Kategorie
 
 
 
Změkčovač vody Supreme 11
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Změkčovač vody Supreme 11
SLEVY NA DEN VODY 2020
 
 
 
 

Změkčovač vody Supreme 11

0 (0 hlasů)
Kód:000520
Výrobce:Iné
Změkčovač vody Supreme 11 vhodný pro menší domácnosti.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 12.825 Kč bez DPH
15.390 Kč s DPH
 ks
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.
Speciální nabídky platné pouze s koupí tohoto produktu
Přidat označené nabídky, spolu s Zmäkčovač vody Supreme 11
Zobrazit více
Zobrazit méně

Změkčovače vody Supreme jsou vhodným řešením úpravy tvrdé vody a odstranění vodního kamene. Jde o kvalitní automatické zařízení s nenáročným ovládáním, které je možné použít při úpravě vody v domácnostech ale i větších provozech. Změkčovač vody Supreme 11 o objemu pryskyřice 11 litrů je vhodný pro použití v menších domácnostech.

Jak obecně funguje plnoautomatický změkčovač vody?

Změkčovač vody pracuje s osvědčeným a nejrozšířenějším způsobem změkčování vody - pomocí výměny iontů na bázi regenerace soli (bez zvýšeného obsahu železa a manganu). Vstupní tvrdá voda díky tlaku z vodovodního potrubí protéká nejprve přes řídicí hlavici změkčovače vody a katexová vložku tzv. iontoměnič. Dále už voda vystupuje jako změkčená trubkou přes řídicí ventil do kotle, bojleru, vodovodní baterie, pračky, sprchy a podobně. Regenerace změkčovače vody probíhá solným roztokem, kdy se z náplně s velmi kyselým katexem z vody odstraňují kationty vápníku Ca2 + a hořčíku Mg2 +, které způsobují tvorbu usazenin a tyto jsou nahrazeny ionty sodíku Na +. Změkčovací filtr, katex se regeneruje chloridem sodným. Vyčerpaný regenerát, obsahující Ca2 + a Mg2 + se odvádí do odpadu.


Mezi hlavní výhody používání změkčovače vody patří:

 • citelné zvýšení kvality vody
 • hebká prádlo a prádlo
 • jemná pleť a hedvábně lesklé vlasy
 • garantovaná ochrana praček, myček nádobí, rozvodů vody, vodovodních baterií, topení, kotlů, kotlů, bazénové technologie, kávovarů, žehliček a dalších
 • úspora elektrické energie až o 40% při ohřevu vody
 • úspora čisticích a pracích prostředků až o 80% (záleží od vstupní tvrdosti vody)
 • zvýšení energické účinnosti kotlů, kotlů a topných zařízení (bez vodního kamene se tato zařízení nezanese)


Časté dotazy týkající se změkčovačů vody a samotné úpravy vody změkčením:

Jaká je životnost náplně (katexu) v zařízení?

Přibližně 8 až 10 let.

Co je třeba při montáži tohoto zařízení?

Kanalizační odtok na odpadní vodu a elektrickou zásuvku. Případně se podívejte jednoduchou ilustraci montáže. V případě, že nemáte obecní vodovod, ale studniční vodu je třeba nainstalovat před zařízení mechanický filtr.

Jak vybrat vhodný průtok (velikost zařízení)?

Zde nastává většinou velká dilema při výběru velikosti zařízení. Zákazníci často měří průměrnou měsíční nebo denní spotřebu. Tento údaj je však irelevantní. Při výběru je nejpodstatnější zohlednit maximální možný okamžitý průtok. To znamená, že pokud se vám stává, že máte více odběrů vody v objektu současně (2 sprchy + pračka + mytí nádobí) je třeba sáhnout po větším zařízení. V případě běžné spotřeby (4-členná rodina) vám vystačí zařízení s průtokem do 1,5 m3. V případě malých provozů (kavárny, pizzerie) je tato hodnota ještě nižší. Další fakt, který je třeba zohlednit je regenerace, která je vysvětlena níže. V případě, že zařízení nestíhá, poteče vám upravená voda avšak se sníženým tlakem.

Jak je to s regenerací zařízení, resp. co to je regenerace?

V změkčovači vody je třeba, aby se katex po určitém množství vody regeneroval právě tabletové soli, při automatických elektrických systémech to většinou zařízení udělá v noci. Regenerace trvá 1-2 hodiny, ale co je nejdůležitější: během regenerace zařízení teče neupravená (tvrdá) voda, čili je třeba zvážit při výběru i možnost, že pokud budete mít přes den často vysokou pravidelnou spotřebu vody, tak zařízení bude potřebovat zregenerovat během dne , což může být nepříjemné. Tehdy je třeba uvažovat nad většími zařízeními s větším množstvím pryskyřice. Největší faktor, který ovlivňuje množství přefiltrované vody mezi regeneracemi je tvrdá voda. Čím tvrdší voda, tím menší množství přefiltrované vody mezi regeneracemi. Čili je třeba zvážit při velmi zvětšené tvrdosti vody, větší změkčovač vody s větším obsahem katexu.

Co vše se nachází v balení?

Součástí balení je zařízení Tapworks 24, ventil potřebný na montáž (bypass), katexová náplň.

Jaká je obsluha, údržba zařízení?

Prakticky žádná. Jediná povinnost je pravidelné doplňování tabletování soli do zařízení.

Upozorňujeme, že při všech změkčovadlech vody, které jsou montovány na jiný přívod vody jako obecní vodovod (studna, vrt ..) je třeba aby byla před změkčovač umístěna mechanická filtrace, kvůli ochraně přístroje! Společnost ČistáVoda neodpovídá za poruchy zařízení způsobené velkými mechanickými nečistotami (písek, štěrk, rzí). Při obecních vodovodech je většinou mechanická předfiltrace splněna, avšak navzdory tomuto doporučujeme minimální investici do samotné mechanické předfiltrace, díky čemuž můžete dosáhnout výrazně zvýšenou životnost změkčovače vody.

SPECIFIKACE:

Rozměry (V, Š, D): 663x345x573mm (bez bypassu)
Objem pryskyřice: 11l
Pracovní tlak: min / max - 1,4 bar / 8,3 bar
Pracovní teplota: min / max - 2 ° C / 48 ° C
Napětí: 230 V
Připojení: 3/4 "

 • Rozměry (V, Š, D): 663x345x573mm (bez bypassu)
 • Objem pryskyřice: 11l
 • Pracovní tlak: min / max - 1,4 bar / 8,3 bar
 • Pracovní teplota: min / max - 2 ° C / 48 ° C
 • Napětí: 230 V
 • Připojení: 3/4 "


Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze