28.7.2017 16:15

Myslete na pitný režim vašich zaměstnanců

Pitný režim

Jako zaměstnavatel jistě znáte všechny povinnosti, které máte vůči státu, pojišťovnám a v souvislosti se zaměstnanci. Neměli byste zapomínat ani na povinnost zajistit pitný režim pro své zaměstnance. Velkým pomocníkem vám v tomto směru může být pitný automat se zabudovaným filtrem na vodu.

Možná si řeknete, že je to věc, kterou velmi řešit nemusíte, protože každý zaměstnanec se samozřejmě napije, když pocítí žízeň. Nicméně víte, kolik vody by měl dospělý člověk vypít během dne? Pro člověka s průměrnou hmotností se doporučuje denně dodat tělu alespoň 2-3 litry tekutin. A teď si to porovnejte s tím, kolik reálně vypijete vy či vaši zaměstnanci.

Znáte následky nedodržování pitného režimu? Jedním z nich je i zhoršení pracovního výkonu, což je nežádoucí pro samotného zaměstnance, ale především pro jeho zaměstnavatele. Automat na vodu je jednoduchým řešením, které se postará o zvýšení spokojenosti a pracovního výkonu vašich zaměstnanců a navíc s ním i ušetříte náklady.

Vyhnite sa dehydrataci

To, že zapomeneme dodržovat pitný režim, nám naše tělo jednoduše připomene nepříjemnými příznaky. Může jít například o:
- bolesti hlavy až migrény,
- únavu, špatnou náladu, nervozitu, podrážděnost,
- zhoršené trávení,
- narušené jsou i intelektové funkce a pozornost, s čimž souvisí i zhoršení pracovního výkonu.

Nespoléhejte se na to, že vás před dehydratací ochrání pocit žízně - ten se totiž dostavuje až tehdy, když je ztráta tekutin v těle výrazná a efektivní pracovní výkon narušen.

Automat na pitnú voduNení voda jako voda

Podstatné je zaměřit se také na to, co pijeme. Nejlepší a pro naše tělo nejvhodnější variantou je čistá voda. Pitná voda z vodovodu není však vždy tak "čistou", jakou bychom čekali - na její dezinfekci se používá pro zdraví nebezpečný chlor a s velkou pravděpodobností se v ní nacházejí i další škodlivé látky či nečistoty z potrubí, kterým voda ve vaší firmě protéká. S bezbarelovým automatem na pitnou vodu budete mít vy i vaši zaměstnanci vždy po ruce čistou filtrovanou vodu, navíc ušetříte náklady za pravidelné dodávání barelů a další starosti spojené s provozováním klasických zastaralých automatů na vodu. 

Posted by

Zuzana Grajciarová

Ďalšie články

awblog/cista-pitna-voda-filter-s-aktivnym-uhlim.png

Co si představujete pod pojmem čistá pitná voda? My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit ji znečišťujících látek a navíc získáte vodu s výbornou chutí.

Číst více
awblog/kolko-vody-je-potrebnej-na-vyrobu-potravin-clanok.jpg

Uvažovali jste někdy o tom, kolik vody je spotřebováno nebo kontaminováno při výrobě běžných potravin a produktů, jako je čaj, rýže, chléb nebo čokoláda? V článku se také dozvíte, kolik vody potřebujete k výrobě jedné kávy, kterou vypijete spolu s přečtením tohoto článku.

Číst více
awblog/pitny-rezim-clanok.jpg

I když dokáže člověk bez potravy přežít až několik týdnů, bez vody by nevydržel déle než tři dny. Voda je pro lidský organismus nesmírně důležitá, přesto častokrát pitný režim podceňujeme. Nedostatečným příjmem tekutin se snadno dostáváme do stavu dehydratace, kterou doprovází mnoho nepříjemných příznaků.

Číst více