24.8.2017 11:27

Kolik vody je zapotřebí k výrobě kávy, piva nebo čokolády?

Spotreba vody pri výrobeUvažovali jste někdy o tom, kolik vody je spotřebováno nebo kontaminováno při výrobě běžných potravin a produktů, jako je čaj, rýže, chléb nebo čokoláda? V článku se také dozvíte, kolik vody potřebujete k výrobě jedné kávy, kterou pijete spolu s přečtením tohoto článku. 

Nejde pouze o samotnou vodu potřebnou k výrobě produktu, ale o celkové množství vody, která je spotřebována nebo znečištěna ve všech fázích výrobního procesu. Jako příklad můžeme zmínit džíny - velké množství vody je již použito při pestovaní bavlny, při tkaní, výrobě atd.

Voda a výroba populárních nápojů

V průměru se na produkce 1 kg černého čaje, který obvykle nakupujeme v obchodě, spotřebovává 8 860 litrů vody. To znamená, že pro standardní čajový šálek (250 ml vody + 3 g čaje) je to asi 120 velkých sklenic vody. Největší "položkou", co se nápojů týče, je káva. Při výrobě kávy se spotřebovává téměř čtyřikrát více vody než u piva.Spotreba vody na výrobu kávy, čaju, piva a mlieka

Zajímavé je, že asi 290 litrů vody se spotřebuje na výrobu 1 kg brambor, ale pokud berem v úvahu bramborové lupínky, na 1 kg to je až 1040 litrů vody. Přesto je to méně než na 1 kg loupané rýže (téměř 2 500 litrů vody).

Spotřeba vody je rovněž vysoká při výrobě jednoho kg pšeničných těstovin, přičemž 80% vody se používá k pěstování pšenice. To, jaká je celková spotřeba vody, je proto ovlivněno její původem a způsobem výroby (těstoviny z italské pšenice = 1 410 l / kg, těstoviny z pšenice pěstované ve Francii = 590 l / kg).

Spotreba vody na výrobu zemiakov, ryže, chleba a cestovín

Také původ a způsob pěstování kakaových bobů je důležitý při výrobě čokolády. V opačném případě to není ani při produkci masa, pričemž je používáno v průměru k výrobě 1 kg hovězího masa více než 15 tisíc litrů vody. Přesné číslo závisí na výrobním systému, složení a původu krmiva pro dobytek. K produkci ovoce a zeleniny se používá podstatně méně vody. Například při výrobě 1 kg banánů se v průměru celosvětově spotřebuje 790 litrů vody (v Indii, země s nejvyšší produkcí tohoto druhu ovoce, je to jen 500 litrů/kg).

Spotreba vody na výrobu čokolády, mäsa, ovocia a zeleniny

Na základě těchto údajů můžeme mít představu o tom, jak produkce jednotlivých produktů ovlivňuje rostoucí obavy z nedostatku pitné vody a degradaci kvality vody. Je zřejmé, že po přečtení tohoto článku nepřestaneme jíst rýži ani nosit džíny jen proto, že se u jejich výroby spotřebuje velké množství vody. Přinejmenším jsme však nuceni přemýšlet o tom, co vyžaduje veškerá produkce některých potravin a jak je důležité zachování čistoty vodních zdrojů.

Zdroj informací: waterfootprint.org

Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/coneco-blog.png

I tento rok se naša společnost zúčastní veletrhu CONECO-RACIOENERGIA, který se uskuteční ve výstavišti Incheba Expo Bratislava. Už ve dnech 11.-14.4. 2018 můžete navštívit náš stánek. Zveme vás prohlédnout si vybrané produkty z našeho portfolia a prokonzultovat problémy týkající se vody s našimi odborníky.

Číst více
awblog/mikroplasty-v-balenych-flaskovych-vodach-blog.jpg

Začátkem minulého měsíce jsme zveřejnili článek o mikroplastech ve vodě, které znečišťují nejen moře a oceány, ale byly zjištěny i ve vzorku pitné vody. Za poslední týdny se toto téma stala ještě aktuálnější, což je pravděpodobně následkem testů balených vod neziskovou organizací Orb Media. Podle provedené studie více než 90% testovaných balených pitných vod obsahovalo určitou formu mikroplastu.

Číst více

Mikroplasty ve vodě

16.3.2018 10:28

awblog/mikroplasty-vo-vode-blog.jpg

Plasty se využívají stále častěji ve výrobě a distribuci skoro v každém průmyslu na světě. Lidstvo vyprodukuje 300 milionů tun plastu ročně. Z toho je recyklováno jen malé množství, většina zůstává na skládkách nebo v mořích a oceánech. Podle údajů OSN, plasty v mořích tvoří 5 až 12 milionů tun. Poprvé se však potvrdilo, že mikročástice plastu jsou také ve vodovodech po celém světě.

Číst více