12.11.2015 17:01

Co je reverzní osmóza?

Princip fungování reverzní osmózy je založen na vlastnosti živých buněk. Voda protéká přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací rozpuštěných látek do prostředí s nižší koncentrací, přičemž vzniká osmotický tlak. Osmotická membránapóry velikosti 0,0001 mikrometru, které propustí pouze čisté a krištalické molekuly vody a případně velmi malé množství některých ostatních prvků, avšak voda je zbavená až 97-99% množství všech kontaminantů (bakterie, viry, kaly, chlor a jiné chemické sloučeniny). Membrána je neustále proplachovaná, takže vše nepotřebné míří do odpadu. Systém je úžasný iv tom, že nepotřebuje žádnou elektrickou energii jen přirozený tlak vody alespoň 3 bary. Při poklesu tlaku vody je třeba nainstalovat přídavné elektrické čerpadlo.

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO

Osmotická membrána jako taková, není schopna fungovat samostatně. Je třeba vodu nejprve předpřipravit, ať už sedimentačním filtrem, jakož i uhlíkovým filtrem. Samotná velmi jemná membrána by se bez této předpřípravy velmi rychle zanesla nebo dokonce prederavila. Proto se při filtraci vody používá termín, tzv. "Systém úpravy reverzní osmózou", který vyřeší všechny tyto problémy.

Zajímavostí je, že reverzní osmóza našla svůj prvotní velký význam pro lidi v šedesátých letech minulého století, kdy při velkém rozvoji vesmírného programu vyřešila problém nenáročné filtrace vody, protože byla schopna změnit moč na pitnou vodu. Reverzní osmóza také dokáže přefiltrovat mořskou vodu.

Systémy reverzní osmózy jsou plně variabilní a posloupnost filtračních stupňů, případně jejich počet, záleží od přání zákazníka a množství znečištění vody. Systém lze libovolně upravovat a doplňovat o další stupně (mineralizátor, pachový filtr, filtr na dusičnany, filtr na železo, UV lampa, ionizátor ..).

Jsme opravdoví odborníci na reverzní osmózy a víme o nich všechno.
Pokud potřebujete poradit:

Kontakt - Cista Voda 

Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/coneco-blog.png

I tento rok se naša společnost zúčastní veletrhu CONECO-RACIOENERGIA, který se uskuteční ve výstavišti Incheba Expo Bratislava. Už ve dnech 11.-14.4. 2018 můžete navštívit náš stánek. Zveme vás prohlédnout si vybrané produkty z našeho portfolia a prokonzultovat problémy týkající se vody s našimi odborníky.

Číst více
awblog/mikroplasty-v-balenych-flaskovych-vodach-blog.jpg

Začátkem minulého měsíce jsme zveřejnili článek o mikroplastech ve vodě, které znečišťují nejen moře a oceány, ale byly zjištěny i ve vzorku pitné vody. Za poslední týdny se toto téma stala ještě aktuálnější, což je pravděpodobně následkem testů balených vod neziskovou organizací Orb Media. Podle provedené studie více než 90% testovaných balených pitných vod obsahovalo určitou formu mikroplastu.

Číst více

Mikroplasty ve vodě

16.3.2018 10:28

awblog/mikroplasty-vo-vode-blog.jpg

Plasty se využívají stále častěji ve výrobě a distribuci skoro v každém průmyslu na světě. Lidstvo vyprodukuje 300 milionů tun plastu ročně. Z toho je recyklováno jen malé množství, většina zůstává na skládkách nebo v mořích a oceánech. Podle údajů OSN, plasty v mořích tvoří 5 až 12 milionů tun. Poprvé se však potvrdilo, že mikročástice plastu jsou také ve vodovodech po celém světě.

Číst více