28.7.2017 16:15

Myslete na pitný režim vašich zaměstnanců

Pitný režim

Jako zaměstnavatel jistě znáte všechny povinnosti, které máte vůči státu, pojišťovnám a v souvislosti se zaměstnanci. Neměli byste zapomínat ani na povinnost zajistit pitný režim pro své zaměstnance. Velkým pomocníkem vám v tomto směru může být pitný automat se zabudovaným filtrem na vodu.

Možná si řeknete, že je to věc, kterou velmi řešit nemusíte, protože každý zaměstnanec se samozřejmě napije, když pocítí žízeň. Nicméně víte, kolik vody by měl dospělý člověk vypít během dne? Pro člověka s průměrnou hmotností se doporučuje denně dodat tělu alespoň 2-3 litry tekutin. A teď si to porovnejte s tím, kolik reálně vypijete vy či vaši zaměstnanci.

Znáte následky nedodržování pitného režimu? Jedním z nich je i zhoršení pracovního výkonu, což je nežádoucí pro samotného zaměstnance, ale především pro jeho zaměstnavatele. Automat na vodu je jednoduchým řešením, které se postará o zvýšení spokojenosti a pracovního výkonu vašich zaměstnanců a navíc s ním i ušetříte náklady.

Vyhnite sa dehydrataci

To, že zapomeneme dodržovat pitný režim, nám naše tělo jednoduše připomene nepříjemnými příznaky. Může jít například o:
- bolesti hlavy až migrény,
- únavu, špatnou náladu, nervozitu, podrážděnost,
- zhoršené trávení,
- narušené jsou i intelektové funkce a pozornost, s čimž souvisí i zhoršení pracovního výkonu.

Nespoléhejte se na to, že vás před dehydratací ochrání pocit žízně - ten se totiž dostavuje až tehdy, když je ztráta tekutin v těle výrazná a efektivní pracovní výkon narušen.

Automat na pitnú voduNení voda jako voda

Podstatné je zaměřit se také na to, co pijeme. Nejlepší a pro naše tělo nejvhodnější variantou je čistá voda. Pitná voda z vodovodu není však vždy tak "čistou", jakou bychom čekali - na její dezinfekci se používá pro zdraví nebezpečný chlor a s velkou pravděpodobností se v ní nacházejí i další škodlivé látky či nečistoty z potrubí, kterým voda ve vaší firmě protéká. S bezbarelovým automatem na pitnou vodu budete mít vy i vaši zaměstnanci vždy po ruce čistou filtrovanou vodu, navíc ušetříte náklady za pravidelné dodávání barelů a další starosti spojené s provozováním klasických zastaralých automatů na vodu. 

Posted by

Zuzana Grajciarová

Ďalšie články

awblog/co-vsetko-dokaze-reverzna-osmoza-odstranit.png

Máte pochybnosti o kvalitě vaší pitné vody v domácnosti či jiném objektu? Jak postupovat, pokud jste se stali obětí znečištěné pitné vody? Všechny škodliviny spolehlivě odstraní filtr na bázi reverzní osmózy, který se postará o zachycení nebezpečných látek a produkci skutečně čisté pitné vody.

Číst více
awblog/blog-ochrana-pitnej-vody-pred-kontaminaciou-pesticidmi.png

Ať už používáte vodu z obecních vodovodů nebo z vlastních studní, nikdy si nemůžete být zcela jistý její kvalitou. Stejně jako 5 000 obyvatel Žitného ostrova na Slovensku, i vy se můžete stát obětí kontaminace vody nebezpečnými pesticidy. V takovém případě je možné problém znečištěné vody řešit pomocí vodních filtrů.

Číst více
awblog/5-prikladov-ako-vyzera-vodny-kamen.jpg

Tvrdá voda a vodní kámen způsobuje v domácnosti celou řadu problémů, přes nevzhledný povlak na spotřebičích, vysoušení pokožky a vlasů až po výrazné zvýšení nákladů za energie. V článku se zaměříme na konkrétní příklady, které se ve vaší domácnosti objeví, pokud používáte tvrdou vodu.

Číst více