30.10.2017 13:55

5 hlavních výhod používání filtrační konvice na vodu

Filtračná kanvica na pitnú vodu v domácnostiPro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Jde o plastový džbán, ve kterém je umístěn vyměnitelný filtr s granulátem s aktivním uhlím (většina modelů filtračních konvic). Aktivní uhlí na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody.

Kvalita takto filtrované vody se sice nevyrovná té, která projde filtrací přes kompletní systém reverzní osmózy či jinou úpravnu vody, přesto však používání filtrů na vodu v podobě filtračních konvic přináší řadu výhod:

   1. Zdravější a chutnější pitná voda

Mnoho lidí čistou vodu nepije zejména z důvodu, že jim nechutná. Druhým důvodem bývají obavy z toho, jaká je kvalita pitné vody a zda jim nemůže více uškodit než pomoci. Oba tyto problémy dokáže jednoduše vyřešit filtrační konvice na vodu. Přefiltruje vodu od nečistot a škodlivých látek, jakými jsou chlor ve vodě, organické nečistoty, sníží také obsah železa, manganu a vápečnatých solí. Díky aktivnímu uhlí, které se při filtračních konvicích používá, je upravena i vůně a chuť vody.

   2. Kompaktnost a praktičnost

Filtrační konvice na vodu lze v podstatě použít kdekoliv a kdykoliv. Ať už v domácnosti, v práci nebo si ji s sebou vezmete někam na cesty. Díky filtru se nemusíte bát, zda je kvalita vody, kterou budete pít, v pořádku.

   3. Cenová dostupnost

Pokud nechcete nebo nemáme možnost do úpravy vody investovat vyšší částku, je samozřejmě prospěšné pořídit si alespoň filtrační konvici na vodu. Na našem e-shopu se ceny těchto konvic pohybují již od 469Kč, přičemž záleží na konkrétním typu, objemu či možnostech filtrace. Jde o nízkonákladovou investici - následně je třeba jen pravidelně vyměňovat filtr uvnitř konvice.

   4. Snadná údržba

Většina filtračních konvic dokáže se základním filtrem na vodu (který dostanete při koupi konvice) fungovat v závislosti na typu cca 2 měsíce - závisí to i na množství přefiltrované vody a její znečištění. Po této době (případně jiné doporučené době používání konkrétního typu filtrační konvice) ztrácí filtrační médium svou účinnost a je nutná jeho výměna. Náhradní filtry pro filtrační konvice na vodu najdete na našem e-shopu.

Filtračné kanvice na vodu

   5. Zvýšení kvality pitné vody

Na trhu je dnes již množství typů filtračních konvic na vodu, přičemž některé z nich kromě samotné filtrace vody zvyšují její kvalitu i např. ionizací. Jde o ionizační konvice na vodu, které způsobují změnu pH vody na hodnoty až 9,5, tedy produkují alkalickou, "živou" vodu. Pití takové vody pozitivně ovlivňuje lidský organismus - výhodami jsou zejména lehčí vstřebatelnost do buněk, lepší hydratace a zároveň působí jako silný antioxidant.

Filtrační konvice na vodu tedy představuje levnou možnost filtrace pitné vody v domácnosti pro vás i vaše děti. Mohou být také ideálním dárkem pro lidi, kterým chcete dopřát kvalitnější čistou vodu. V naší nabídce najdete filtry Brita, ale i jiné typy filtračních konvic na vodu - velmi oblíbená je i ionizační konvice Aquatip® ION pitcher.

Button - prohlédnout celou ponuku filtračních konvic na vodu

 
Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/aquatherm-praha.png

Zveme vás na mezinárodní veletrh Aqua Therm Praha, na kterém vám odprezentujeme naši společnost, její poslání a produkty, které na e-shopu nabízíme. Během celého trvání veletrhu vám budou k dispozici vyškolení odborníci na úpravu vody. Přijďte se s nimi poradit, probrat problematiku filtrace vody a prohlédnout si vybrané vodní filtry.

Číst více

Potřebujete rozbor vody?

4.1.2018 15:49

awblog/blog-potrebujete-rozbor-vody-cz.png

Pro zjištění kvality vody je nejlepším řešením provedení rozboru vodu, podle kterého zjistíte přesné hodnoty měřených látek. Jak ale zjistíte, že rozbor vody potřebujete? Většinou tomu nasvědčuje několik příznaků, které můžete na kvalitě vaší vody zpozorovat...

Číst více
awblog/vyhradni-distributor-filtrov-na-vodu-atlas-filtri.jpg

Snažíme se neustále rozšiřovat naši nabídku produktů, a proto jsme začali spolupracovat s italskou společností Atlas Filtri, která se zabývá úpravou vody od roku 1975. Stali jsme se distributorem filtrů na vodu Atlas Filtri, což znamená, že již brzy najdete širokou škálu těchto produktů na našem e-shopu.

Číst více