Jak se nadobro zbavit vodního kamene?

Kategorie
 
 
 
Jak se nadobro zbavit vodního kamene?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Jak se nadobro zbavit vodního kamene?
COVID-19
 
 
 
 
Čtvrtek, 17 května 2018
Jak se nadobro zbavit vodního kamene?

Kde se v domácnosti nejčastěji vyskytuje vodní kámen? Jaké jsou možnosti odstranění z krátkodobého a dlouhodobého hlediska? Co způsobuje vodní kámen a naopak jaké výhody vám přinese permanentní odstranění vodního kamene?

Zanesenie vodným kameňomTéměř každá česká domácnost ho zná a z principu ho musí jistým způsobem řešit - vodní kámen. Je všude, kde došlo ke kontaktu s vodou: rychlovarná konvice, baterie, sprchová hlavice, WC, bojler, myčka nádobí, pračka, či vířivka. Vděčíme tomu, že naše přírodní vodní zdroje často protékají přes skalnaté podloží, čímž na sebe vážou vápník a hořčík. A právě tyto látky vytvářejí vodní kámen. Ale jak ho řešit? Je na to mnoho způsobů, které se dozvíte, avšak jak jej vyřešit jednou provždy?

Pokud se vám vodní kámen netvoří a ještě jste se s ním nesetkali, buďte rádi. Patříte přibližně k jedné z pěti domácností v Česku. Vám ostatním nejprve přiblížím důvod, proč ho odstranit?

Někteří "konzervativnější" lidé se možná budou ohánět, že jim vodní kámen nevadí, to je možné z estetického hlediska. Nicméně, věděli jste, že už velmi tenká vrstva vodního kamene působí jako tepelná izolace? Kvůli tomu musíte vodní kámen doslova opět "ohřát", ať už v pračce, konvici, žehličce a bojleru. S tím úměrně rostou náklady a to v mnoha případech až několikanásobně. Nemluvě o dalším faktoru, a tím jsou nemalé výdaje na průběžné odstranění vodního kamene kyselinou citrónovou nebo octem, případně speciálními prostředky do pračky či myčky.

Jak se rychle a levně zbavit vodního kamene?

Odpověď je jednoduchá, každodenní pomocník v podobě klasického octu nebo kyseliny citrónové. Nejběžnější způsob je připravit si roztok octu a vody v poměru 1:1, případně do vody přidat 2-3 polévkové lžíce kyseliny citrónové. Efekt je podobný.

Roztok na vodný kameň

Varná konvice - stačí naplnit roztokem do plna, převařit a vodu nechat vychladnout. Následně vylít, ideální je následně konvici převařit ještě jednou čistou vodou před dalším použitím.

Pračka - vylijte roztok přímo do bubnu, případně dávkovače na prášek. Potom pusťte jeden z dlouhých programů a máte hotovo.

Baterie či sprchové hlavice - tímto roztokem dokážete rozpustit nánosy, ovšem je to už komplikovanější. Zkuste namočit vatu do roztoku a obalit jí baterii. Doporučuji ponechat alespoň pár hodin namočené.

Ako funguje zmäkčovač vody

 

Odstraňování vodního kamene alternativními způsoby je dlouhodobý a nikdy nekončící proces. Avšak podívejme se na to, jak tenhle problém vyřešit. Jednou provždy.

Změkčovače vody - o co jde? Žádné levné a rychlé řešení v podobě roztoků, kyselin, drhnutí a podobně. Jde o přístroj, který se instaluje na centrální přívod vody do domu. To znamená, že veškerá voda, která do domu vstoupí, proteče skrze něj. Změkčovač vody obsahuje náplň, která pomocí iónovýměny vezme vodě možnost tvorby vodního kamene. Vymění iony vápníku a hořčíku - tvůrce vodního kamene, a nahradí je sodíkem. Takový přístroj je nenáročný a běžně má životnost 10-20 let, to znamená, že se nejedná o novodobé pračky a jiné spotřebiče, které vám z principu přestanou fungovat ihned po záruční době. Jediné, co od vás bude vyžadovat, je dosypání tabletované soli párkrát do roka, kterou má něco jako "palivo". 

Jaké výhody vám v konečném důsledku změkčovač vody přinese?

  • 100% odstranění nánosů vodního kamene, už žádné nevytvoří a staré nánosy postupně rozpustí, časem zcela zapomenete na vodní kámen,
  • ušetření nákladů na ohřev a výměnu, reklamaci spotřebičů, či nových baterií a sprchových hlavic,
  • ušetření nákladů na praní, a jako bonus bude praní ve změkčené vodě efektivnější, prádlo zůstane hebčí a voňavé,
  • příjemnější sprchování, pokožka zůstane hebká a jemná,
  • a o mnoho více, již sami určitě víte, proč vám vodní kámen nejvíce vadí.

Skoncujte s ním jednou provždy! Pokud máte zájem o bližší informace, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme.

Kontaktujte nás

 

Původní článek ze dne 28. 7. 2017, aktualizován dne 17. 5. 2018.

 

...

 
 
Kontaktujte nás:
nebo
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze