Kategorie
 
 
 
Manuální změkčovač vody AQ® 7
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Manuální změkčovač vody AQ® 7
COVID-19
 
 
 
 

Manuální změkčovač vody AQ® 7

0 (0 hlasů)
Kód:000656
Manuální změkčovač vody AQ® 7 představuje spolehlivé a úsporné řešení k odstranění vodního kamene zejména v menších domácnostech.
Dostupnost
Dostupnost: skladem
Vaše cena: 4.325 Kč bez DPH
5.190 Kč s DPH
Potřebujete poradit?Zeptejte se přímo na tento produkt.

Manuální změkčovač vody AQ® 7  představuje ideální řešení k odstranění problémů souvisejících s tvrdostí vody a s nadměrnou tvorbou vodního kamene. Zařízení je vhodné zejména do menších domácností, a to kvůli velikosti solankové nádoby o objemu 7 l. Změkčovač má všestranné využití - slouží k napuštění akvárií, malých bazénů či topných systémů, z nichž zaručeně odstraní časté usazeniny vodního kamene. Design změkčovače je univerzální, spratný a jednoduchý. Produkt, podobně jako jiné konkurenční zařízení stejné kategorie zaručuje prémiovou kvalitu , spolehlivé výsledky a je šetrný k přírodě .

Kromě toho disponuje dalšími výhodami:

 • proces změkčení nevyžaduje spotřebu elektrické energie,
 • jeden krok pro dokončení celého procesu regenerace,
 • maximální teplota vody až 60 ° C,
 • posuvný vodotěsný kryt,
 • jednoduchá instalace (manuální ovládání "jedním otočením"),
 • výrazná úspora financí (žádné elektrické napájení).


Manuální změkčovač vody


Tvrdost vody je zapříčiněna nadměrným obsahem vápníku a hořčíku ve vodě, proto je potřebné množství těchto minerálů ve vodě zredukovat, resp. odstranit. To je účelem změkčovačů vody, které dokáží přeměnit tvrdou vodu na měkkou, díky účinku katexové směsi , která zachycuje nadbytečný vápník a hořčík. V tomto procesu tedy nejsou použity žádné chemické látky, což znamená, že zařízení pracuje na bázi přírodních látek a splňuje normy pro pitné vody.


Filtrační směs KATEX

Směs katex má schopnost odstranit z vody přebytečný vápník a hořčík. Celý proces změkčení probíhá prostřednictvím ionovýmeny - ionty vápníku a hořčíku jsou zaměněny za ionty sodíku. Po určitém průtoku vody je třeba směs zregenerovat, na co se používá tabletovaná sůl. Jelikož životnost katexu je přibližně 10 let , tak dosypávání soli představuje jedinou údržbu změkčovačů. Katexová směs je vhodná pro použití v domácnostech, ale i v průmyslových provozech. 


Filtrační směs KATEX


Design a ovládání zařízení

Design manuálního změkčovače vody ocení zejména lidé, kteří upřednostňují jednoduchost před složitými nastaveními, kódy či nadčasovými LCD displeji, kterými toto zařízení nedisponuje. Zevnějšek zařízení je nenápadný, má jednoduché zaoblené linie bílé barvy, proto zapasuje do jakéhokoli menšího prostoru. Jelikož změkčovač nevyžaduje připojení do elektrické energie a  nedisponuje LCD displejem , bonusem je jeho skutečně jednoduchá a manuální obsluha - zařízení ovládáte (regulujete) prostřednictvím otočení páčky, která je umístěna pod posuvným krytem, v horní části změkčovače. Menší rozměr a jednoduchost mu však neubírají na kvalitě. Přesto garantuje, podobně jako jiné změkčovače vody z naší nabídky, 100% účinnost změkčení vody a odstranění vodního kamene. 
 

Manuální změkčovač - ovládání


Připojení zařízení

Na zadní straně změkčovače se nachází bypass, pomocí kterého se zařízení připojí k přívodu vody. Kromě toho je v zadní části změkčovače vody vývod na odpad, proto je důležité umístit zařízení tak, aby roztok s obsahem vápníku a hořčíku byl jednoduše napojen na odpadní potrubí. 
 

Manuální změkčovač - připojení


Údržba zařízení

Pravidelnou údržbu Manuálního změkčovače na vodu představuje  dosypávání tabletování soli do solankové nádrže, aby byla zajištěna regenerace katexové směsi. Sůl se dosypávat do prostoru pod vrchním poklopem. Doporučujeme provádět pravidelný servis zařízení pod dohledem odborného technika, čímž můžete předejít závažným poruchám a zajistit bezproblémové fungování přístroje. 
 

Manuální změkčovač - zevnitř

 • Rozměry přístroje (V, Š, H): 49 x 22 x 36 cm
 • Objem pryskyřice v nádrži: 5,8 litrů
 • Objem soli v nádrži: 8 kg
 • Pracovní tlak: 1,5 – 3 bar
 • Pracovní teplota: 60 °C
 • Napájení el. energie: bez napájení
 • Doporučený servis: každých 10 měsíců
 • Záruka: 2 roky


avatar

Dobrý den. Je změkčená voda nadále vhodná k pití? Jaké množství vody dokáže tento změkčovač zpracovat resp. o kolik dokáže vodu změkčit? A po jaké době a jakým způsobem se provádí regenerace katexu? Děkuji Bruno Walter.

...
avatar

Dobrý deň, pán Bruno,
ďakujeme za otázku.

Voda prefiltrovaná týmto zariadením je vhodná na pitie a vodu dokáže zmäkčiť na 0.To, koľko vody dokáže prefiltrovať, kým je potrebná regenerácia je individuálne. Všetko záleží od presnej tvrdosti vody a spotreby vody. Pokiaľ viete tieto údaje, veľmi radi Vám poradíme s výberom vhodného zariadenia.

S pozdravom a prianím pekného dňa,
Simona- ČistáVoda

...
avatar

Dobry den,
Chcel by som sa spytat ci by bolo mozne namontovat tento manualny cistic na privod vody do rodinneho domu. Mame spravenu malu sachtu kde su hodiny na privode vody a toto je idealne riesenie kedze nemusi byt napojeny na elektrinu... a samozrejme hladame aj cenovo dostupne riesenie, ktore nas zbavi vodneho kamena. Da sa dohodnut pripadne nejaka obhliadka?
Dakujem
Peter

...
avatar

Dobrý deň,
ďakujem za Vašu otázku, veľmi rada pomôžem.

Dané zariadenie AQ 7 nie je vhodné za inštaláciu na centrálny prívod vody v domácnosti. Kapacitne nie je dostačujúci, je vhodný len na inštaláciu pred samostatné zariadenia, ako napr. kávovar. Do rodinných domov štandardne odporúčame zariadenia veľkosti 20l katexu, poprípade pri vyššej tvrdosti vody a spotrebe 30l katexu.

V prípade záujmu o zaslanie cenovej ponuky na vhodné filtračné zariadenie nás neváhajte kontaktovať na Info@cistavoda.sk
S pozdravom a prianím pekného dňa, Barbora Čistavoda

...

Přidat komentář:

...

Přidat reakci na komentář:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze