Vodný blog

Kategorie
 
 
 
Vodný blog
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Vodný blog
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Pondělí, 02 července 2018

Na to, abyste zjistili, že voda ve vaší domácnosti je opravdu tvrdá, nemusíte ani opustit váš domov. Stačí vám trocha tekutého mýdla, menší PET láhev a minutka času. V článku vám popíšeme krátký postup, jak na to.

 
Úterý, 19 června 2018

Stejně jako minulý rok, tak i letos jsme se od 25. - 28. 4. 2018 zúčastnili Stavebního veletrhu v Brně. Veletrh se konal na brněnském výstavišti a kde se setkali odborníci z různých oblastí stavebnictví. Za oblast úpravy vody jsme nemohly chybět my spolu s naším partnerem společností Aquatrend.

 
Pondělí, 11 června 2018

Snažíme se neustále zlepšovat naše služby a proto jsme se rozhodli o inovaci našeho webu. Odteď je náš web přehlednější, lépe uspořádaný s možností filtrace podle několika parametrů. Filtrovat lze podle ceny, výrobce a dostupnosti. Věříme, že se vám náš nový design webu bude líbit a zpříjemní vám nakupování na našem eshopu.

 
Čtvrtek, 24 května 2018

Na ochranu podzemních zásobáren vod se postavili Slováci z občanského sdružení s názvem Za našu vodu. Členové sdružení jsou aktivisté, kterým stav pitné vody není lhostejný a chtějí zajistit každému obyvateli Slovenska čistou a zdravotně nezávadnou pitnou vodu z vodovodu.

 
Pondělí, 21 května 2018

Začátkem minulého měsíce jsme zveřejnili článek o mikroplastech ve vodě, které znečišťují nejen moře a oceány, ale byly zjištěny i ve vzorku pitné vody ze Slovenska. Za poslední týdny se toto téma stalo ještě aktuálnější, což je pravděpodobně následkem testů balených vod neziskovou organizací Orb Media. Podle provedené studie více než 90% testovaných balených pitných vod obsahovalo určitou formu mikroplastu.

 
Neděle, 20 května 2018

Jednoduchá a praktická mapa, která vám ukáže, jaká je tvrdost vody v jednotlivých okresech České republiky. Zjistěte orientační tvrdost vody v Praze, Brně nebo v Ostravě.

 
Sobota, 19 května 2018

Pro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Aktivní uhlí uvnitř filtru na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody. Více o výhodách použití filtrační konvice se dočtete v článku.

 
Sobota, 19 května 2018

Za jednu z nejdůležitějších částí procesu úpravy vody považujeme její dezinfekci, jejímž prostřednictvím je zajištěna nezávadnost vody z mikrobiologického hlediska. Ve většině případů se provádí chlorování vody - přečtěte si, jaké výhody s sebou tato metoda dezinfekce vody přináší.

 
Sobota, 19 května 2018

Ať už používáte vodu z obecních vodovodů nebo z vlastních studní, nikdy si nemůžete být zcela jistí její kvalitou. Stejně jako 5 000 obyvatel Žitného ostrova na Slovensku, i vy se můžete stát obětí kontaminace vody nebezpečnými pesticidy. V takovém případě je možné problém znečištěné vody řešit pomocí vodních filtrů.

 
Sobota, 19 května 2018

Máte pochybnosti o kvalitě vaší pitné vody v domácnosti či jiném objektu? Jak postupovat, pokud jste se stali obětí znečištěné pitné vody? Všechny škodliviny spolehlivě odstraní filtr na bázi reverzní osmózy, který se postará o zachycení nebezpečných látek a produkci skutečně čisté pitné vody.

 
Sobota, 19 května 2018

Plasty se využívají stále častěji ve výrobě a distribuci skoro v každém průmyslu na světě. Lidstvo vyprodukuje 300 milionů tun plastu ročně. Z toho je recyklováno jen malé množství, většina zůstává na skládkách nebo v mořích a oceánech. Podle údajů OSN, plasty v mořích tvoří 5 až 12 milionů tun. Poprvé se však potvrdilo, že mikročástice plastu jsou také ve vodovodech po celém světě.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze