Kategorie
 
 
 
Změkčovač vody Ecowater ESM 15 CE+
Doprava ZDARMA nad 3000Kč
 
 
mereni-tvrdosti-vody-zdarma
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 

Změkčovač vody Ecowater ESM 15 CE+

0 (0 hlasů)
Kód:000270
Výrobce:Ecowater
Plně automatický změkčovač vody Ecowater ESM 15 CE+ s průtokem vody až do 1300 litrů za hodinu.
Dostupnost
Dostupnost: na objednávku
Vaše cena: 14.492 Kč bez DPH
17.390 Kč s DPH


O výrobci a samotném zařízení...

Společnost Ecowater navrhuje a produkuje své systémy v USA, patří jednoznačně mezi největší výrobce zařízení na úpravu vody na světě. Na trhu působí již od roku 1925, a tak se spoléhá na dlouholetou tradici a vizi firmy. Za tyto roky firma nasbírala stovky patentů na úpravu vody. Rovněž je členem světové neziskové organizace WQA (Water Quality Association), která dbá na kvalitu zařízení na úpravu vody po celém světě. Společnost Ecowater v minulých letech odkoupila Tapworks, proto tato zařízení najdete už jen jako skladové zásoby v některých společnostech. Samotné zařízení Tapworks se již nevyrábějí.

Změkčovač vody Ecowater ESM 15 CE + je plnoautomatická jednotka, která vodu změkčuje (odstraňuje vápník, hořčík, z části i železo a mangan). Samotný změkčovač zvládne průtok vody až do 1300 litrů za hodinu, montuje se na vstup vody do domácnosti nebo provozu, čili voda je upravena v celém objektu. Zařízení s tímto průtokem je už dost velké na to, aby zvládlo i náročnější potřeby na úpravu vody. Změkčovač vody splňuje kritéria certifikátu ISO 9001. Systém je také vybaven elektronickým počítačem, díky kterému vidíte na displeji údaje jako čas regenerace, spotřeba soli, nízká hladina soli a různé jiné nastavení a informace.

Jak obecně funguje plně automatický změkčovač vody?
Změkčovač vody pracuje s osvědčeným a nejrozšířenějším způsobem změkčování vody - pomocí výměny iontů na bázi regenerace soli (bez zvýšeného obsahu železa a manganu). Vstupní tvrdá voda díky tlaku z vodovodního potrubí protéká nejprve přes řídicí hlavici změkčovače vody a katexovou vložku tzv. iontoměnič. Dále už voda vystupuje jako změkčená trubkou přes řídicí ventil do kotle, bojleru, vodovodní baterie, pračky, sprchy a podobně. Regenerace změkčovače vody probíhá solným roztokem, kdy se z náplně s velmi kyselým katexem z vody odstraňují kationy vápníku Ca2+ a hořčíku Mg2+, které způsobují tvorbu usazenin a ty jsou nahrazeny ionty sodíka Na+. Změkčovací filtr, katex se regeneruje chloridem sodným. Vyčerpaný regenerát, obsahující Ca2+ a Mg2+ se odvádí do odpadu.

Mezi hlavní výhody používání změkčovače vody patří:

  • citelné zvýšení kvality vody
  • hebké prádlo
  • jemná pleť a hedvábně lesklé vlasy
  • garantovaná ochrana praček, myček nádobí, rozvodů vody, vodovodních baterií, topení, kotlů, bojlerů, bazénových technologií, kávovarů, žehliček a dalších
  • úspora elektrické energie až o 40% při ohřevu vody
  • úspora čisticích a pracích prostředků až o 80% (záleží od vstupní tvrdosti vody)
  • zvýšení energické účinnosti kotlů, bojlerů a topných zařízení (bez vodního kamene se tato zařízení nezanese)

Časté dotazy týkající se změkčovačů vody a samotné úpravy vody změkčením:

Jaká je životnost náplně (katexu) v zařízení?
Přibližně 8 až 10 let.

Co je třeba při montáži tohoto zařízení?
Kanalizační odtok na odpadní vodu a elektrickou zásuvku. Případně se podívejte jednoduchou ilustraci montáže. V případě, že nemáte obecní vodovod ale studniční vodu, je třeba nainstalovat před zařízení mechanický filtr.

Jak vybrat vhodný průtok (velikost zařízení)?
Zde nastává většinou velké dilema při výběru velikosti zařízení. Zákazníci často měří průměrnou měsíční nebo denní spotřebu. Tento údaj je však irelevantní. Při výběru je nejpodstatnější zohlednit maximální možný okamžitý průtok. To znamená, že pokud se vám stává, že máte více odběrů vody v objektu současně (2 sprchy + pračka + mytí nádobí) je třeba sáhnout po větším zařízení. V případě běžné spotřeby(4-členná rodina) vám vystačí zařízení s průtokem do 1,5 m3. V případě malých provozů (kavárny, pizzerie) je tato hodnota ještě nižší. Další fakt, který je třeba zohlednit je regenerace, která je vysvětlena níže. V případě, že zařízení nestíhá, upravená voda vám poteče, avšak se sníženým tlakem.

Jak je to s regenerací zařízení, resp. co to je regenerace?
Ve změkčovači vody je třeba, aby se katex po určitém množství vody regeneroval tabletovanou solí. Při automatických elektrických systémech to většinou zařízení udělá v noci. Regenerace trvá 1-2 hodiny, ale co je nejdůležitější: během regenerace zařízení teče neupravená (tvrdá) voda, čili je třeba zvážit při výběru i možnost, že pokud budete mít přes den často vysokou pravidelnou spotřebu vody, tak zařízení bude potřebovat zregenerovat během dne, což může být nepříjemné. Tehdy je třeba pouvažovat nad většími zařízeními s větším množstvím pryskyřice. Největší faktor, který ovlivňuje množství přefiltrované vody mezi regeneracemi je tvrdá voda. Čím tvrdší voda, tím menší množství přefiltrované vody mezi regeneracemi. Proto je třeba zvážit při velmi zvětšené tvrdosti vody větší změkčovač vody s větším obsahem katexu.

Co vše se nachází v balení?
Součástí balení je zařízení Ecowater ESM 15 CE +, ventil potřebný pro montáž (bypass), katexová náplň.

Jaká je obsluha, údržba zařízení?
Prakticky žádná. Jediná povinnost je pravidelné doplňování tabletováné soli do zařízení.

 
Upozorňujeme, že při všech změkčovadlech vody, které jsou montovány na jiný přívod vody než obecní vodovod (studna, vrt ..) je třeba, aby byla před změkčovač umístěna mechanická filtrace, kvůli ochraně přístroje! Společnost ČistáVoda neodpovídá za poruchy zařízení způsobené velkými mechanickými nečistotami (písek, štěrk, rez). Při obecních vodovodech je většinou mechanická předfiltrace splněna, nicméně i navzdory tomuto doporučujeme minimální investici do samotné mechanické předfiltrace, díky čemuž můžete dosáhnout výrazně zvýšenou životnost změkčovače vody.


Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze