Kategorie
 
 
 
Reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 

Reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO

0 (0 hlasů)
Kód:001168
Výrobce:AQUAtip®
Reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO s doživotní zárukou a novou metodou filtrace vody dodá vždy čerstvou vodu.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 31.658 Kč bez DPH
37.990 Kč s DPH
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.
Speciální nabídky platné pouze s koupí tohoto produktu
Přidat označené nabídky, spolu s Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO
Zobrazit více
Zobrazit méně

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PROReverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO je nejmodernější reverzní osmóza, která vám zajistí vždy čerstvou a kvalitní vodu na pití. Oproti ostatním reverzním osmózám využívá 5-násobně větší filtrační plochu v membráně, nemluvě o použití nových předfiltrů se zvýšenou účinností. Rovněž nabízí silné, motorové čerpadlo, díky kterému není zapotřebí starý zásobník na vodu. S reverzní osmózou AQUAtip® 5000M PRO máte vodu ve větším množství, spolehlivě přefiltrovanou a hlavně vždy čerstvou.
 

Reverzní osmóza a zdraví:

Během filtrace reverzní osmózou je voda postupně zbavená prakticky všeho, co se v ní nachází a stává se skutečně čistou, tj. membránou procházejí jen samotné molekuly vody H2O. Taková čistá voda má vysokou tendenci na sebe vázat vše, co jí přijde do cesty, proto se nazývá také "hladová voda". Vodu z reverzní osmózy proto není vhodné skladovat v PET lahvích, ideální je použít skleněné nádoby, z nichž voda nenaváže žádné škodlivé látky. 

Co se stane s takovou vodou, když ji vypijeme? Někteří lidé tvrdí, že je to škodlivé a taková voda z těla vyplavuje potřebné minerály, ale proč by to dělala? Organismus je na tolik inteligentní, že sám ví, co pro jeho fungování je a není třeba, proto uvolňuje látky, které mu škodí a ne ty, které jsou nezbytné pro jeho fungování. Taková voda je prostě nejlepší detox pro vaše tělo, tím, jak se dostane do těla, naváže na sebe anorganické minerální usazeniny v kloubech, tepenných stěnách, kanálcích, dutinách...defacto v celém těle, protože voda se nachází v našem těle opravdu všude - a následně je vyplaví.

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO detail

Poznejte skutečnou vůni vašeho oblíbeného čaje nebo kávy, ochutnejte kouzlo domácí polévky připravené z takové vody a uvidíte sami, kde je pravda.

Jedním z dalších argumentů lidí, který profitují z balených "minerálních" vod je, že taková voda se přirozeně v přírodě nenachází, tak jak by mohla být zdravá? To je další blud, samotná osmóza přece vznikla při pozorování buněk. Tyto buňky, ať už v našem těle nebo v čemkoli živém v přírodě obsahují polopropustné membrány, které vodu takto filtrují.

Souhlasíme s tím, že voda v přírodě je neškodná, ale jedině v odlehlých částech světa. Dnes se ve vodě nacházejí umělá hnojiva, antibiotika, hormony, léčiva a podobně. Nemluvě o tom, že voda v potrubích často prochází přes zastaralé zrezivělé trubky, nevěříte? Podívejte se na viditelné cesty pro automobily, ani ty v naší zemi neodpovídají potřebné kvalitě. Co myslíte, že o vodovodní potrubí zakopané v zemi, které nikdo nevidí, se v našem státě někdo zajímá? Je to na Vás, pijte vodu z vodovodu, ale nelžete, že je zdravá. :)

 

Přednosti reverzní osmózy Aquatip:

 • kompletně připravený produkt (montáž, doprava, instalační materiál, spuštění...to vše v ceně!)
 • 10 letá záruka s následnou výměnou reverzní osmózy za zcela novou
 • zhotovená v EU z nejkvalitnějších součástí z celého světa
 • patentovaná a certifikovaná, splňuje všechny normy pro kvalitu pitné vody, ať už v Česku nebo v EU
 • 3 možnosti připojení (1/2", 3/4", 3/8")
 • už 13. rok na trhu, neustále inovovaná
 • nízké množství odpadní vody díky filtračnímu stupni ECO
 • odborné poradenství, slovenský produkt
 • přes 20 000 spokojených zákazníků na Slovensku a v Čechách
   

Filtrační stupně reverzní osmózy:

1.) Mechanický filtr Aquatip® 5 mic:  Prvním stupněm filtrace je mechanický filtr s propustností 5 mikronů. Filtr je vyroben z polypropylenu a díky filtračním pórům nepropustí žádné větší mechanické nečistoty jako písek, hlína, rez, vlasy, právě proto se filtr nazývá i sedimentační. Mechanické filtrační vložky je vhodné vyměňovat při viditelném znečištění, také to poznat i při sníženém průtoku vody. Mechanické filtrační vložky jsou i zároveň nejlevnějšími ve filtračním systému reverzní osmózy, proto doporučujeme dělat jejich výměnu ideálně každých 6 měsíců.

2.) Filtr se zalisovaným aktivním uhlím Aquatip®:  Druhým stupněm je uhlíkový filtr se zalisovaným uhlím (granulát), který má za úkol zachycovat hlavně chlor a všechny jeho sloučeniny. Filtr odstraní i některé další oxidační sloučeniny, například železo. Jeho hlavním úkolem je ochrana osmotické membrány právě před těmito oxidačními činidly, kvůli kterým by nastalo fyzické poškození membrány, které by se projevilo vysokým průnikem solí přes membránu. Zalisované aktivní uhlí odstraní z vody také trihalometany, takzvané "THM", které vznikají při reakci chlóru s mikroorganismy a jsou vysoce karcinogénne.Filter zbaví vodu i dalších škodlivých organických látek jako jsou bakterie, pesticidy, herbicidy, těžké kovy a fenoly, tímto filtr zároveň zbaví vodu nepříjemné chuti a vůně.

Filtr doporučujeme vyměňovat minimálně každých 10 měsíců, protože absorpční schopnost aktivního uhlí začne přibližně po 6 měsících klesat. Pokud účinnost filtru klesne přibližně na polovinu, začnou se usazovat bakterie, které způsobují sliz uvnitř nádoby a na potrubích. Voda začne mít nepříjemnou hořkou chuť. Proto opravdu doporučujeme nepodcenit důležitost výměny těchto filtrů.

3.) Mechanický filtr Aquatip® 1 mic:  Třetím stupněm procesu úpravy vody reverzní osmózou Aquatip® je opět mechanický filtr, avšak s 5-násobně menšími propustností, a to jen 1 mikron. Filtr slouží k zachycení ještě menších mechanických nečistot se kterými si neporadil první stupeň filtrace. Jeho hlavním úkolem je však zachytit případně uvolněné částečky aktivního uhlí z předchozího filtračního stupně nebo uvolněný bakteriální sliz. Filtr je vyroben z polypropylenu. Filtr se zanese přibližně po přetečení 12 000 litrů znečištěné vody, což je přibližně 6-10 měsíců aktivního používání.

4.) Molekulární membrána Aquatip®:  Čtvrtým a zároveň nejdůležitějším stupněm je molekulární membrána, která je velmi podobná buněčné stěně. Tento extrémně jemný filtr vytvoří úžasnou chutnou a čistou vodu z jakéhokoliv zdroje vody. Pracuje na principu polopropustné membrány, jejíž póry propustí jen nejmenší molekuly vody s velikostí do 0,0001 mic. Tím pádem tato filtrační membrána odstraní až 97% kontaminace vody (choroboplodné zárodky, viry, bakterie...). Ostatní voda omývá povrch membrány čímž je zajištěno neustále pročišťování membrány, tím pádem se nezanese.

Pro srovnání lidský vlas má velikost 100 mikronů, nejmenší okem viditelná částice 50 mikronů, nejmenší bakterie 0,2 mikronu, nejmenší virus 0,002 mikronu, přičemž póry molekulární membrány propustí molekuly menší než 0,0001 mikronu. Životnost membrány je stanovena maximálně na 10 let, avšak při velkém znečištění může být nutná častější výměna. 

5.) UV lampa Aquatip®:  Ze zásobníku voda protéká přes UV sterilizaci. UV lampa je vysoce ekologická a její nesmírnou výhodou je, že nepřidává žádné přídavné látky do vody, nijak nemění její chuť ani vůni. Provádí pouze svou práci a tou je sterilizace bakterií a to až s 99,99% účinností, protože zásobník je přímo živná půda pro rozmnožování bakterií a virů. Bakterie a viry již v této fázi v zásobníku nemají co dělat avšak dostanou se zde hlavně druhou cestou a to přes vodovodní baterii. Stačí jen přetřít hadrem baterii nebo se dotknout hrdla a bakterie se automaticky usadí v zásobníku. Životnost UV zářiče je maximálně 12 měsíců a UV lampa narozdíl od reverzní osmózy vyžaduje elektrické připojení.

6.) Koncový filtr se slisovaný aktivním uhlím Aquatip®:  Po čtvrtém stupni voda přechází do zásobníku, kde voda stojí a může začít páchnout popřípadě na sebe navázat ještě nějaké sloučeniny a proto je nutné aby voda opět prošla přes uhlíkový filtr, který zlepší její chuť a vůni a odstraní případně zbylé nežádoucí sloučeniny. Účinnost filtru začíná po 6 měsících klesat a jeho výměnu doporučujeme přibližně každých 10 měsíců.

7.) Mineralizátor AIMRO: Sedmým stupněm filtrace je mineralizátor AIMRO. Při protékání vody přes tuto membránu je vodě dodané potřebné množství minerálů, které vodu udělají zásaditou. Životnost je přibližně 3600l proteklé vody, tj. cca 6-10 měsíců.

8.) Energetizér Aquatip®:  Posledním stupněm filtrace, předtím než voda projde přes kohoutek až k Vám je energetizér, také známý pod pojmem "ionizátor". Při této membráně voda protéká přes speciální biokeramiky, přičemž obohacuje molekuly vody a dodává vodě charakter tzv. "živé vody". Takto upravená voda má v lidském organismu lepší účinnost odstraňování toxických látek a chemikálií z těla. Zároveň zvyšuje imunitu a regeneraci buněk v lidském těle.

 • Rozměry (V, Š, H): 50 x 50 x 16 cm
 • Hmotnost zařízení: 15 kg
 • Počet filtračních stupňů: 8
 • Objem zásobníku: bez zásobníku
 • Provozní tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimální)
 • Provozní teplota: 4-42 ° C
 • Připojení: 3/4 ", 1/2", 3/8 "
 • Elektrické připojení: potřebné na UV lampu a čerpadlo
 • Doporučený servis: minimálně každých 10 měsíců
 • Záruka: 10 let (doživotní)


avatar

Dobrý den, mám zájem o “Reverzní osmóza AQUAtip® 5000M PRO“. Pokud bych vyměnil filtr u všeho 1x za rok, jaké jsou to prosím náklady? Včetně všeho ostatního, revize, instalace atp. Páleník (Praha západ)

...
avatar

Dobry den
chcem sa opytat, aky je maximalny mozny prietok vody na vystupe (pri Aquatip 5000M Pro) a od coho to zavisi, ci je to hodnota priamo zavisla od tlaku vody na vstupe, alebo od priemeru potrubia na vstupe, alebo este niecoho ineho, a ci je teoreticky moznost zvysenia
vystup.prietoku..

2) kde je idealne umiestnenie - na vstupe do domu tj. osetrenie vsetkej vody - predpokladam ze nie, tam asi ten prietok nevyhovuje kvoli sprche? aj ked sprchova voda asi nepotrebuje filtraciu..

3) moze byt pouzite aj v priestore ktory nevyuzivame cely rok, tj chata, november az april...?

dakujem za info
Palenik

...
avatar

Dobrý deň,
RO Aquatip 5000M Pro má maximálny prietok vody 0,7l/min.
Zariadenie sa montuje napríklad do kuchynskej linky kde máte do drezu vyvedenú samostatnú batériu. Toto zariadenie nieje možné použiť na vstupe do domu nakoľko nemá dostatočný prietok vody.
Využitie je možné aj v rekreačnej chate.
S pozdravom,
Filip (+421905629885, smejkal@cistavoda.sk)

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze