3.2.2016 15:39

pH vody

Kapitola živé vody je něco zcela jiného než všechny ostatní způsoby úpravy vody, o kterých se můžete dočíst na webu. Při ionizovaní vody, tedy "proměňování na živou vodu" se mění pH této vody. Narozdíl od všech ostatních procesů úpravy vody se při ionizaci do vody nepřidávají žádné látky a také se ani žádné neodstraňují. Vše je jen o změně pH a ORP - co to představuje, se dozvíte níže.

Na rozdělení vody na živou a mrtvou se používají ionizátory vody. Tyto přístroje pomocí elektrolytických desek mění pH této vody a vyrábějí:
Živou vodu - nazývanou také "alkalická", tato voda je zásaditá a má vyšší pH než se nachází v lidském těle (7,36-7,44).
Mrtvou vodu - tedy kyselou, tato voda má naopak nízké pH (pod 7).

Více o tom, jak funguje ionizátor vody, se dočtete na našem blogu. 

pH škála

pH potravín

Výhody alkalické vody a její použití:
- doporučována mnoha doktory, ať už na pití, vaření nebo dokonce i na léčbu,
- každodenní pití zpomaluje stárnutí,
- má několikanásobně silnejší hydratační schopnosti jako běžná voda,
- ničí volné radikály v těle, zásada = silný antioxidant,
- má menší molekuly, to značí lepší vstřebávání a samotnou látkovou výměnu. 

Výhody kyselé vody a její použití:
- má silné dezinfekční účinky,
- ideální na péči o pleť (jelikož pokožka má pH přibližně 5,5),
- mytí domácích zvířat (lesklá srst),
- silně kyselá voda - pH okolo 3 působí antibakteriálně (zabíjí bakterie během několika sekund).

Mohlo by vás zajímat i to, že v některých asijských zemích je ionizátor vody schválen jako léčebná pomůcka a používá se k léčbě těžkých onemocnění. Podobný názor sdílí však i USA, kde je prospěšnost a pití živé vody schválené od FDA, NSF i EPA, které představují tři nejvíce směrodatné státní organizace v USA (de facto i na světě). I my jsme zastánci toho, že voda upravená reverzní osmózou a následnou ionizací je to nejlepší tekuté skupenství, které může člověk v dnešní době tělu dodat. Sami takovou vodu využíváme!

Výroky odborníkov o prospešnosti ionizovanej vody:

Vyjadrenia lekárov k reverznej osmóze
 
Citáty doktorov o reverznej osmóze
 
Posted by

Peter Papík

Ďalšie články

awblog/coneco-blog.png

I tento rok se naša společnost zúčastní veletrhu CONECO-RACIOENERGIA, který se uskuteční ve výstavišti Incheba Expo Bratislava. Už ve dnech 11.-14.4. 2018 můžete navštívit náš stánek. Zveme vás prohlédnout si vybrané produkty z našeho portfolia a prokonzultovat problémy týkající se vody s našimi odborníky.

Číst více
awblog/mikroplasty-v-balenych-flaskovych-vodach-blog.jpg

Začátkem minulého měsíce jsme zveřejnili článek o mikroplastech ve vodě, které znečišťují nejen moře a oceány, ale byly zjištěny i ve vzorku pitné vody. Za poslední týdny se toto téma stala ještě aktuálnější, což je pravděpodobně následkem testů balených vod neziskovou organizací Orb Media. Podle provedené studie více než 90% testovaných balených pitných vod obsahovalo určitou formu mikroplastu.

Číst více

Mikroplasty ve vodě

16.3.2018 10:28

awblog/mikroplasty-vo-vode-blog.jpg

Plasty se využívají stále častěji ve výrobě a distribuci skoro v každém průmyslu na světě. Lidstvo vyprodukuje 300 milionů tun plastu ročně. Z toho je recyklováno jen malé množství, většina zůstává na skládkách nebo v mořích a oceánech. Podle údajů OSN, plasty v mořích tvoří 5 až 12 milionů tun. Poprvé se však potvrdilo, že mikročástice plastu jsou také ve vodovodech po celém světě.

Číst více