Kategorie
 
 
 
CZ bocny banner 428x667
CHCETE PORADIT?
 
 
Měření tvrdosti ZDARMA
 
 
 
 

UV lampa AQUAtip® V120

0 / 5 (0 hodnocení)
Kód:3825
Výrobce:AQUAtip®
UV lampa Aquatip V12 s průtokem 1,15 m3/hod je vhodná pro dezinfekci vody v menších vodních systémech.
Dostupnost
Dostupnost: Na objednávku
Vaše cena: 45.860 Kč bez DPH
55.490 Kč s DPH
 ks

Toto kvalitní zařízení využívá germicidní UV záření, které účinně ničí a odstraňuje bakterie, viry, cysty a jiné mikroorganismy ve vodě. Použití UV lampy Aquatip V120 s maximálním průtokem vody 12,00 m3/hod, k dezinfekci je bezpečné, efektivní, ekonomické a 100% ekologické, jelikož nepřidává do vody žádné nežádoucí chemikálie. Tato metoda dezinfekce vody je ideálním řešením pro dezinfekci vody ve větších stavebních jednotkách, jako jsou rodinné domy, vícegenerační domy, rekreační domy (7-9 koupelen), průmyslové závody a jiné.

Pokud jde o bezpečnost, UV filtry se obecně považují za bezpečné. Je však důležité si uvědomit, že s UV lampou použitou ve filtru je třeba zacházet opatrně, protože při nesprávném použití může vyzařovat škodlivé UV paprsky. Kromě toho by voda upravená UV zářením neměla být konzumována, dokud neprojde přes UV filtr, protože UV světlo nezajišťuje, aby byla voda okamžitě pitná.

Výhody:

  • Bez chemikálií: UV čištění nepoužívá žádné chemikálie jako chlór a nezanechává žádné škodlivé vedlejší produkty.
  • Beze změny chuti a zápachu: UV nepřidává do vody žádnou chemickou chuť ani zápach.
  • Mimořádně účinný: Jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zabít mikroby způsobující nemoci zničením 99,99%.
  • Vyžaduje velmi málo energie: Spotřebuje přibližně stejnou energii jako pro provoz 60wattové žárovky.
  • Nízká údržba: Stačí jednou ročně vyměnit UV žárovku

Montáž

Z hlediska instalace a údržby se UV filtry instalují poměrně jednoduše. Mohou být připojeny k hlavnímu vodovodnímu potrubí a nevyžadují žádné speciální nástroje nebo zařízení.

UV lampu doporučujeme instalovat vertikálně , aby se předešlo zadržování vzduchu v jejím těle, který by mohl způsobit přehřátí jejích stěn nebo zářivky UV lampy. UV dezinfekce vody funguje tím způsobem, že voda je ošetřena ultrafialovým (UV) zářením, které ničí bakterie, viry a další mikroorganismy v ní obsažené. UV záření, které vysílá UV lampa, prochází vodou v komoře. UV záření mění DNA mikroorganismů v takovém rozsahu, že se stávají neaktivními a už se nedokážou dále rozmnožovat.

Aby se ochránily všechny vodovodní rozvody v domě, je třeba nainstalovat UV lampu na centrální přívod vody. Tím se zajistí, že voda bude chráněna před bakteriemi nejen pro pití, ale také pro sprchování. Před prvotním spuštěním UV lampy je nutné vydezinfikovat všechny vodovodní rozvody, kde protékala kontaminovaná voda, aby se zabránilo nežádoucímu šíření bakterií. Teprve po tomto procesu lze pustit vodu přes UV lampu.

Pro umístění UV lampy je nejvhodnější suchá místnost, která nepřichází do kontaktu s teplotami pod nulou. Před UV lampu se doporučuje instalovat mechanický předfiltr pro zachycení sedimentů a písku, které by mohly znečistit skleněnou baňku UV lampy a snížit její světelnou intenzitu. Pokud by světlo UV lampy muselo procházet filtrem, účinnost UV záření by byla snížena.

Je vhodné instalovat před UV lampou i změkčovač vody, aby se voda stala měkčí a aby se zabránilo tvorbě vodního kamene. Protože UV lampa vytváří teplo, může dojít ke zvýšené tvorbě vodního kamene. V závislosti na množství usazenin vodního kamene v trubici UV lampy je třeba zhodnotit, zda je dostačující jen očištění trubice, nebo je lepší ji vyměnit úplně. Výrobce doporučuje měnit trubici nejméně jednou za dva roky. Pokud není voda upravena, UV lampu je třeba časem rozbalit a očistit ji od usazenin.

    Jak to funguje?

    Voda vstupuje do nerezového tubusu (UV lampy) a protéká kolem výkonné UV zářivky, která se nachází uvnitř vodotěsné křemenné trubice. UV dezinfekce vody funguje tím způsobem, že voda je ošetřena ultrafialovým (UV) zářením, které ničí bakterie, viry a další mikroorganismy v ní obsažené. UV záření, které vysílá UV lampa, prochází vodou v komoře, která obsahuje UV lampu . Toto záření následně mění DNA mikroorganismů v takovém rozsahu, že se stávají neaktivními a už se nedokážou dále rozmnožovat.

    Aby byla UV lampa účinná, musí být minimálně 10-15 minut v provozu, aby vytvořila potřebné světelné frekvenční spektrum pro ničení bakterií a virů. Pokud UV lampa nepracuje déle než 4 hodiny, bakterie se mohou množit a šířit dále v potrubí. Proto je nutné, chcete-li v daném objektu využívat ošetřovanou vodu, aby byla UV lampa neustále v provozu. Pokud voda nebyla používána více než 2 dny (například kvůli dovolené), doporučuje se UV lampu vypnout. Při opětovném použití vody, je nutno UV lampu zapnout, počkat 15 minut a nechat odtéct trochu vody tak, aby prošla UV lampou.

    Výsledkem UV dezinfekce vody je bezpečná a čistá voda, která neobsahuje žádné živé mikroorganismy. Tato metoda dezinfekce vody je rychlá, účinná, šetrná k životnímu prostředí a bezpečná pro zdraví lidí.

    Výměna zářiče

    Výměna zářiče je skutečně rychlý a jednoduchý proces, který nevyžaduje žádné speciální nástroje, ani sílu. Potřebujete zejména rukavice, UV lampu, přívod vody a přívod elektrické energie.

    1. První krok je odpojit lampu od vodovodního přívodu a odpustit vodu z kteréhokoli kohoutku v objektu, aby se systém UV lampy odtlačil a zabránilo se tak vytékání vody při manipulaci s lampou.
    2. Následujícím krokem je odpojit lampu od elektrické energie a počkat, až se zářič uvnitř neochladí. Během této doby byste si měli připravit čisté rukavice na ochranu před znečištěním.
    3. Na bočních stranách UV lampy jsou plastové zarážky, které je třeba zmáčknout a potáhnout, aby se odpojil konektor a vyjměl starý zářič. Při výměně zářiče stačí nový zářič opatrně vložit na místo starého a připojit jej ke konektoru.
    4. Před zapojením UV lampy do elektrické sítě je třeba resetovat systém .
    5. Nakonec stačí otevřít přívod vody a proces výměny UV zářiče je hotov. Doporučuje se také vyměnit těsnící kroužky na trubici a zkontrolovat stav trubice, kterou může vodní kámen zanést. Trubici stačí opatrně vyjmout a vyčistit z vnější strany pomocí octa.

      Požadavky na kvalitu vstupní vody jsou:

      • Maximální hladina železa: 0,05 mg/l
      • Maximální hladina manganu: 0,05 mg/l
      • Maximální tvrdost vody: 2,6 mmol/l (15°dH)
      • Je nutná mechanická předfiltrace s minimální jemností 5 mikronů.

      Životnost UV zářivky

      Správná funkce UV lampy závisí na účinnosti UV zářivky, která se s časem opotřebovává. Proto se doporučuje měnit UV zářivku každý rok, i když stále svítí.

      Varování

      • Abyste předešli zkrácení životnosti UV zářivky, nedoporučuje se manipulovat s ní holýma rukama. Je lepší použít například suchý papírový ubrousek při její manipulaci.
      • Je důležité zabránit aby produkt přišel do kontaktu s mrazem a vlhkostí. Pokud máte UV lampu například v chatce, kde nejste přes zimu přítomni, musí se z lampy vypustit voda, aby se zabránilo zamrznutí.
      • Rozměry přístroje: 96 cm x 13 cm
      • Hmotnost zařízení: 11,5 kg
      • Maximální průtok vody: 12 m3/hod (při 400 J/m2)
      • Počet UV zářičů: 1
      • Napájení el. energie: 220-240 V/ 50-60Hz
      • Připojení: 2"
      • Spotřeba elektrické energie: 150W
      • Životnost zářiče: 12 měsíců
      • Pracovní tlak: 1,4 - 8,6 bar
      • Pracovní teplota: 2 - 40°C
      • Životnost UV zářiče: 1 rok


      Přidat komentář:

      ...

      Přidat reakci na komentář:

      ... Zrušit
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      Plná (Desktop) verze