po větším zařízení. V případě běžné spotřeby (4členná rodina) vystačí zařízení s průtokem do 1,5 m3. V případě malých provozů (kavárny, pizzerie) je tato hodnota ještě nižší. Další fakt, který je třeba zohlednit, je regenerace, která je vysvětlena níže. V případě, že zařízení nestíhá, poteče upravená voda, avšak se sníženým tlakem.

Jak je to s regenerací zařízení, resp. co to je regenerace?
V změkčovači vody je potřeba, aby se katex po určitém množství vody regeneroval právě pomocí tabletové soli, při automatických elektrických systémech to většinou zařízení udělá v noci. Regenerace trvá 1–2 hodiny, ale co je nejdůležitější: během regenerace zařízení teče neupravená (tvrdá) voda, při výběru je tedy třeba zvážit i možnost, že pokud budete mít přes den často vysokou pravidelnou spotřebu vody, bude zařízení potřebovat zregenerovat během dne, což může být nepříjemné. Tehdy je třeba uvažovat nad většími zařízeními s větším množstvím pryskyřice. Nejpodstatnější faktor, který ovlivňuje množství přefiltrované vody mezi regeneracemi, je tvrdá voda. Čím tvrdší voda, tím menší množství přefiltrované vody mezi regeneracemi. Při velmi vysoké tvrdosti vody je tedy třeba zvážit použití většího změkčovače vody s větším obsahem katexu.

Co vše se nachází v balení?
Součástí balení je zařízení ECOWATER ESM 42 HTE+, ventil potřebný k montáži (bypass), ECOMULTI náplň.

Jaká je obsluha, údržba zařízení?
Prakticky žádná. Jedinou povinností je pravidelné doplňování tabletované soli do zařízení.

Upozorňujeme, že u všech změkčovadel vody, která jsou montována na jiný přívod vody než obecní vodovod (studna, vrt apod.), je třeba, aby byla před změkčovač umístěna mechanická filtrace, a sice kvůli ochraně přístroje! Společnost ČistáVoda s. r. o. neodpovídá za poruchy zařízení způsobené velkými mechanickými nečistotami (písek, štěrk, rez). U obecních vodovodů je většinou mechanická předfiltrace splněna, avšak navzdory tomuto doporučujeme minimální investici do samotné mechanické předfiltrace, díky čemuž můžete dosáhnout výrazně zvýšené životnosti změkčovače vody.

 • Rozměry přístroje (V, Š, H): 144x36x36 cm bez solné nádrže
 • Hmotnost zařízení: 50 kg
 • Objem pryskyřice v nádrži: 42 litrů ECOMULTI nebo KATEX
 • Objem soli v nádrži: 113 kg
 • Spotřeba soli při regeneraci: individuálně podle obsahu vodního kamene a železa
 • Spotřeba vody při regeneraci: do 200 litrů
 • Maximální průtok vody: 3,4 m3 / hod
 • Pracovní tlak: 1,4-8,6 bar
 • Pracovní teplota: 4-49 ° C
 • Napájení el. energie: 220-240 V / 50-60Hz
 • Připojení: 11/4 "
 • Doporučený servis: každých 10 měsíců
 • Záruka: 2 roky


Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze