Písek a mechanické nečistoty ve vodě

PiesokPísek, hlína, štěrk, rez, kal... Všechny tyto mechanické nečistoty se běžně nacházejí ve vodě a stávají se problémem hlavně při vlastních zdrojích - nejčastěji v nově vykopaných studnách či vrtech.

Mechanické nečistoty jsou velmi rizikové, i když ze začátku může jít jen o ucpávání potrubí - tento problém byste však neměli podcenit a předejít případným škodám prostřednictvím mechanické filtrace. Hrozí totiž úplné rozbití úpravny vody, což v případech kvalitních technologií není vůbec levná záležitost. Obecně je potřebná mechanická filtrace vody při každé studni nebo vrtu. Bez mechanické filtrace se neobejdete ani při montáži jakéhokoli změkčovače vody nebo jiného přístroje na úpravu vody. 

 Piesok vo vode


Schéma fungovania mechanického filtra

Jak mechanické nečistoty z vody odstranit?

Odstranění mechanických nečistot z vody není nijak náročný proces, postačí vám k tomu mechanický filtr na vodu. Voda protéká většinou přes vložky, které mají v sobě jen malé otvory, díky čemuž nejsou dále propuštěny velké nečistoty. Po čase se tyto vložky zanesou, což může způsobit horší propustnost filtru, takže je nutná jejich výměna. Nahromaděním nečistot se navíc zvyšuje i riziko bakteriálního znečištění vodního filtru.

Na trhu existuje už i varianta samopreplachovacích mechanických filtrů, kde není třeba měnit filtrační vložky, což vám ušetří čas i další náklady na údržbu. Jde o plně automatickou jednotku, která z vody odstraní nejen mechanické nečistoty a nerozpustné látky, ale i chlor a jeho sloučeniny, pesticidy, herbicidy a také nepříjemnou chuť či zápach vody. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného sedimentačního filtru na vodu.

 

 

 

 

Nabídka mechanických filtrů