12.11.2015 17:01

Co je reverzní osmóza?

Princip fungování reverzní osmózy je založen na vlastnosti živých buněk. Voda protéká přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací rozpuštěných látek do prostředí s nižší koncentrací, přičemž vzniká osmotický tlak. Osmotická membránapóry velikosti 0,0001 mikrometru, které propustí pouze čisté a krištalické molekuly vody a případně velmi malé množství některých ostatních prvků, avšak voda je zbavená až 97-99% množství všech kontaminantů (bakterie, viry, kaly, chlor a jiné chemické sloučeniny). Membrána je neustále proplachovaná, takže vše nepotřebné míří do odpadu. Systém je úžasný iv tom, že nepotřebuje žádnou elektrickou energii jen přirozený tlak vody alespoň 3 bary. Při poklesu tlaku vody je třeba nainstalovat přídavné elektrické čerpadlo.

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO

Osmotická membrána jako taková, není schopna fungovat samostatně. Je třeba vodu nejprve předpřipravit, ať už sedimentačním filtrem, jakož i uhlíkovým filtrem. Samotná velmi jemná membrána by se bez této předpřípravy velmi rychle zanesla nebo dokonce prederavila. Proto se při filtraci vody používá termín, tzv. "Systém úpravy reverzní osmózou", který vyřeší všechny tyto problémy.

Zajímavostí je, že reverzní osmóza našla svůj prvotní velký význam pro lidi v šedesátých letech minulého století, kdy při velkém rozvoji vesmírného programu vyřešila problém nenáročné filtrace vody, protože byla schopna změnit moč na pitnou vodu. Reverzní osmóza také dokáže přefiltrovat mořskou vodu.

Systémy reverzní osmózy jsou plně variabilní a posloupnost filtračních stupňů, případně jejich počet, záleží od přání zákazníka a množství znečištění vody. Systém lze libovolně upravovat a doplňovat o další stupně (mineralizátor, pachový filtr, filtr na dusičnany, filtr na železo, UV lampa, ionizátor ..).

Jsme opravdoví odborníci na reverzní osmózy a víme o nich všechno.
Pokud potřebujete poradit:

Kontakt - Cista Voda 

Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/filtracna-kanvica-na-vodu.jpg

Pro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Aktivní uhlí uvnitř filtru na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody. Více o výhodách použití filtrační konvice se dočtete v článku.

Číst více
awblog/cista-pitna-voda-filter-s-aktivnym-uhlim.png

Co si představujete pod pojmem čistá pitná voda? My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit ji znečišťujících látek a navíc získáte vodu s výbornou chutí.

Číst více
awblog/kolko-vody-je-potrebnej-na-vyrobu-potravin-clanok.jpg

Uvažovali jste někdy o tom, kolik vody je spotřebováno nebo kontaminováno při výrobě běžných potravin a produktů, jako je čaj, rýže, chléb nebo čokoláda? V článku se také dozvíte, kolik vody potřebujete k výrobě jedné kávy, kterou vypijete spolu s přečtením tohoto článku.

Číst více