Čistá a chutná pitná voda díky filtru s aktivním uhlím

Kategorie
 
 
 
Čistá a chutná pitná voda díky filtru s aktivním uhlím
Doprava ZDARMA nad 3000Kč
 
 
mereni-tvrdosti-vody-zdarma
Měření tvrdosti vody zdarma
 
 
 
 
 
 
Středa, 11 dubna 2018

Co si představujete pod pojmem čistá pitná voda? My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit ji znečišťujících látek a navíc získáte vodu s výbornou chutí.

Čistá pitná voda

Pod pojmem čistá voda si lidi mohou vybavit cokoli - pro některé je to voda z vodovodu, která je přece "kontrolovaná a dostatečně dezinfikovaná", pro druhé je to voda balená v plastových lahvích. My nazýváme čistou a zdravou vodu takovou, která neobsahuje žádné škodlivé látky, a tak může v lidském těle plnit všechny důležité úkoly, pro které je určena.


Důvěřovat vodárnám nebo používat vlastní studnu?

V podstatě je jedno, co je zdrojem vody - ať už je to obecní zásobování vodou nebo studna, kterou si vykopete doma na zahradě - pokud bude správně filtrována, výsledkem bude čistá voda vhodná pro užitkové účely i pití. To, jaký vodní filtr použít, můžete snadno zjistit prostřednictvím analýzy, resp. rozboru vody.

Pokud se v domácnosti objavují velké problémy s vodním kamenem, voda by měla být změkčena. Pokud se rozborem zjistí, že jsou ve vodě bakterie nebo viry, doporučujeme použít UV lampu na vodu, která účinně odstraňuje až 99,99% mikroorganismů. Vynikajícím pomocníkem v boji za čistou vodu je také aktivní uhlí, které vám pomůže zbavit se škodlivých látek a navíc získate vodu s výbornou chutí. 

 

Aktivní uhlí vyčistí vodu od chloru i kovů a zlepší její chuť

Účinky aktivního uhlí se používají v různých odvětvích, včetně úpravy pitné vody. Jedná se o materiál vyrobený z uhlí, kokosu a jiných ořechů, dřeva nebo lignitu. V domácnosti můžete použít základní uhlíkový filtr, který z vody efektivně odstraňuje škodlivý chlor a další látky, které negativně ovlivňují lidský organismus. 

Uhlíkový filter na vodu CIntropur

Nejčastěji se používají praktické uhlíkové vodní filtry Cintropur, ve kterých se místo celé filtrační vložky (jako u jiných typů filtrů) mění pouze sypká náplň uhlíku. Kromě toho má vyšší účinnost a lepší absorpci než lisované uhlíkové vložky. Kromě zachytávání 99% volného chloru a jeho sloučenin se také postará o lepší chuť a vůni vody. Odstraněny jsou také pesticidy a těžké kovy, jako je olovo. Tento jedovatý kov se dostává do vody nejčastěji z olověných trubek, kterými proudí voda. Může způsobit chronickou otravu olovem projevující se:
      - bolesti hlavy,
      - střevní křeče,
      - poškození ledvin,
      - výkyvy nálad až deprese.

Filtr s aktivním uhlím spolu s mechanickým vodním filtrem se doporučuje pro předfiltrování pro jakoukoli úpravu vody, ať už jde o změkčení nebo úpravu pitné vody. Taková filtrace je také součástí systému reverzní osmózy. V případě filtru s reverzní osmózou slouží zejména k ochraně molekulární membrány. Vysoký obsah chlóru nebo jiných nečistot ve vodě může způsobit, že se rychle ucpe.

 

Všichni jsme stejní, ale standardy pro škodlivé látky v pitné vodě se liší

Přestože byly prokázány negativní účinky chloru na lidský organismus, tato látka není dle EPA oficiálně považováná za kontaminant. To je způsobeno zejména skutečností, že ve většině zemí se stále používá chlór k dezinfekci vody (účinně ničí bakterie, viry a další mikroorganismy), což se v příštích několika letech pravděpodobně nezmění.

Doporučené množství chloru v pitné vodě v České republice je podle nařízení vlády 0,05 - 0,3mg/l. Obecně se však určité množství látek ve vodě liší v některých zemích - i když každý lidský organizmus přece tyto látky ovlivňují stejně negativně. Vyplývá to ze Zákona o bezpečné pitné vodě (SDWA), který umožňuje jednotlivým státům přizpůsobit si a prosazovat vlastní normy pro pitnou vodu, které by však neměly být méně přísné než standardy vnitrostátních dohod EPA. Ve většině zemí tedy tyto limity představují jakýsi kompromis mezi ideální a prakticky prováděnou úpravou vody.

 

Původní článek ze dne 14. 09. 2017, aktualizovaný dne 11. 04. 2018.

 

...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze