12.11.2015 17:01

Co je reverzní osmóza?

Princip fungování reverzní osmózy je založen na vlastnosti živých buněk. Voda protéká přes polopropustnou membránu z prostředí s vyšší koncentrací rozpuštěných látek do prostředí s nižší koncentrací, přičemž vzniká osmotický tlak. Osmotická membránapóry velikosti 0,0001 mikrometru, které propustí pouze čisté a krištalické molekuly vody a případně velmi malé množství některých ostatních prvků, avšak voda je zbavená až 97-99% množství všech kontaminantů (bakterie, viry, kaly, chlor a jiné chemické sloučeniny). Membrána je neustále proplachovaná, takže vše nepotřebné míří do odpadu. Systém je úžasný iv tom, že nepotřebuje žádnou elektrickou energii jen přirozený tlak vody alespoň 3 bary. Při poklesu tlaku vody je třeba nainstalovat přídavné elektrické čerpadlo.

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO

Osmotická membrána jako taková, není schopna fungovat samostatně. Je třeba vodu nejprve předpřipravit, ať už sedimentačním filtrem, jakož i uhlíkovým filtrem. Samotná velmi jemná membrána by se bez této předpřípravy velmi rychle zanesla nebo dokonce prederavila. Proto se při filtraci vody používá termín, tzv. "Systém úpravy reverzní osmózou", který vyřeší všechny tyto problémy.

Zajímavostí je, že reverzní osmóza našla svůj prvotní velký význam pro lidi v šedesátých letech minulého století, kdy při velkém rozvoji vesmírného programu vyřešila problém nenáročné filtrace vody, protože byla schopna změnit moč na pitnou vodu. Reverzní osmóza také dokáže přefiltrovat mořskou vodu.

Systémy reverzní osmózy jsou plně variabilní a posloupnost filtračních stupňů, případně jejich počet, záleží od přání zákazníka a množství znečištění vody. Systém lze libovolně upravovat a doplňovat o další stupně (mineralizátor, pachový filtr, filtr na dusičnany, filtr na železo, UV lampa, ionizátor ..).

Jsme opravdoví odborníci na reverzní osmózy a víme o nich všechno.
Pokud potřebujete poradit:

Kontakt - Cista Voda 

Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/aquatherm-praha.png

Zveme vás na mezinárodní veletrh Aqua Therm Praha, na kterém vám odprezentujeme naši společnost, její poslání a produkty, které na e-shopu nabízíme. Během celého trvání veletrhu vám budou k dispozici vyškolení odborníci na úpravu vody. Přijďte se s nimi poradit, probrat problematiku filtrace vody a prohlédnout si vybrané vodní filtry.

Číst více

Potřebujete rozbor vody?

4.1.2018 15:49

awblog/blog-potrebujete-rozbor-vody-cz.png

Pro zjištění kvality vody je nejlepším řešením provedení rozboru vodu, podle kterého zjistíte přesné hodnoty měřených látek. Jak ale zjistíte, že rozbor vody potřebujete? Většinou tomu nasvědčuje několik příznaků, které můžete na kvalitě vaší vody zpozorovat...

Číst více
awblog/vyhradni-distributor-filtrov-na-vodu-atlas-filtri.jpg

Snažíme se neustále rozšiřovat naši nabídku produktů, a proto jsme začali spolupracovat s italskou společností Atlas Filtri, která se zabývá úpravou vody od roku 1975. Stali jsme se distributorem filtrů na vodu Atlas Filtri, což znamená, že již brzy najdete širokou škálu těchto produktů na našem e-shopu.

Číst více