30.10.2017 13:55

5 hlavních výhod používání filtrační konvice na vodu

Filtračná kanvica na pitnú vodu v domácnostiPro lidi, kteří hledají nízkonákladovou filtraci vody pro svou domácnost, jsou ideální volbou filtrační konvice na vodu. Jde o plastový džbán, ve kterém je umístěn vyměnitelný filtr s granulátem s aktivním uhlím (většina modelů filtračních konvic). Aktivní uhlí na sebe dokáže navázat škodliviny nacházející se ve vodě, zároveň zvyšuje její kvalitu a zlepšuje chuť pitné vody.

Kvalita takto filtrované vody se sice nevyrovná té, která projde filtrací přes kompletní systém reverzní osmózy či jinou úpravnu vody, přesto však používání filtrů na vodu v podobě filtračních konvic přináší řadu výhod:

   1. Zdravější a chutnější pitná voda

Mnoho lidí čistou vodu nepije zejména z důvodu, že jim nechutná. Druhým důvodem bývají obavy z toho, jaká je kvalita pitné vody a zda jim nemůže více uškodit než pomoci. Oba tyto problémy dokáže jednoduše vyřešit filtrační konvice na vodu. Přefiltruje vodu od nečistot a škodlivých látek, jakými jsou chlor ve vodě, organické nečistoty, sníží také obsah železa, manganu a vápečnatých solí. Díky aktivnímu uhlí, které se při filtračních konvicích používá, je upravena i vůně a chuť vody.

   2. Kompaktnost a praktičnost

Filtrační konvice na vodu lze v podstatě použít kdekoliv a kdykoliv. Ať už v domácnosti, v práci nebo si ji s sebou vezmete někam na cesty. Díky filtru se nemusíte bát, zda je kvalita vody, kterou budete pít, v pořádku.

   3. Cenová dostupnost

Pokud nechcete nebo nemáme možnost do úpravy vody investovat vyšší částku, je samozřejmě prospěšné pořídit si alespoň filtrační konvici na vodu. Na našem e-shopu se ceny těchto konvic pohybují již od 469Kč, přičemž záleží na konkrétním typu, objemu či možnostech filtrace. Jde o nízkonákladovou investici - následně je třeba jen pravidelně vyměňovat filtr uvnitř konvice.

   4. Snadná údržba

Většina filtračních konvic dokáže se základním filtrem na vodu (který dostanete při koupi konvice) fungovat v závislosti na typu cca 2 měsíce - závisí to i na množství přefiltrované vody a její znečištění. Po této době (případně jiné doporučené době používání konkrétního typu filtrační konvice) ztrácí filtrační médium svou účinnost a je nutná jeho výměna. Náhradní filtry pro filtrační konvice na vodu najdete na našem e-shopu.

Filtračné kanvice na vodu

   5. Zvýšení kvality pitné vody

Na trhu je dnes již množství typů filtračních konvic na vodu, přičemž některé z nich kromě samotné filtrace vody zvyšují její kvalitu i např. ionizací. Jde o ionizační konvice na vodu, které způsobují změnu pH vody na hodnoty až 9,5, tedy produkují alkalickou, "živou" vodu. Pití takové vody pozitivně ovlivňuje lidský organismus - výhodami jsou zejména lehčí vstřebatelnost do buněk, lepší hydratace a zároveň působí jako silný antioxidant.

Filtrační konvice na vodu tedy představuje levnou možnost filtrace pitné vody v domácnosti pro vás i vaše děti. Mohou být také ideálním dárkem pro lidi, kterým chcete dopřát kvalitnější čistou vodu. V naší nabídce najdete filtry Brita, ale i jiné typy filtračních konvic na vodu - velmi oblíbená je i ionizační konvice Aquatip® ION pitcher.

Button - prohlédnout celou ponuku filtračních konvic na vodu

 
Posted by

Čistá Voda

Ďalšie články

awblog/coneco-blog.png

I tento rok se naša společnost zúčastní veletrhu CONECO-RACIOENERGIA, který se uskuteční ve výstavišti Incheba Expo Bratislava. Už ve dnech 11.-14.4. 2018 můžete navštívit náš stánek. Zveme vás prohlédnout si vybrané produkty z našeho portfolia a prokonzultovat problémy týkající se vody s našimi odborníky.

Číst více
awblog/mikroplasty-v-balenych-flaskovych-vodach-blog.jpg

Začátkem minulého měsíce jsme zveřejnili článek o mikroplastech ve vodě, které znečišťují nejen moře a oceány, ale byly zjištěny i ve vzorku pitné vody. Za poslední týdny se toto téma stala ještě aktuálnější, což je pravděpodobně následkem testů balených vod neziskovou organizací Orb Media. Podle provedené studie více než 90% testovaných balených pitných vod obsahovalo určitou formu mikroplastu.

Číst více

Mikroplasty ve vodě

16.3.2018 10:28

awblog/mikroplasty-vo-vode-blog.jpg

Plasty se využívají stále častěji ve výrobě a distribuci skoro v každém průmyslu na světě. Lidstvo vyprodukuje 300 milionů tun plastu ročně. Z toho je recyklováno jen malé množství, většina zůstává na skládkách nebo v mořích a oceánech. Podle údajů OSN, plasty v mořích tvoří 5 až 12 milionů tun. Poprvé se však potvrdilo, že mikročástice plastu jsou také ve vodovodech po celém světě.

Číst více