Co je reverzní osmóza?

Kategorie
 
 
 
Co je reverzní osmóza?
Doprava ZDARMA nad 2000Kč
 
 
Co je reverzní osmóza?
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
Úterý, 10 dubna 2018

Co je to reverzní osmóza a na jakém principu funguje? Přečtěte si proč je reverzní osmóza pokládána za nejlepší a nejvhodnější způsob úpravy vody na světě.

Princip fungování reverzní osmózy je založen na vlastnosti živých buněk. Voda protéká přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací rozpuštěných látek do prostředí s nižší koncentrací, přičemž vzniká osmotický tlak. Osmotická membránapóry velikosti 0,0001 mikrometru, které propustí pouze čisté a krystalické molekuly vody a případně velmi malé množství některých ostatních prvků, avšak voda je zbavená až 97-99% množství všech kontaminantů (bakterie, viry, kaly, chlor a jiné chemické sloučeniny). Membrána je neustále proplachována, takže vše nepotřebné míří do odpadu. Systém je úžasný i v tom, že nepotřebuje žádnou elektrickou energii. Jen přirozený tlak vody alespoň 3 bary. Při poklesu tlaku vody je třeba nainstalovat přídavné elektrické čerpadlo.

Reverzná osmoza

Osmotická membrána jako taková, není schopna fungovat samostatně. Je třeba vodu nejprve předpřipravit, ať už sedimentačním filtrem, tak i uhlíkovým filtrem. Samotná velmi jemná membrána by se bez této před přípravy velmi rychle zanesla nebo dokonce proděravěla. Proto se při filtraci vody používá termín, tzv. "Systém úpravy reverzní osmózou", který vyřeší všechny tyto problémy.

Zajímavostí je, že reverzní osmóza našla svůj prvotní velký význam pro lidi v šedesátých letech minulého století, kdy při velkém rozvoji vesmírného programu vyřešila problém nenáročné filtrace vody, protože byla schopna změnit moč na pitnou vodu. Reverzní osmóza také dokáže přefiltrovat mořskou vodu.

Systémy reverzní osmózy jsou plně variabilní a posloupnost filtračních stupňů, případně jejich počet, záleží na přání zákazníka a množství znečištěné vody. Systém lze libovolně upravovat a doplňovat o další stupně (mineralizátor, pachový filtr, filtr na dusičnany, filtr na železo, UV lampa, ionizátor..).

Jsme opravdoví odborníci na reverzní osmózy a víme o nich všechno.

 

...

 
 
Máte jakékoliv další otázky? Kontaktujte nás:
Kalendár
Kalendár
Kalendár
nebo
Kalendár
Kalendár
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze