3.2.2016 15:39

pH vody

Kapitola živé vody je něco zcela jiného než všechny ostatní způsoby úpravy vody, o kterých se můžete dočíst na webu. Při ionizovaní vody, tedy "proměňování na živou vodu" se mění pH této vody. Narozdíl od všech ostatních procesů úpravy vody se při ionizaci do vody nepřidávají žádné látky a také se ani žádné neodstraňují. Vše je jen o změně pH a ORP - co to představuje, se dozvíte níže.

Na rozdělení vody na živou a mrtvou se používají ionizátory vody. Tyto přístroje pomocí elektrolytických desek mění pH této vody a vyrábějí:
Živou vodu - nazývanou také "alkalická", tato voda je zásaditá a má vyšší pH než se nachází v lidském těle (7,36-7,44).
Mrtvou vodu - tedy kyselou, tato voda má naopak nízké pH (pod 7).

Více o tom, jak funguje ionizátor vody, se dočtete na našem blogu. 

pH škála

pH potravín

Výhody alkalické vody a její použití:
- doporučována mnoha doktory, ať už na pití, vaření nebo dokonce i na léčbu,
- každodenní pití zpomaluje stárnutí,
- má několikanásobně silnejší hydratační schopnosti jako běžná voda,
- ničí volné radikály v těle, zásada = silný antioxidant,
- má menší molekuly, to značí lepší vstřebávání a samotnou látkovou výměnu. 

Výhody kyselé vody a její použití:
- má silné dezinfekční účinky,
- ideální na péči o pleť (jelikož pokožka má pH přibližně 5,5),
- mytí domácích zvířat (lesklá srst),
- silně kyselá voda - pH okolo 3 působí antibakteriálně (zabíjí bakterie během několika sekund).

Mohlo by vás zajímat i to, že v některých asijských zemích je ionizátor vody schválen jako léčebná pomůcka a používá se k léčbě těžkých onemocnění. Podobný názor sdílí však i USA, kde je prospěšnost a pití živé vody schválené od FDA, NSF i EPA, které představují tři nejvíce směrodatné státní organizace v USA (de facto i na světě). I my jsme zastánci toho, že voda upravená reverzní osmózou a následnou ionizací je to nejlepší tekuté skupenství, které může člověk v dnešní době tělu dodat. Sami takovou vodu využíváme!

Výroky odborníkov o prospešnosti ionizovanej vody:

Vyjadrenia lekárov k reverznej osmóze
 
Citáty doktorov o reverznej osmóze
 
Posted by

Peter Papík

Ďalšie články

awblog/filtracna-kanvica-na-vodu.jpg

Pro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Aktivní uhlí uvnitř filtru na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody. Více o výhodách použití filtrační konvice se dočtete v článku.

Číst více
awblog/cista-pitna-voda-filter-s-aktivnym-uhlim.png

Co si představujete pod pojmem čistá pitná voda? My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit ji znečišťujících látek a navíc získáte vodu s výbornou chutí.

Číst více
awblog/kolko-vody-je-potrebnej-na-vyrobu-potravin-clanok.jpg

Uvažovali jste někdy o tom, kolik vody je spotřebováno nebo kontaminováno při výrobě běžných potravin a produktů, jako je čaj, rýže, chléb nebo čokoláda? V článku se také dozvíte, kolik vody potřebujete k výrobě jedné kávy, kterou vypijete spolu s přečtením tohoto článku.

Číst více