Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM Reverzní osmóza Crystal PREMIUM
Dostupné skladem Na druhý den Při objednávce
do 12:00
Popis produktu

Crystal PREMIUM, inovativní reverzní osmóza od výrobce Aquaphor.

7 290 Kč
7290.00
+ -
Hodnocení:
Přidat do srovnání

Reverzní osmóza Crystal PREMIUM
Adviser Image
Potřebujete poradit? Zeptejte se nás přímo na tento produkt.

Reverzní osmóza vznikla dlouholetým odborným zkoumáním a vylepšováním poznatků o úpravě pitné vody. Při navrhování této reverzní osmózy byly použity ty nejmodernější technologie pro filtraci vody spolu s ekologickým přístupem.

ZDRAVÍ a REVERZNÍ OSMÓZA: Při filtraci osmotickou membránou voda projde přes tak malé filtrační póry, že je prakticky zbavena veškerého znečištění, které se v ní nachází. Takto upravená voda se stává čistou a po příchodu do organismu začne na sebe s mnohem lepší účinností navazovat škodlivé anorganické minerály (usazeniny) v kloubech, tepenných stěnách, dutinách a podobně. Taková voda slouží v těle jako detox, tedy výrazně pomáhá tělu zbavit ho všech škodlivých látek.

Jak postupně protéká voda přes reverzní osmózu?

1.) Polypropylenový mechanický filtr 20μm K5 (výměna každých 3-6 měsíců): Voda protéká přes malé filtrační póry velikosti 20 mikrometrů, díky tomu už dál nepustí mechanické sedimenty jako písek, hlína, rez, vlasy a podobně. Mechanické filtrační vložky je vhodné vyměňovat při viditelném znečištění, taktéž to poznat i při sníženém průtoku vody.

2.) Filtr s lisovaným aktivním uhlím K2 (výměna každých 6 měsíců): Filtr zachycuje hlavně chlór a jeho sloučeniny. Filtr odstraní i některé další oxidační sloučeniny, například železa. Jeho hlavním úkolem je ochrana osmotické membrány právě před těmito oxidačními činidly, kvůli kterým by nastalo fyzické poškození membrány, které by se projevilo vysokým průnikem solí přes membránu. Zalisované aktivní uhlí odstraní z vody také trihalometany, takzvané "THM", které vznikají při reakci chloru s mikroorganismy a jsou vysoce karcinogenní. Filtr zbaví vodu i dalších škodlivých organických látek jako jsou bakterie, pesticidy, herbicidy, těžké kovy a fenoly, tímto filtr zároveň zbaví vodu nepříjemné chuti a vůně.

3.) Osmotická membrána K50 (výměna každé 2 roky): Membrána s opravdu malou propustností propustí jen zcela čistou vodu bez dalších znečištění. Membrána má tak malé póry, že si poradí i s viry a bakteriemi.

4.) Mineralizátor K7M (výměna každých 6 měsíců): Voda je zpětně obohacena dodatečně o minerály, viz. hodnoty v tabulce výše.

Všechny filtrační vložky jsou samozřejmě dodávány v balení a reverzní osmóza je plně připravena na zapojení ihned po koupi.


Výrazně nižší spotřeba vody oproti "klasickým reverzním osmózám":Porovnanie produkcie vody pri reverznej osmoze

Díky novějšímu, efektivnějšímu čištění membrány (proplachování) se výrazně snížil poměr upravené a odpadní vody. V reverzní osmóze Crystal PREMIUM je použitý beztlakový zásobník s 5 litrovým objemem upravené vody, připravené k pití. Díky beztlakovému zásobníku produkuje tato reverzní osmóza až o 50% méně odpadu než klasické osmózy, přičemž poměr je přibližně 1:4 (čistá: upravená voda).
 
Pracuje i při nízkém tlaku ve vodovodním potrubí:Zasobníky vody Crystal PREMIUM

Při běžných reverzních osmózách je potřebný tlak na provoz minimálně 3,0 až 3,5 baru. Jinak je nezbytné použít elektrické čerpadlo, které uměle tlak zvýší. Tento problém se netýká reverzní osmózy Crystal PREMIUM, která pracuje již při tlaku od 1,9 baru.

 

Opravdu jednoduchá výměna filtračních vložek:

Beztlakové zásobníky jsou navrženy tak, aby zajistily co nejjednodušší přístup při údržbě, čištění a výměně filtračních vložek. Každou jednu filtrační vložku lze samostatně vyměnit, včetně membrány. Reverzní osmóza také disponuje nejnovějším bajonetovým způsobem výměny filtračních vložek. Na rozdíl od klasických reverzní osmózy, kde je potřeba mít trochu zručnosti a kde Vám to i tak zabere přibližně hodinu práce, zde stačí jen stisknout pojistné tlačítko a bez kapky vody vytáhnete a vyměníte starou vložku za novou!

 

Šetří místo, vejde se téměř všude:

Crystal PREMIUM zabírá přibližně o 50% méně místa než klasické reverzní osmózy a to hlavně díky zabudovanému zásobníku. Díky této kompaktnosti se vejde už téměř pod každý kuchyňský dřez.

 

Certifikáty reverzní osmózy Crystal PREMIUM:

Certifikaty RO Crystal PREMIUM

Reverzní osmóza Crystal PREMIUM používá vysoce kvalitní materiály a součástky od předních světových výrobců v oboru úpravy pitné vody (např. Purolite, BASF, Mitshubishi, John Guest ..). Výrobce reverzní osmózy Crystal PREMIUM, tedy firma Aquaphor, prochází každoroční přísnou certifikací ISO 9001.

Reverzní osmóza také získala certifikáty NSF a LGA, dostupné u nás na požádání.

Značka BPA Free znamená, že výrobek neobsahuje škodlivý uhlovodík Bisfenol A, který je považován za karcinogenní. Certifikát také zaručuje, že plasty neobsahují toxické látky a ftaláty.


 • Rozměry (V, Š, H): 45 x 37 x 19 cm
 • Rozměry zásobníku (V, Š, H): zásobník je zabudovaný
 • Hmotnost zařízení: 11,5 kg
 • Počet filtračních stupňů: 5 (6)
 • Objem zásobníku: 5 litrů
 • Průtok: 190 litrů vody denně
 • Provozní tlak: 1,9 - 6 bar (4 bary optimálně)
 • Provozní teplota: 5-38 °C
 • Připojení: 1/2"
 • Elektrické připojení: žádné
 • Doporučený servis: minimálně každých 10 měsíců
 • Záruka: 2 roky

Množství minerálů ve vodě po ujetí zpětnou mineralizací:

 

KationykoncentraceAnionykoncentrace
Ca2+ 26,4 mg/l CO32- 25,1 mg/l
Mg2+ 20,1 mg/l HCO32- 30,6 mg/l
Na+ 1,3 mg/l SO42- 12,4 mg/l
K+ 0,7 mg/l Cl- 5 mg/l

Produkt zatím nebyl hodnocen, buďte první!